17 непотрібних речей, які люди зберігають роками, хоча від них давно час позбутися

Рік тому я взяла участь в онлайн-марафоні з розвантаження житла, який проводила моя подруга. За 3 тижні повільного розбирання квартири я винесла з нашої двокімнатної 11 мішків непотрібного мені мотлоху. Щось вирушило прямо на смітник, частина — в благодійні організації, а деякі речі вдалося продати в Інтернеті. У квартирі стало просторіше та легше дихати.

Головне — поглянути на своє житло так, ніби ви бачите його вперше. На кожну коробку, магнітик, папірець. І подумати, чи вам дійсно це потрібне. Тутка поділиться зі своїми читачами правдивим досвідом розвантаження приміщення. А вкінці на вас чекає бонус про наведення ладу в нематеріальному світі.

Стара постільна білизна та рушники

Постільна білизна не тільки багато в чому формує інтер’єр спальні, але і впливає на якість сну. До старих комплектів звикаєш як до рідних, але варто поглянути на них свіжим поглядом: ось ковтунці, тут — дірка, а улюблені троянди на простирадлі вже так вицвіли! Виберіть найперше кілька скромних комплектів і попрощайтеся з ними. Так у вас з’явиться стимул оновити спальне місце.

Викидати постільну білизну та запрані рушники на смітник не варто: їх охоче приймають в будинках для людей похилого віку (на ганчірки) і в притулках для тварин. Так ви одночасно зможете позбутися від речей, які своє відслужили, і зробити добру справу.

Читайте також: 13 помилок, яких чоловіки припускаються знову і знову

Вішаки з магазинів одягу та хімчистки

речі

Звичка не викидати ніякі речі передалася багатьом з нас від ощадливих батьків, але зараз вона просто непотрібна. Неякісні вішалки для одягу, які дісталися безплатно при покупці речі в магазині або після хімчистки, погано тримають форму і виглядають неестетично. Напевно у вашому гаманці знайдуться дрібні гроші, щоб замінити їх на більш показний.

Речі, які втратили пару

Якими б улюбленими не були шкарпетки, рукавички або сережки, але якщо вони втратили пару, то не варто зберігати їх далі. Золото, звичайно, краще здати в ломбард або переплавити для чогось нового, а ось з одинокими рукавицями, гольфами та біжутерією можна прощатися відразу.

Непотрібні візитки та карти магазинів

Багато магазинів і сервісів пропонують дисконтні або бонусні карти, флаєри для участі в акціях та інші дрібниці. Якщо вам не сподобалося обслуговування або торгова точка знаходиться в місці, де ви ще раз навряд чи опинитеся, то не потрібно зберігати ці картки. Те ж саме стосується і випадкових візиток, особливо якщо ви їх отримали кілька років тому і жодного разу ними не скористалися.

Стару спідню білизну

речі

Навіть якщо вашу спідню білизну бачите тільки ви, не варто носити розтягнуті бюстгальтери або трусики з ковтунцями. Таке зневажливе ставлення до себе сильно знижує самооцінку, адже погоджуючись на найгірше, ви позбавляєте себе того, чого справді варті.

Крім того, середній термін служби бюстгальтера становить від 6 місяців до року, а потім він перестає виконувати свою функцію — підтримувати груди.

Порожні упаковування

Важко пояснити, навіщо багато людей зберігають всілякі коробки. Це як пакет з пакетами: а раптом знадобиться? Давайте будемо чесними перед самими собою: пакування з-під нового телевізора, ковзанів, дитячого конструктора або цукорниці навряд чи знадобиться вам ще раз. Всі ці коробки можна здати в пункт прийому макулатури і й не тільки подбати про екологію, а й заробити трохи грошей.

Одяг та взуття, які вже не вписуються у ваш спосіб життя

речі

Колись я любила розгулювати в мініспідниці й коротких сукнях. Зараз фігура ще дозволяє мені носити цей одяг, але вже немає ніякого бажання демонструвати чужим людям свої ноги, та й навряд чи воно виникне. Тому я без жалю перебрала весь свій гардероб і позбулася одягу і взуття, які більше не вписуються в мій стиль.

Те, що було в ідеальному стані, я продала через Інтернет, решту віддала в центр допомоги багатодітним сім’ям (аналогічні благодійні організації є практично в кожному районі). Це приємно, коли пуховики, які вам набридли, шапки, які ви придбали через дурість або блузки з розпродажу одержують друге життя та стають для когось бажаним поповненням гардеробу.

Шнури та чохли від старих телефонів

Тут варто тверезо поглянути на речі: старі чохли для телефонів, з якими ви вже попрощалися, навряд чи вам знадобляться. Зарядні пристрої ще можуть послужити, якщо ви користуєтеся моделями однієї фірми, в іншому випадку їх краще віддати, наприклад, колегам. Биті флешки й диски не становлять жодної цінності, тому від них потрібно просто позбутися.

Біжутерія та аксесуари, які ви не плануєте носити

Мені подобається біжутерія за її різноманітність та доступні ціни. Тут можна дозволити собі вибрати не вічну класику, а щось на піку моди. Однак уже через рік стає зрозуміло, що такі прикраси застаріли й носити їх в найближчі років 20 я точно не стану.

Те ж саме стосується бюджетних сумок, палантинів і хусток, які були придбані для певної нагоди й зараз не вписуються в мої уявлення про прекрасне. Такі речі потрібно продавати або віддавати без жалю — нехай вони тішать когось іншого.

