Чому завжди хочеться купувати нові речі та що з цим робити?

Люди тринькають більше грошей, аніж потрібно, через дві основні причини: хочуть бути ближче до задоволення або якнайдалі від болю. Придбання нової сукенки чи навіть дорогої речі, як от смартфону, відволікає нас від реальних проблем, які треба розв’язувати. І навіть якщо глибоко в душі ми розуміємо, що нам ці речі ні до чого, все ж не можемо встояти перед спокусою їх купити.

Тутка покопався у питанні глибше й відшукав інші причини, які пояснюють дивне бажання купувати ще і ще. Пройдемося по кожному пункту й навчимо, як опиратися бажанню неконтрольованих покупок.

Ви хочете вразити інших

Природні ресурси — вичерпні, і за теорією еволюції Дарвіна, людям їх недостатньо, тож останні завжди потребують більшого. Та якщо ми вже все маємо, споживання набуває іншого спрямування: люди, бажаючи продемонструвати світові свою заможність й достаток, купують речі, яких насправді не потребують.

Як діяти: Пригадати, що гарне самопочуття — важливіше за гарний вигляд. І, погодьтеся, новий красивий светрик не зробить вас ідеальною людиною. А за ці самі гроші можна подарувати собі день у спа-салоні й вийти звідти спокійним, розслабленим й готовим подолати всі небезпеки на світі.

Читайте також: 11 дивацтв людини, над якими вченим прийшлося добряче помізкувати

Ви заздрите людям, які мають більше

Ми любимо порівнювати себе з іншими людьми, тому й купуємо речі, які мають вони, та котрі не потрібні нам. А ще люди — більші егоїсти, аніж звикли себе вважати, і новими речами наше особисте королівство лише зростає.

Як діяти: Насправді щастя криється в дрібницях, і велика покупка не завжди зробить вас щасливими. Так, в момент покупки вас накриє хвиля ейфорії, та вона потім швидко зникне. Шукайте щастя у простій вечері або спілкуванні з друзями й рідними. Наукою підтверджено, що щоденні теплі зустрічі з людьми продовжують тривалість життя.

Ви стаєте жертвою реклами

купити

У компаній, повірте, є багато хитрощів, як змусити вас купити ту чи іншу річ, про які ви можете навіть не здогадуватися. Вони навіть “холодних покупців”, які нічого не хочуть купувати, можуть розвести на придбання тої чи іншої речі. Найперша хитрість — це дозволити покупцю приміряти річ. Якщо ми тримаємо річ в руках, то психологічно вже відчуваємо себе її власником, і готові її купити.

Як діяти: Перед покупкою подумайте, що вам справді потрібно купити. В магазині ми легше купуємо речі, стаємо більш вразливими до бажання придбати нову річ, аніж онлайн. Тож перед кожним шопінгом складіть детальний список потрібних речей та неухильно його дотримуйтесь.

Ви неначе не контролюєте своє життя

купити

Ми часто думаємо, що матеріальні речі, якими ми володіємо, дарують нам впевненість. Так, звісно, так можна сказати про базові потреби, як от дах над головою чи одяг, та надмірне володарювання над речами підриває нашу впевненість в собі. Стабільність є, але вона не постійна.

Як діяти: Навчитися жити зі словом “достатньо”. Заохочуйте себе протистояти потребі купити більше, ніж вам треба. Перед покупкою спитайте себе: Навіщо я по це прийшов?

Ви нудьгуєте

купити

І найголовніша причина необміркованих покупок — нам нудно жити. Якщо нам нема чого робити, мети в житті — ми безцільно тринькаємо гроші на щось нове й у цьому чекаємо на щастя.

Як діяти: Якщо ви справді потребуєте чогось нового — вкладайте гроші у досвід. Навчайтеся такого, що в перспективі змінить і ваше життя, і життя рідних. Тож перед черговим шопінгом запишіться у якусь волонтерську організацію чи вирушайте підкоряти світ.

А чому тринькаєте гроші ви? Чи знайшли себе в одному із пунктів нашої статті?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Чому завжди хочеться купувати нові речі та що з цим робити?