10 вчинків, які свідчать про те, що у вас сильний характер (А колись їх вважали неввічливими)

Кожен з нас хоча б раз опинявся в незручній ситуації, коли страшно здатися грубим, але хочеться вчинити по-своєму. Яке рішення в цей момент не прийняла б людина, є ймовірність, що вона потім буде мучитися почуттям провини перед собою або перед іншими людьми.

Чи обов’язково поступатися місцем у транспорті, чи можна не дарувати подарунків, чи потрібно відповідати на повідомлення? Тутка ознайомився з думками психологів та експертів з етикету. Їх відповіді знадобляться кожному, хто боїться прославитися невігласом, але хоче прислухатися до себе.

1. Відмовлятися, коли кличуть у гості

людина

Багатьом знайоме це відчуття, коли хочеться відмовитися йти в гості, але в голову відразу лізе думка про те, що це неввічливо. Насправді якщо ви заздалегідь повідомте людині про те, що не прийдете, ви ніяк її не підведете.

Це ж стосується і сімейних застіль: кожен може сам вибирати, як йому проводити свята. Наше життя швидко змінюється, було б дивно завжди святкувати урочистості так само як у дитинстві. Логічніше, якщо родинні традиції будуть підлаштовуватися під спосіб життя членів сім’ї. Тоді свята з більшою ймовірністю будуть об’єднувати родичів і приносити радість.

2. Не відповідати на повідомлення і дзвінки

Епоха інтернет-спілкування дала можливість вести бесіду на своїх умовах. Людина не зобов’язана відповідати на повідомлення і дзвінки, якщо у неї немає на це часу або бажання. Тут можна дотримуватися тих самих принципів, що і при живому контакті: стосунки, які вам неприємні й які не хочеться підтримувати, не гріх припинити взагалі.

Читайте також: 20 хитрощів від батьків, які вирішили зберегти нерви і підійшли до виховання дітей з нового боку

3. Не ділитися їжею

людина

Дослідження підтверджують, що спільне вживання їжі стимулює вироблення окситоцину — гормону, який в тому числі сприяє налагодженню зв’язків між людьми. Однак на генетичному рівні людина може сприймати загальну трапезу і як конкурентну ситуацію, коли треба боротися за ресурси. І той же окситоцин здатний підсилювати й негативні емоції, такі як недовіру та ревнощі.

Це пояснює, чому багато людей відчувають тривогу, коли хтось просить їх поділитися їжею, або провину, якщо не пригощають близьких. Але звинувачувати себе немає в чому: у кожної людини індивідуальна харчова поведінка, і вона має на це право.

4. Веселитися в гостях без докорів сумління

Деякі люди замість того, щоб просто розслабитися в гостях, вважають своїм обов’язком накривати на стіл разом з господинею, а після вечірки прибирати та мити посуд. Але експерти з етикету стверджують, що пропонувати це робити можуть тільки близькі друзі або члени сім’ї. Якщо господарі відмовляються від допомоги, не варто наполягати. У відмови можуть бути різні причини: як бажання, щоб гості веселилися, так і хвилювання, що посуд може бути вимитий якось не так. У всіх — свої звички і правила в побуті.

5. Не розраджувати людину, якщо немає на це емоційних сил

людина

Коли ви приймаєте рішення, підтримувати або не підтримувати людину, найперше треба прислухатися до себе і поставити низку запитань: «А чи є у мене сили розбиратися в проблемах іншої людини? Чи зможу я розділити її переживання? Чи зумію втішити?» Якщо ресурсу для надання допомоги ви в собі не знаходите, то краще не робити насильства над собою.

А для деяких людей вічне невдоволення і скарги — стиль життя. Підтримувати таких особистостей шкідливо для здоров’я. За емпатію у людей відповідають дзеркальні нейрони, і якщо людина довго перебуває поруч зі скиглієм, то їй передаються негативні емоції, й вона сама опиняється в стані стресу.

6. Не дарувати подарунків

людина

Для багатьох людей дарування подарунків — це не радість, а неприємний обов’язок. На це є різні причини: переконання, що подарунки потрібно робити без приводу, бажання знизити кількість відходів і поліпшити екологічну ситуацію або просто банальна відсутність грошей.

Навіть фахівці з етикету згодні з тим, що у відмові від вручення подарунків немає нічого поганого. Ви можете ввічливо пояснити свою позицію людині, яка дуже любить цю традицію. А проявляти свою увагу і любов можна й іншими способами.

7. Відмовлятися виконувати прохання, не пояснюючи причин

Люди, які зі спокійною душею кажуть «ні», заслуговують на повагу: вони прислухаються до себе і знаходять сміливість відстоювати особисті кордони. І зовсім необов’язково аргументувати відмову. Часто причини, які називає людина, перетворюються у відмовки, довгі пояснення. І ось вона уже виправдовується за те, що 3-ій раз на тиждень не може посидіти з дитиною сестри.

Докладне пояснення причини відмови — це зручний ґрунт для маніпуляцій. Співрозмовник може відповісти: «Не виходить посидіти з дитиною у вівторок, ну тоді посидь в суботу». Тому простого «ні» вже досить.

8. Не вибачатися перед кожною своєю фразою

Психотерапевт Гаррієт Лернер вивчала феномен надмірних вибачень понад 10 років. Вона вважає, що причини у цієї звички можуть бути різними: низька самооцінка, бажання уникнути найменшого конфлікту, приховане почуття сорому. Але головне те, що постійні вибачення не допомагають налагодити стосунки з людьми, а, навпаки, здатні їх зіпсувати. Людина, яка постійно просить вибачення, наштовхує співрозмовників на думку, що вона дійсно в чомусь винна, навіть якщо це не так, і люди починають думати, що її можна звинуватити у всіх проблемах.

9. Не поступатися місцем у транспорті

Поступатися місцем у транспорті, як заявляють фахівці з етикету, — добровільне рішення кожної людини. Це правило застаріло й не закріплено ні в одній транспортній системі європейських країн, та й у нас за його недотримання немає ніякого покарання. Молода людина після нічної зміни може більше потребуватиме відпочинку, ніж літня жінка, яка увійшла в салон автобуса.

10. Не терпіти, якщо щось не подобається

Людина, яка терпить те, що їй неприємне, знижує свою самооцінку, знецінює переживання і стає вразливою особистістю, яку легко використовувати. І навпаки, той, хто висловлює своє невдоволення, відчуває самоповагу і показує іншим людям, як з ним можна поводитися, а як не можна.

Ніхто не зобов’язаний терпіти образливі слова друга, пересолену їжу в ресторані або жахливу стрижку, зроблену перукарем. Говорити про те, що не подобається, — це піклуватися про себе.

Поділіться вашою думкою: чи варто завжди поводитися бездоганно чемно чи здоровий егоїзм іноді просто необхідний?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 вчинків, які свідчать про те, що у вас сильний характер (А колись їх вважали неввічливими)