9 психологічних прийомів, завдяки яким ви без слів станете господарем ситуації

Мова тіла, міміка і жести, одяг, макіяж і аксесуари такі ж важливі для спілкування, як і слова, твердження, аргументи. Тутка проаналізував численні психологічні прийоми й трюки та виокремив 9 лайфхаків, які без слів допоможуть вам схилити до себе співрозмовника чи групу людей.

1. Не починайте розмову з новим співрозмовником одразу — дайте йому призвичаїтися до ситуації

До початку спілкування не атакуйте співрозмовника одразу. Обережно поставте свою сумку, відсуньте стілець, сядьте за стіл — дозвольте людині скласти про вас враження. Потім вона буде ще уважніше за вами спостерігати.

2. Спрямуйте перед взуття чи пальці ноги на співрозмовника — так соціальна дистанція зменшиться

співрозмовника

Поза “нога на нозі” і “пальці ніг дивляться на співрозмовника” однозначно налаштує його на вас як приємного співбесідника. Соціальна дистанція скоротиться, людині буде легше відкриватися перед вами. Прекрасно працює у ділових стосунках.

3. Руками повідомте про те, що нудьгуєте

Тема розмови вам не цікава, але ви не бажаєте образити співбесідника — руки будуть промовистіші за слова. На початку торкніться рукою до щоки, потім поставте голову на долоню. Не працює? Випускайте зброю на ураження — зіпріться на кулак. Звісно, такі жести не мають на меті принизити людину, лише ввічливо нагадати, що вам нудно і треба змінити вектор спілкування.

Читайте також: Мова тіла, яка завжди вам скаже правду про стосунки

4. Автоматичний жест дасть вам змогу потягнути час

Вас попросили дати відповідь — почніть протирати окуляри. Співрозмовник подумає, що ви досі думаєте над запитанням і не буде вимагати відповісти одразу. Не носите окулярів — спробуйте поправити краватку чи ґудзики на сорочці.

5. Людина прихилиться до вас, якщо ви будете розглядати колір її очей

співрозмовника

Оптимальна тривалість зорового контакту – 3-5 секунд, більша може не сподобатися людині. Такий жест одразу налаштує людину на вас, допоможе увійти в довіру незнайомця.

Хочете однозначно перемогти? Посміхніться людині очима і погляд спрямуйте на перенісся. Якщо поглянете на чоло, вона подумає, що ви хочете нею керувати, нижче — сприйме як запрошення до інтиму.

6. Доторкніться до ніжки келиха і так висловіть свою симпатію

Психологи визначили, що погладжування циліндроподібних предметів розцінюється як невербальний символ симпатії. Потримайтеся за ручку келиха, візьміть в руки ручку чи покрутіть перстень на пальці перед людиною, яка вам симпатизує, і вона до вас прихилиться.

7. Жест “Окей” продемонструє авторитет без зайвої агресії

Така жестикуляція продемонструє ваше вміння керувати ситуацією і ненав’язливо схилить співрозмовників на ваш бік. Ви привернете їх увагу та завоюєте симпатію.

8. Якщо людина розповідає вам неприємні речі, уважно погляньте їй на чоло

співрозмовника

Якщо токсична людина висловлює різкі судження щодо вашої зовнішності чи поведінки, уважно погляньте їй на чоло. Цей погляд однозначно домінантний, і ви з позиції жертви станете нападником. Він символізує владу та придушення.

9. Претендуєте на лідерство? Тримайтеся лівого боку

До такого висновку дійшли політологи, які аналізували передвиборчу кампанію кандидатів у президенти. Та людина, яка стояла по ліву руку від фотографа (тобто справа на готовому знимку), на глядачів справляла сильніше враження. Та якщо ви — домінантна особистість за словами, вчинками, поведінкою, то ліва сторона чи права — для вас зайві.

Як схиляєте до себе співрозмовника ви? Поділіться своїми думками.

Фото: freepik.com

ТУТКА - Відпочивай корисно
9 психологічних прийомів, завдяки яким ви без слів станете господарем ситуації