9 небезпечних звичок, які заважають розбагатіти навіть закоренілим кар’єристам

Деякі звички можуть класти палки в колеса протягом всього життя. Часом вони здаються нешкідливими, а насправді здатні стати серйозною перешкодою на шляху до благополуччя і фінансового успіху. Наприклад, в їх числі схильність робити необмірковані покупки, страх просити підвищення зарплатні й беззаперечне дотримання порад старшого покоління.

Ми в Тутка виявили 9 звичок, які заважають розбагатіти та змушують роками залишатися на одному рівні прибутку.

Боятися відповідальності

звички

У кожної людини іноді виникає страх невідомості. Наприклад, паніка перед контрольною роботою в школі або побоювання взяти на себе відповідальність за новий проект на роботі. Це пов’язано з побоюванням прийняти неправильне рішення, не виправдати надій, а нерідко обумовлено і банальним страхом успіху. Він характеризується непомітним, часто неусвідомленим бажанням стримуватися, коли можна себе проявити. Так, замість того, щоб бути активним на нараді, співробітник мовчить, а кожен місяць знаходить різні причини для чергового зриву дедлайну. Дані особливості істотно заважають просуванню по кар’єрних сходах.

Щоб справитися з цією фобією, фахівці рекомендують сконцентруватися на діях і не зациклюватися на результаті. Важливо пам’ятати, що успіх — це не пункт призначення, а подорож, на кожнім кроці якої треба знаходитися в гармонії з собою.

Читайте також: Вчинки, про які ви обов’язково будете шкодувати на схилі літ

Працювати за схвалення і похвалу

звички

Більшість людей, одержуючи похвалу на роботі, дуже соромляться або просто дякують і витончено приймають комплімент. І часто керівництво вшановує деяких співробітників на словах, а не на ділі: дає хвалебні коментарі, дарує грамоти і нарікає кращим співробітником місяця.

Багато працівників почуваються розгублено в такі моменти і не знають, як себе поводити. Але варто поважати свою працю і не соромитися просити підвищення до зарплати, особливо якщо директор часто вас хвалить. Експерти радять обговорювати з працедавцем питання підвищення зарплати не частіше разу на рік.

Купувати речі з категорії «швидкої» моди

Часом жінкам несила стримати купівельний порив і вони готові миттю схопити кофту, штани або туфлі, зазначені в списках актуальних тенденцій. Однак навіть купуючи недорогі товари категорії «швидкої» моди, ми ризикуємо зіграти злий жарт зі своїм бюджетом.

Як з’ясували дослідники, набагато вигідніше купувати дорогі речі класичного фасону, які прослужать довше, ніж ультрамодний одяг за середньою і низькою ціною. Крім того, більшість таких моделей вже через сезон можуть стати ознакою поганого смаку.

Не вміти відмовляти

Уміння відповідати «ні» важливо як на роботі, так і в повсякденному житті. Причому, як з’ясували психологи, найчастіше людина інтуїтивно розуміє, які прохання треба відразу відхиляти, але все одно не може відмовити. Так, наприклад, фотограф погоджується безкоштовно попрацювати на весіллі у друзів, а вчителька — позайматися англійською з сином троюрідної тітки.

Сказати всім «так» – спокуса, оскільки це легко і наразі допомагає людині залишитися в зоні комфорту. Однак у фінансових питаннях невміння відмовляти може зіграти з вами злий жарт.

Мати тільки одне джерело прибутків

звички

В останні роки дослідники приходять до висновку, що мати тільки одне джерело прибутку недостатньо для фінансового благополуччя. Це пов’язано з тим, що зараз кожен може одночасно втратити роботу або бізнес. В цьому випадку додатковий заробіток може стати чудовою подушкою безпеки, яка врятує в несприятливі часи.

Як свідчить практика, у багатьох людей, як правило, є 2 або 3 джерела прибутків. А у особливо заможних ще й надійні інвестиції.

На всьому економити

Скорочення статті витрат, безумовно, допомагає заощадити і накопичити потрібну суму. Але є речі, на які можна і потрібно витрачатися. Наприклад, на інвестиції в себе. Йдеться в тому числі про платні освітні курси, які допоможуть розвинути необхідні навички і досягти успіху в своїй спеціальності. А безкоштовне навчання хоча і здається спокусливим, насправді може мати вельми сумнівну якість.

Повторювати за друзями

звички

Люди часто переймають фінансові звички родичів, друзів і колег. Оточення може чинити як негативний, так і позитивний вплив на рівень достатку. Тому фахівці рекомендують з обережністю ставитися до тих знайомих, хто живе невідповідно до своїх достатків, і не копіювати їх спосіб життя.

Крім того, не варто піддаватися стадному почуттю і бажати такого ж браслету, який недавно купила подруга. Таким раптовим поривам складно чинити опір, однак перемігши їх, ви зможете краще прислухатися до своїх бажань.

Працювати за фахом, який ненавидите

звички

Робота за фахом, яку людина ненавидить, змушує її постійно знаходитися в стані стресу і незадоволеності, і це негативно впливає на її фінансовий стан. Тим часом успішні та багаті люди завжди дотримуються своєї пристрасті. Коли займаєшся справою всього свого життя, робота перетворюється на захопливу пригоду, дає енергію, наполегливість.

Більш того, улюблена професія допомагає максимально зосередитися на подоланні помилок і невдач. А ненависна обрубує при корені будь-яку мотивацію.

Сліпо дотримуватися порад старших

звички

Деякі родичі точно знають, що і як потрібно робити. У них завжди заготовлена для вас порада. Матерів, які нав’язують дочкам свою думку, не даючи можливості заперечити і не погодитися, психологи називають авторитарними. Такі батьки, як правило, досягли успіху в житті й багато чого досягли. Однак їхні діти найчастіше мають низьку самооцінку і насилу домагаються успіху.

Важливо не забувати, що ваше життя тільки в ваших руках. І до прийняття рішень необхідно підходити усвідомлено, а не беззаперечно наслідувати поради старших.

А ви помічали, як звички людини впливали на її достаток? Що ви додали б до цього списку?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
9 небезпечних звичок, які заважають розбагатіти навіть закоренілим кар’єристам