На що хворіють жінки через стреси

Стресові ситуації негативно позначаються на нашому фізичному та емоційному стані. І це загрожує виникненням різних проблем зі здоров’ям — починаючи від порушень роботи шлунково-кишкового тракту й закінчуючи інфарктом. Багато людей звертаються до лікарів з проблемами, спровокованими саме стресом. І особливо гостро реагують на різні неприємні ситуації жінки.

Чоловіки завжди легше витримують будь-які неприємності, а жінки, навпаки, переживають стрес довго. Жіночі статеві гормони та нейрохімічні процеси, які відбуваються в організмі, повинні захищати від стресу, але насправді це відбувається не достатньою мірою. Для підтримки нормального емоційного здоров’я жінкам потрібен гормон окситоцин. Виробляється він під час оргазму, пологів і годування грудьми. І жінки, на відміну від чоловіків, потребують більшої кількості антистресового гормону.

стресом

Чому жінки особливо чутливі до стресів?

Поль Роше — лікар і фахівець з питань управління стресом стверджує, що утримання набагато гірше впливає на представниць прекрасної статі. Крім того, у стосунках жінки відчувають набагато більше стресу. За словами американських фахівців, стрес — це вираз інстинкту самозбереження, але тривалі стресові ситуації ставлять під удар здоров’я та психологічний стан людини. Головна проблема сучасного світу — це наявність безлічі дратівливих факторів, після яких людський організм просто не витримує навантаження.

Читайте також: 16 доказів того, що макіяж – це страшна сила

Причиною яких захворювань служить стрес

Наслідки стресових ситуацій, особливо тривалих, можуть бути непередбачуваними. Наприклад, якщо жінка одночасно переживає за дітей, через стосунки з чоловіком і роботу, то в неї можуть виникнути серйозні проблеми зі здоров’ям, аж до порушення менструального циклу й різкого випадання волосся. Людський організм може реагувати на стрес по-різному, переважно виникає таке:

  • порушення роботи шлунково-кишкового тракту — в жінок неконтрольоване споживання їжі або, навпаки, повна відсутність апетиту зустрічаються в десять разів частіше, ніж у чоловіків і пов’язано це в основному зі стресом. Такі розлади лікують як депресію через препарати, які підвищують вироблення гормонів щастя;
  • біль в ділянці живота — багато людей люблять «заїдати» стрес далеко не здоровою їжею або навпаки, деякі жінки взагалі відмовляються від їжі. В результаті такої поведінки людина починає страждати печією, синдромом подразненого кишківника, здуттям живота і спазмами. Також виникають проблеми з вагою — людина набирає зайві кілограми або сильно худне;
  • шкірні захворювання — виникнення на шкірі висипань або плям найчастіше спровоковане стресом;
  • розлади емоційного характеру — стрес часто є причиною дратівливості, поганого настрою та депресії. Особливістю жіночого мозку є можливість краще приховувати гнів, а через часте придушення емоцій можуть виникнути серйозні психологічні проблеми. Тому до депресії жінки схильні у 2 рази частіше, ніж представники сильної статі;

стресом

  • порушення сну — при нервовому напруженні в жінок виникають проблеми з засинанням, а сон стає занадто чутливим. А здоровий повноцінний нічний відпочинок дуже важливий для організму;
  • проблеми з концентрацією уваги — стрес заважає нормально справлятися з домашніми справами та робочими обов’язками. Особливо складною є ситуація, коли причиною стресу служить робота й жінка не може працювати належним чином в таких обставинах;
  • порушення в роботі серця — при стресових ситуаціях страждає серцево-судинна система (тиск підвищується, зростає ймовірність розвитку інсульту або інфаркту);
  • ослаблення імунної системи — гарний імунітет дозволяє організму боротися з різними захворюваннями;
  • онкологія — деякі фахівці у сфері медицини вважають, що між розвитком раку яєчників і грудей, а також стресовими ситуаціями є взаємозв’язок. Згідно зі статистичними даними, ризик розвитку онкології на 60% вищий у жінок, які у своєму житті пережили важкі події, наприклад, смерть близької людини або розлучення.

Як зменшити рівень стресу

За твердженням психологів, 25% щастя залежить від того, наскільки людина вміє справлятися з негативними емоціями. Найбільш ефективним способом уникнути важкого стресу є планування ситуації, тобто свідомо передбачити, що може вас засмутити та мінімізувати емоційну напругу. Також необхідно:

1. Правильно харчуватися — збагатіть раціон збалансованою їжею, що дозволить поліпшити фізичний і емоційний стан. Читайте більше літератури про правильне харчування, про продукти, що поліпшують настрій, і зміцнюйте імунну систему за допомогою харчування.

2. Займатися спортом — фізичні навантаження вважаються одним з найкращих способів боротьби зі стресом, оскільки під час тренувань виробляються ендорфіни — речовини, що стабілізують емоційний стан.

3. Вміти розслаблятися — людям, схильним до стресів, необхідно частіше зустрічатися з друзями та більше відпочивати. Прекрасний варіант для жінок стабілізувати емоційний фон — це згадати про свої захоплення, наприклад, зайнятися рукоділлям.

Якщо ви живете в постійному стресі — вчіться ним керувати. Вивчайте методи боротьби зі стресом, а за необхідності звертайтеся до фахівця, щоб негативні емоції не чинили занадто серйозного впливу на ваш організм.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
На що хворіють жінки через стреси