17 твітів від психолога, які допоможуть прекрасно провести свята, навіть якщо поруч буде тільки телевізор

Підготовка до святкування Нового року — метушливий та напружений період. У цей час заведено підбивати підсумки минулих 365 (або 366) днів і будувати плани на майбутнє. Але іноді веселий настрій ніяк не хоче приходити, через що ми почуваємося не в своїй тарілці серед мерехтливих вогників і подарунків. Клінічний психолог Сергій Малюков розповів, чому не варто через це хвилюватися і чому зустрічати Новий рік, загорнувшись у плед, біля ноутбука цілком нормально.

Тутка вітає вас з прийдешніми святами, і бажає, щоб гарний настрій у вас був не лише в новорічну ніч, але і на свята.

  • Скажу страшну річ, але насправді Новий рік — не якась страшна дата, не казковий перехід на новий рівень, не час здійснення бажань та чудес. Це — лише цифра в календарі. ЛИШЕ ЦИФРА. І ви самі можете вкладати в неї будь-який сенс.
  • Якщо коротко: «святкова» депресія виникає через невідповідність особистих і суспільних очікувань вашому поточному статусу. Коли вам 2 місяці поспіль з усіх прасок кричать про те, що попереду найголовніше свято, можна буквально збожеволіти.
  • Суспільство транслює, що треба зустрічати Новий рік з друзями або другою половинкою, подарувати всім дорогих подарунків, носити червоний ковпак, веселитися, пити та нескінченно радіти, радіти, радіти. РАДІТИ.
  • Зрозуміло, що далеко не всі люди відповідають «ідеальним» критеріям святкового настрою, — можуть початися протиріччя. “Я неправильно зустрічаю Новий рік”. І сюди ж віднесемо те, що до Нового року треба все встигнути. Яке величезне джерело стресу! Отож-бо!

Читайте також: Як святкують Новий рік різні знаки Зодіаку?

  • “Як Новий рік зустрінеш — так його і проведеш!” – насправді це НЕ ТАК! Цей забобон ні на що не впливає: увесь рік ви можете провести так, як вам подобається.
  • Якщо вам подобається робити 31 грудня фіналом, підбивати підсумки року і ви до цього готові — це абсолютно нормально. Якщо вас трясе від однієї думки, що треба згадувати, що ж ви зробили за рік і де припустилися помилки, — не потрібно цього робити, це теж нормально.
  • Резюмувати якийсь відрізок життя можна в будь-який зручний для вас час, а не тільки коли кажуть по телевізору.

  • Від зайвих і чужих переконань звільнитися. Час наповнити свято своїми. Подумайте про те, що для вас найприємніше в цьому святі. Може, вам важливо зустріти певних людей, відвідати певне місце, приготувати певну страву або заспівати улюблену пісню.
  • Перемкніть «Іронію долі» на той фільм, який тішить вас на Новий рік найбільше — нехай навіть це буде «Гаррі Поттер» або «Чужий проти Хижака» (раптом він у вас асоціюється зі святами).
  • Вам необов’язково опівночі іти до центральної ялинки міста, нарізати олів’є чи купувати живу ялинку. Не робіть того, що вам неприємне чи не подобається лише тому, що “так має бути”.
  • Звалювання відповідальності на одну-єдину дату викликає дуже багато тривог — починаємо робити Новий рік «найважливішою ніччю в році». Просто пам’ятайте, що від новорічної ночі залежить тільки те, як ви проведете, власне, новорічну ніч і найближчий день опісля.
  • Мати поганий настрій на Новий рік теж нормально. Ви маєте на це право: статися могло все що завгодно. Попереду 8 днів канікул — у вас є можливість зробити собі свято в той день, коли буде максимально комфортно.
  • Зосередьтеся на тому, що справді може підняти вам настрій в ці дні. Гарантовано. Іноді ці речі важко знайти, та вони точно є.
  • Дружнє нагадування: Новий рік без снігу ще залишається Новим роком.
  • А, якщо ви йдете на довгі канікули, не забувайте рухатися, їсти та спати. Відсутність цих базових речей сильно позначається на настрої.
  • Ну і з алкоголем обережніше, він — депресант.

Новий рік

  • Власне, до чого я це:

1. Новий рік — це просто цифра в календарі.

2. Ви можете вкладати в новорічні свята будь-які значення, які вам подобаються, а не ті, про які сказали в твіттері чи телевізорі.

3. Робіть у Новий рік тільки те, що тішить вас і піднімає вам настрій.

4. Звертайте увагу на свій фізичний стан.

5. Нехай це буде день, який важливий особисто для вас і тішить саме вас.

6. Щасливого Нового року та гарного Різдва!

А як святкували Ви у новорічну ніч?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
17 твітів від психолога, які допоможуть прекрасно провести свята, навіть якщо поруч буде тільки телевізор