Паперове сміття

Гарантійні талони, термін дії яких вже закінчився, договори на оренду житла 10-річної давності, старі конспекти й інше паперове сміття багато людей часто зберігають роками — за звичкою. Все це, разом з коробками, про які писали вище, можна здати в макулатуру або просто викинути, а не перекладати з місця на місце.

Все, у чого вийшов термін придатності

речі

Харчові продукти з вичерпаним терміном придатності я викидаю одразу. Але коли я вирішила звернути увагу на дату виготовлення ліків, косметики, побутової хімії та засобів гігієни, то на мене чекав неприємний сюрприз: половина речей вирушила у відро для сміття. Мені невідомо, чим може загрожувати використання простроченого крему для обличчя або мийного засобу для ванни, але навіщо експериментувати на собі та ризикувати здоров’ям?

Зламані або непотрібні іграшки

речі

Вмовити дитину розлучитися з частиною іграшок, навіть тих, на які вона давно не звертає увагу, не завжди легко. Але малюки ростуть, їх інтереси змінюються, і зберігати пірамідку школяреві вже зовсім нема чого. Тому у нас вдома діє правило двох коробок: коли покупки з «Дитячого світу» перестають в них поміщатися, ми проводимо ревізію.

Зламані іграшки викидаємо відразу, а ті, з яких син морально виріс, відносимо до дитячого садочка, в пісочницю чи продаємо через Інтернет. На вторговані гроші купуємо щось нове, не витрачаючи частину зарплати на чергову вантажівку або конструктор. Це економить кошти й не дає захаращувати квартиру непотрібними речами.

Посуд з тріщинами, ушкодженнями емалі й той, що не подобається

Мало того, що надщерблений посуд виглядає неестетично, він ще й небезпечний. Наприклад, приготування їжі в пательні або на сковороді з пошкодженим тефлоновим покриттям може привести до полімерної лихоманки. Тут навіть замислюватися не варто — від таких речей вдома потрібно позбавлятися відразу ж. Услід за пательнею у відро вирушили й каструлі з пошкодженою емаллю — від гріха якомога далі.

А чайний сервіз, який мені років 10 тому подарували родичі та який весь цей час припадав пилюкою на антресолях, я продала. Він настільки не в моєму смаку, що немає сенсу зберігати його в коробці ще років 20, сподіваючись, що мені такий стиль сподобається. Ці речі займають місце, але не приносять ні задоволення, ні користі. У вас напевно теж такі є.

Старі губки та зубні щітки

Фахівці стверджують, що змінювати зубну щітку потрібно раз в 3-4 місяці або навіть частіше, якщо ви хворіли. Термін придатності губок становить в середньому пів року, а потім вони стають занадто благодатним середовищем для розмноження грибків і бактерій. Згадайте, коли ви востаннє оновлювали предмети гігієни, і замініть старі на нові — це не тільки приємно, але і корисно для здоров’я.

Все, що зламане і лежить без діла

речі

Кавоварка, яка згоріла, чайник, який перестав вмикатися, намертво застиглий годинник і чоботи з відклеєними підошвами на підборах. Мабуть, щось з такого добра є в засіках будь-якої квартири. Все це не викидається, бо «колись полагоджу», але потрібно дістати всі ці речі та чесно відповісти собі на питання «Чи буду я це ремонтувати? Чи воно того варте?». Якщо так, то здати в ремонт або полагодити самому, якщо ні — віднести на смітник і не захаращувати будинок.

Сувеніри та магніти, які не тішать

речі

Недорогі дрібнички, які дарують колеги або родичі, що повернулися з відпустки, ми часто зберігаємо роками просто з ввічливості. Всі ці пластикові символи року або химерні магніти з Геленджика взагалі не тішать око і збирають пилюку. Погляньте на сувеніри свіжим поглядом і залиште тільки те, що вам дійсно подобається або дороге вашому серцю. Решті місце у сміттєвому відрі.

Все, що висохло або закінчилося

У дитинстві я ніколи не викидала ручок, адже можна купити запаски та поміняти старі. Зараз ціна стандартного канцелярського приладдя невисока, і легше купити нове, ніж знайти потрібні комплектуючі. Дитячі фломастери вже ніхто не заправляє одеколоном, тому якщо вони перестали писати, — навіщо їх зберігати? Проведіть ревізію і викиньте все, що вже засохло: від лаку для нігтів до древніх маркерів.

У відро для сміття варто відправити й флакончики з-під улюблених парфумів, які закінчилися або живуть у вас на полиці занадто довго. Експерти запевняють, що туалетну воду варто зберігати не довше 3-5 років, а якщо на неї потрапляє сонячне проміння, то і менше. Прострочені аромати можуть викликати алергію або просто змінити запах — навіщо вам так ризикувати?

Бонус: не забудьте почистити електронну пошту та соціальні мережі

речі

Сучасне життя важко уявити без спілкування в Інтернеті, але і тут непогано було б навести лад. Погляньте свої контакти в соціальних мережах і подумайте, чи всі люди, які знаходяться у вас в друзях, потрібні вам в оточенні. Якщо ви не можете згадати людину, а на її сторінці один допис за 2015 рік, то навіщо вам такі контакти?

В моїй електронній пошті було більше 25 тисяч листів, а після розбору залишилося в 10 разів менше. Через гори спаму і непотрібних повідомлень я просто пропустила кілька важливих повідомлень по роботі та знайшла їх абсолютно випадково під час очищення свого ящика. Все ж варто практикувати таку справу хоча б кілька разів на рік, щоб не пропускати свої можливості.

Якими речами, які точно варто викинути і не захаращувати будинок, ви б доповнили цей список?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
17 непотрібних речей, які люди зберігають роками, хоча від них давно час позбутися