“Злодій у відставці” розповість, як ви можете вберегти своє помешкання від небажаних крадіїв

І досвід навіть таких людей дуже корисний для нас: ми зрозуміємо, як злодії обирають будівлі-жертви та за якими критеріями відбирають цінні речі. І, довідавшись про такі професійні таємниці, ви однозначно чимдуж забажаєте себе убезпечити. А як виявилося, ті захисні засоби, на які ми дуже покладалися роками, не дуже вже й захищають.

Тутка поділиться секретами професійного злодія, як захиститися від нього ж. А ви мотайте на ус.

1. Обирайте подвійні вікна

злодії

Прості вікні легко зняти з завіс — бандюга легко з ними впорається. Однак подвійні вікна (із пластиком між двома шарами) важко виламати чи відчинити.

2. Не зводьте високу огорожу

Злодії найбільше полюбляють кущі та високі огорожі: увагу сусідів не привернуть, заходячи до будинку — це точно. Будівля з низеньким парканом і маленькими кущиками чи їх відсутністю знижують шанси бути пограбованими.

3. Не варто покладатися на собак як на захисників

Собак легко відволікти та обманути, особливо якщо грабіжник вже довгий час спостерігає за вашим домом. Все ж, ситуація інша зі спеціально натренованими собаками. Але їх небагато.

Якщо ви хочете завести песика, який би одночасно виконував функції і пухнастої подушки, і “сторожі” – обирайте маленькі породи. Такі гавкають багато і гучно.

Читайте також: Корисна порада, як за кілька хвилин залатати дірку на пуховику

4. Не хизуйтеся попереджувальною табличкою

“Обережно! Злий собака!”

Табличка не відлякає грабіжників, ба навпаки — попередить їх, чого вони мають остерігатися. Тож якщо у вас є пес і ви хочете, щоби він справді охороняв ваш дім — не вішайте попереджувальну табличку.

5. Витирайте пилюку також і зі “схованок”

Злодії знайдуть ваші “секретні місця” за слідами від пилюки. Якщо там забруднення не витираються, легко роздивитися стежинку від пересовування предмету. Гайда протирати всі поверхні.

6. Підіпріть двері мітлою

Іще один цікавий трюк, що допоможе повідомити про незаконне вторгнення у вашу фортецю, — мітла чи швабра, якою треба підперти двері основного та чорного виходів. Зловмисник на порозі — швабра падає і повідомляє про його присутність.

7. Календарик повісьте далеко від вікна

Крадії найперше завітають до вас, коли ви будете у відпустці. Тож вони затято будуть намагатися вивідати про ваші плани, а особливо роздивитися дати на домашньому календарику. Тому наголошуємо, що останній варто причепити подалі від вікна.

Інший спосіб дізнатися, що будинок порожній, — перевірити поштову скриньку. Якщо вона переповнена — злодії одразу допетрають, що дім порожній. Як попередити це? Повісити поштову скриньку на вхідні двері.

8. Розсуньте штори

злодії

Ми цінуємо свою приватність, а злодюжки використовують її собі на користь. Якщо штори засунуті, зростає вірогідність того, що дім ваш обчистять спокійно та впевнено — ніхто з сусідів і не здогадається. Тому не зашторюйте вікон, особливо якщо вас немає вдома.

9. Жалюзі тримайте напіввідчиненими

злодії

Розкриті жалюзі також допоможуть крадіям зазирнути до вас у дім, отож тримайте їх напіввідчиненими. Так ви не втратите відчуття приватності, в кімнаті буде сонячно, а злодії не матимуть змоги за вами спостерігати.

10. Замініть звичайний замок на його різновид – “дверну пластину”

Найкраще, чим ви зможете захиститися від крадіїв — замінити замок, особливо на його різновид — дверну пластину. Його важко виламати і він довговічний.

11. Камери спостереження розташуйте на рівні очей

Зважившись на камери спостереження, розташуйте декілька із них на рівні очей. Так зростуть шанси того, що ви впізнаєте обличчя зловмисника.

12. Не тримайте ключі від гаражу у автівці

А ще злодії легко залазять в будинки через гаражні ворота, особливо якщо ключі від останніх ви тримаєте в автомобілі. В машини дуже легко залізти, і, заволодівши перепусткою до гаражу, бандити завиграшки проникають в будинок.

13. Заховайте святкові декорації

Що може бути кращим для злодії, аніж вечірки. Ваші свята та вечірки. Вони немов волають і запрошують його: “Після нас в господарів залишилося багато цінних речей. Прийди та забери нас”. Отож не привертайте чужих поглядів яскравими оздобленнями будинків, а внутрішні декорації тримайте подалі від вікон.

14. Заносьте дитячі іграшки в дім

Дитячі забавки дадуть злодію уявлення про ваш достаток. Якщо дитина вже не грається іграшками — занесіть їх до будинку.

15. Налаштуйте систему автоувімкнення світла на різний час

злодії

Якщо ви плануєте встановити в себе вдома автоматичну систему увімкнення світла, не варто налаштовувати її на вмикання щодня в одній порі. Оберіть різний час. Крадіям такі системи добре відомі, вони лише й чекають, щоб перевірити, коли у вас вдома вмикається світло. І, добре рознюхавши останнє, ваш дім стане їх наступною жертвою.

Бонус: Більшу увагу зосередьте на денному захисті житла

злодії

Крадіжки здебільшого стаються вдень, коли вас немає вдома — ви подалися у справах чи пішли на роботу. Злодіям це лише на руку: вони не ризикнуть залізти до вас посеред ночі, щоб нікого не розбудити й самому не бути впійманим.

А чи відомі вам інші способи захисту, які свого часу вам допомогли? І чи наші поради знайдуть практичне застосування у вашому житті?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
“Злодій у відставці” розповість, як ви можете вберегти своє помешкання від небажаних крадіїв