Як за 5 хвилин розпізнати психопата

Психопат — це людина з патологічно порушеним характером, яка відчуває гострий дефіцит совісті та моральних якостей. В спектрі пережитих нею почуттів немає любові та прихильності. Психопат вступає у стосунки тільки задля отримання необхідного йому ресурсу. Цим ресурсом можуть стати гроші та інші матеріальні блага, зв’язки і звичайно ж емоції. Його внутрішній світ порожній і безбарвний, тому йому приходиться відбирати яскраві фарби у інших.

психопат

Зустріч з психопатом може мати вельми неприємні наслідки. Це можуть бути:

  • різнотипні втрати — гроші, час, здоров’я і т.д.;
  • порушений емоційний стан — після недовгого роману з психопатом можна роками виходити з депресії та емоційної залежності;
  • знижена самооцінка — психопат навмисно пригнічує її для досягнення своїх цілей, людиною зі стабільною самооцінкою складно керувати;
  • зруйновані соціальні зв’язки — психопату важливо ізолювати жертву від звичного оточення, щоб їй не було кого покликати на допомогу і т.д.

Читайте також: 8 ознак, що вас не цінують

Ознаки психопата

Всього цього можна уникнути, якщо знати ключові ознаки психопата. Причому дуже важливо перевірити їх наявність на самому початку стосунків. Обплутуючи свою жертву, психопат найперше впливає на її емоції, самооцінку і особисті кордони.

Включення в деструктивну емоційну взаємодію вимикає логіку і заважає бачити очевидні речі. У міру зниження самооцінки, жертва перестає вірити в те, що заслуговує на краще ставлення, поведінка психопата починає здаватися їй виправданою. Вторгаючись під виглядом турботи в особисті кордони, психопат встановлює контроль над почуттями й діями жертви — втекти стає набагато складніше.

психопат

Психопата вирізняють такі ключові ознаки

  • Вражаюча харизма — він швидко зачаровує всіх навколо і опиняється в центрі уваги. Особливі міміка, жести, манери та гумор миттю ставлять його на сходинку вище всіх інших. Здається, що цікавішого та привабливішого співрозмовника годі й шукати. Тут варто згадати про те, що ідеальних людей не буває, але людина може ідеально виконувати свою роль. Як правило, амплуа психопата збігається із запитом об’єкта впливу. В іншій компанії він буде зовсім іншим.
  • Швидко виникає нудьга — психопату на диво швидко все набридає, і він бажає змінити атмосферу. Його інтереси поверхневі, він не може довго утримувати увагу на чомусь одному. Спустошений внутрішній світ змушує його знову і знову шукати додаткову стимуляцію і гострі відчуття. Тому дуже часто початок стосунків з психопатом згадується як неймовірно захоплюючий і веселий час. У звичайному житті звичайної людини не буває так багато пригод і змін декорацій. Вона і не відчуває в них потреби, в той час, як для психопата це один з небагатьох способів відчути себе живим.
  • Маніпуляції — з психопатом можна проговорити всю ніч безперервно і навіть не згадати про що йшлося. У цьому проявляє себе його тенденція заплутувати події та підтасовувати факти. Він обсипає компліментами, вихваляючи навіть ті риси жертви, яких вона колись соромилася — і це підкуповує. А потім маніпуляції приймають більш жорсткий характер. Він може змушувати чекати себе по дві години в ресторані, знецінювати те, чим вчора захоплювався, переконувати жертву, що вона не зможе самостійно розібратися в ситуації і багато іншого. Метою будь-якої маніпуляції завжди є одержання ресурсу. Разом з тим психопат ще більше прив’язує жертву до себе, добивається потрібних йому моделей мислення та поведінки.

  • Поверхневі емоції — для психопата характерні дуже різкі емоційні перепади. Він може бути надзвичайно ввічливим і галантним, а через хвилину накричати на офіціанта. Це відрізняє його від здорової психіки, якій потрібен час на зміну емоцій.
  • Відсутність провини і каяття — навіть порушивши всі закони суспільства і моралі, психопат ніколи не відчує себе винним. При загрозі серйозного покарання він може визнати відповідальність і вибачитися. Але зробить це не від чистого серця, а виключно для того, щоб уникнути наслідків.
  • Відсутність емпатії — психопату невідомий чужий біль. Марно очікувати від нього співчуття. Реакцією на страждання близької людини найімовірніше буде байдужість або навіть роздратування.
  • Паразитарний стиль життя — психопат завжди забирає більше, ніж віддає.
  • Слабкий поведінковий контроль — психопату неймовірно складно стримувати свої імпульси та тримати себе в руках. Він максимально швидко перетворює свої бажання на дії, часто не замислюючись про наслідки. Відповідальність за те, що сталося, схильний перекладати інших.

Психопат не обов’язково проявить всі ці риси на першому побаченні, проте перші ластівки не змусять себе чекати. Він грає роль, йому складно постійно бути в образі. Дотримуючись критичного мислення, не складно буде помітити, що з під маски «прекрасного принца» тут і там проступають агресивні риси справжніх намірів.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Як за 5 хвилин розпізнати психопата