25 мудрих та зворушливих висловів Єлизавети II про владу, сім’ю та життя

Ми в Тутка зібрали найкращі цитати найдовше правлячого монарха Сполученого Королівства. Ось за що британську королеву так обожнювали її прихильники.

1. Не потрібно сприймати себе занадто серйозно. Ніхто з нас не має монополії на мудрість.

2. Я не знаю єдиної формули успіху, але з роками я зрозуміла, що деякі атрибути лідерства є універсальними і потрібно об’єднувати свої зусилля, таланти та натхнення, щоб працювати спільно.

Принцеса Єлизавета з сестрою Принцесою Маргарет

3. Коли життя здається важким, мужні люди не здаються і не визнають поразку. Вони починають ще рішучіше боротися за краще майбутнє.

4. Варто пам’ятати, що найчастіше саме малі кроки, а не гігантські стрибки призводять до найтриваліших змін.

5. Ми знаємо, що нагородою є мир на землі, доброзичливість до людей, але ми не можемо здобути її без рішучості та спільних зусиль.

Принцеса Єлизавета з королевою матір’ю та сестрою принцесою Маргарет

6. Навіть коли ваше життя здається дуже одноманітним, те, що ви робите, завжди має справжню цінність і важливе значення для ваших побратимів.

7. Завжди було легко ненавидіти і руйнувати. Будувати і плекати набагато складніше.

8. Підтримання миру завжди було найважчою формою лідерства з усіх можливих.

Юна принцеса Єлизавета

9. Світ не є найприємнішим із місць. Зрештою батьки покинуть вас і ніхто не захищатиме вас просто тому, що ви — це ви. Потрібно вчитися самим обстоювати свої принципи.

10. Мені просто боляче весь час усміхатися. Чому від жінок очікують, що вони весь час мають бути радісними? Якщо чоловік виглядає серйозним, усі автоматично вважають, що він серйозна людина, а не нещасна.

11. У мене таке обличчя, що якщо я не посміхаюся, я виглядаю сердитою.

Королева Єлизавета ІІ з принцом Філіпом та дітьми

12. У нашій сімʼї імпульсивна та запальна молодь постає проти цінностей старшого покоління. Як і в усіх нормальних родинах.

13. Мене з дитинства вчили не показувати на публіці свої емоції.

14, Мій батько навчив мене, що я повинна запам’ятовувати все сказане й зроблене, тому що про це пам’ятатимуть всі інші.

Принцеса Єлизавета з батьком королем Георгом VI

15. Людина здатна на багато що, якщо її правильно навчали. Я наважуюся сподіватися, що мене правильно навчали.

16. Певною мірою у мене не було часу на підготовку. Мій батько (король Великобританії Георг VI) помер надто молодим й занадто несподівано. Мені довелося подорослішати, прийняти свою долю й стати тою, ким я є. Тому, що спадкоємність – це дуже важливо. Це робота на все життя.

17. Корона Британської імперії громіздка. Ти не можеш подивитися вниз, щоб прочитати промову, тобі потрібно тримати голову високо. Тому, що якщо ти цього не зробиш, ти зламаєш шию й корона впаде.

Коронація королеви Єлизавети ІІ

18. Я досить виконавча людина.

19. Діана була винятковою й обдарованою особистістю. Навіть у найважчі часи вона не втрачала здатності посміхатися й надихати людей своєю теплотою та добротою. Я захоплювалася нею і поважала її.

20. Неприємні думки я часто просто викидаю з голови.

Королева Єлизавета ІІ та принц Філіп

21. Якщо мене запитають, що я думаю про сімейне життя після 25 років шлюбу, я можу відповісти так само просто й переконано – я за.

22. Мій чоловік (герцог Единбурзький принц Філіп) – це моя опора, моє джерело сили всі ці довгі роки, і я зобов’язана йому набагато більшим, ніж він гадає.

23. Я не думаю, що коли ми одружувалися, існувало поняття “платинова річниця”. Ніхто не знав, що ми проживемо так довго.

24. Одне з радощів довголіття – це можливість спостерігати за своїми дітьми, потім за онуками й правнуками й допомагати їм прикрашати різдвяну ялинку.

25. Ми не можемо покласти край війнам або зупинити несправедливість, але ефект від тисяч складених воєдино маленьких добрих справ може бути сильніший, ніж ми можемо собі це уявити.

ТУТКА - Відпочивай корисно
25 мудрих та зворушливих висловів Єлизавети II про владу, сім’ю та життя