Чому дійсно достойні люди грішать невпевненістю в собі

Тутка, заручившись підтримкою клінічного психолога, з’ясував, звідки виникає невпевненість в собі.

Ви колись помічали, що іноді по-справжньому достойна людина мучиться тисячею і одним комплексом, а підла переконана, що їй все по плечу? Багатьом людям здається, що це закон підлості, але насправді цьому є абсолютно логічне пояснення.

1. Невпевненість в собі буває не тільки набутою, а й спадковою

невпевненість в собі

Невпевненість часто пов’язується із заниженою самооцінкою. На неї впливають не тільки стосунки м’якої та скромної людини з токсичним партнером. Іноді причина у спадковості: генетична структура визначає кількість хімічних речовин у мозку. У спадщину передається від 25 до 50% особистісних якостей, пов’язаних з упевненістю.

Якщо хтось із батьків достойної людини страждав від невпевненості в собі, є ймовірність, що ця риса буде проявлятися і в дитині протягом життя. Навпаки, якщо і мама, і тато не лізли за словом в кишеню, їх синові, швидше за все, буде не позичати віри в себе.

Читайте також: Що насправді красиво, а що ні. Психолог поділилася з нами одним важливим секретом

2. До відсутності віри в себе веде звичка жертвуватися заради інших

Хтось не любить себе через виховання. Людина звикла відмовлятися від своїх бажань, щоб отримати батьківську любов. Наприклад, з’їсти нелюбу кашу, щоб погуляти, або наполегливо займатися в секції балету, щоб бути улюбленою донькою. Добродушна особистість часто почувається жертвою, попри те, що її життя здається ідеальним.

Такі люди дуже м’які та ніжні, потребують чужого схвалення. Тому їм легше поступитися своїми інтересами і пожертвувати бажаннями, ніж відстоювати їх. Спочатку вони роблять це на догоду батькам, а пізніше — всім іншим. Більш жорстким людям же не потрібна нічия похвала, для них з дитинства існують лише бажання і засоби їх досягнення. Також у них немає страху перед можливими сутичками і конфліктами.

3. Занижена самооцінка робить людину дурнішою, але тільки у власних очах

невпевненість в собі

Невпевненість в собі безпосередньо впливає на успіх в професії, хобі та особистому житті. Тому якщо добрій людині властива невпевненість, вона може довго і ретельно щось робити. Їй здається, що у неї не вистачає знань, щоб опанувати нову справу, чарівності та краси — щоб зацікавити вподобану людину.

Більш жорстка особистість не буде довго думати і миттю візьметься за те, що задовольнить їх амбіції. Думка, що їй чогось бракує, просто не спаде на думку самовпевненій людині. Тому вони наполегливо вивчають нову справу або беруть в облогу коханого до переможного кінця. Такі люди справляють враження всезнайок і пристосованих до життя — їм самим та іншим здається, що все можливо.

4. Той, хто не сумнівається в собі та не боїться ризику, частіше виявляється токсичною людиною

невпевненість в собі

Перфекціонізм вважається позитивною рисою, але насправді пов’язаний з невпевненістю. Добра людина звикає робити все по максимуму, а будь-яка помилка здається катастрофою. Та, хто діє за принципом «і так нормально», не боїться провалу. Навіть кількісно у неї більше шансів на успіх.

Почасти тому керівниками частіше стають колишні двієчники: поки хтось боявся все зіпсувати, їх жваві товариші промахувалися і пробували знову. Дехто з них відрізнявся не найбільш милим характером, і це пішло їм на користь.

невпевненість в собі

Деякі негативні риси характеру ведуть до успішної кар’єри. Вчені з Боннського університету з’ясували: токсичні особистості більш щасливі в професії завдяки розвиненим соціальним навичкам. Вони створюють сприятливий імідж, не пропускають можливості виставити себе в кращому світлі і без докорів сумління користуються забороненими прийомами — йдуть по головах.

Клаус Темплер з Сінгапурського університету називає якості, які допомагають жорстким людям досягати висот: тенденція керувати людьми, відсутність поваги до колег і прагнення опинитися в центрі уваги. Ще одна риса — егоїзм: самозакохані люди роблять для власного блага все, навіть якщо потрібно поступитися інтересами інших. Їх більш благородні колеги просто не здатні на подібне.

А що надає вам впевненості у власних силах?

За матеріалами

Оцініть статтю
Тутка
Чому дійсно достойні люди грішать невпевненістю в собі
Найкорисніші продукти для здорових суглобів