Українська художниця в юності позувала для скульптури «Батьківщина-мати»

Украінка-художниця Ніна Яценко в 21 рік позувала для скульптури «Батьківщина-мати». Народилася в с. Гребінки Васильківського р-ну на Київщині.

Про це розповідає українська блогерка Олеся Кусто.

В студентські роки підробляла сторожем у Ботанічному саду біля Видубицького монастиря. Поряд із трапезною художники й архітектори винаймали кімнати під майстерні. Якось проходила повз них у чорній українській хустці, — Там стояли скульптори Бородай, Кальченко, молодший і старший Зноби, художник Сагоян. Останній сказав: “Это она! Снимите платок. Какая шея! Вот типичная украинка!”

Жінку запросили позувати для скульптури в стилі Родена з маленькою дитинкою.
— Поїхали на кіностудію Довженка. Там одягли в грубу полотняну сорочку, важку і незручну. Позувати було складно, особливо німіла рука, яку весь час потрібно було тримати піднятою угору. А ліпили по 3-4 години.

Але у конкурсі перемогли войовничі ідеологічні фактори того часу та архітектурний проект московської групи художників. Тому “Батьківщина-мати” тримала щит і меч. Хтось зауважив, що із Дарниці фігура з немовлям на руках виглядала б як тризуб…

Ніна Данилейко з чоловіком Володимиром

Ніна Миколаївна вийшла заміж за Володимира Данилейка – поета, мистецтвознавця, етнолога, який був знайомий із Іваном Світличним, Василем Стусом, Василем Симоненком. Навчався в Харківському інституті на факультеті журналістики.
— Цього дня йшов сніг. Чоловік вінчався зі мною лише тому, що боявся втратити. Мені було 26 років, а йому — 47. Я віруюча людина. Сповідую всі свята, ходжу до церкви та співаю в хорі. У 25 років хотіла навіть піти в монастир на Закарпатті. А до мене підійшла монахиня й сказала: “Іди у світ і народжуй дітей!”

У щасливого подружжя за життя народилися шестеро дітей: Соломія, Святослав, Кий, Северин, Данило, Маруся. Всі разом знялися у фільмі, співали, творили, любили Україну.

Друзі про них казали: «Феноменально творча родина – окраса і скарб України.»

ТУТКА - Відпочивай корисно
Українська художниця в юності позувала для скульптури «Батьківщина-мати»