8 причин, чому старших дітей треба оточити особливою повагою

Первістки — особливе чудо в житті кожної сім’ї. Вони роблять нас батьками, кожен наступний день нашого життя стає ще більш чудовим. За теорією Адлера, саме старші діти — найвідповідальніші та найнадійніші в нашому житті.

Ми в Тутка любимо цих малюків, і від усієї інтернет-спільноти хочемо їм подякувати: Малі, ви круті!

1. Старші діти вчать вас того, що ви пропустили

старші

З народженням дитини ваше життя набуває нового змісту. Перед вами – нові випробування та завдання, та тепер ще і з дитиною. Так, ви припускаєтеся багатьох помилок, та вчитеся виправляти їх, дитина стає стимулом здолати всі труднощі, які досі здавалися неможливими. Поки ви вчите маля, воно, напевне, вчить вас значно більшого.

2. Вони так швидко виросли

старші

Старші дітки вже не діти, але ще й не дорослі. З народженням молодшого братика чи сестрички вони змушені швидше дорослішати, займати місце відповідальної особи, хоч і маленької. Та і кажемо ми їм частіше: “Ти вже дорослий/а”, тож, хоч-не-хоч, приходиться ставати дорослим.

3. Вони розумніші, аніж повинні бути

старші

Прискорене дорослішання несе за собою і швидше порозумнішання. Вони приглядаються до дорослих і навчаються відповідальності. Дітки мовби займають проміжну нішу між дорослими та дітьми, а батьки, зауваживши їх дорослу поведінку, залучають до розв’язання дорослих проблем. З плином часу дитина формує свою думку, до якої дослухається дорослий.

Читайте також: Дoнi – ocoбливi янгoли: чoмy тaтyci тaк cильнo люблять cвoїх пpинцec

4. Вони роблять більше, аніж вимагається

старші

Старші сестри та брати виконують значно більше завдань, аніж ті діти, які не мають молодших братів чи сестер. У них більше обов’язків та завдань, та і власного вільного часу залишається вже не так і багато. У сім’ї, де виховується одна дитина, остання, помивши посуд чи виконавши домашнє завдання, може відпочити, а в сім’ї з багатьма дітьми немає часу навіть книжку прочитати: завжди треба за кимось наглядати, комусь допомогти, з кимось погратися. Та малим і так добре – молодці, що й казати.

5. Вони – ваші найкращі помічники

старші

Важко за всім стежити, якщо поруч бігає кілька дітей. У нас лише дві руки, але у вашої старшої дитини – ще дві, котрі в усьому вам допомагають. Вони стануть вашими найкращими нянечками, правою рукою в час потреби.

6. Стануть прикладом і захистом для молодших

старші

Старші брати та сестри вже багато чого побачили в житті, якщо молодші припустяться помилки – старші підставлять дружнє плече. Вони поділяться своїм життєвим досвідом, поможуть з домашнім завданням, розкажуть, які вчителі не кричать та гарно вчать у школі. А що може бути краще, аніж старший брат чи сестра, якому можна розповісти те, чого не розповіси мамі.

7. Вони жертовні

Неможливо, щоб старша дитина була егоїстом. Вони думають про інших, бо так живуть, ладні поділитися останньою цукеркою, а про іграшки годі й казати. Вони пишаються своїми молодшими, і хоча й часто лаються з ними, та завжди підтримують.

9. Вони – найкращі старші брати чи сестри

Ніхто не буде заперечувати, що його брат чи сестра – найкращі на світі. Навіть якщо вони ще і самі діти, але не можуть не піклуватися про молодших, вони справді люблять їх, граються з ними, не так, як дорослі. Щирі, турботливі, веселі, який приклад може бути кращим?

А у вас є старші брати/сестри? Що найбільше вам у них запам’яталося?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
8 причин, чому старших дітей треба оточити особливою повагою