10 порад, які дають люди, які не бачать далі від свого носу

Вчені переконують, що розумні люди не дуже звертають увагу на чужі поради. Та й в загальному всі ми схильні більше покладатися на власну думку. Але багато популярних фраз звучать так часто, що, здається, вже записалися в кору нашого мозку. Будь розумніший — промовч. Іди за мрією. Тримайся за сім’ю. Завжди будь на позитиві.

Ми в Тутка впевнені, що іноді найбільш розумне рішення — відмахнутися від чужих повчань і думати своєю головою. Ось лише 10 «добрих» порад, які можуть втягнути вас в нещасливі стосунки, знизити шанси отримати роботу та зіпсувати життя.

1. «Що б не сталося — підтримуй чоловіка»

люди

Люди старого гарту часто дають таку пораду молодим, не замислюючись про наслідки. Погодьтеся, складно назвати щасливою сім’ю, в якій один партнер важко працює і рахує кожну копійку, а другий вкладає спільні гроші в сумнівний бізнес. Або роками лежить на дивані, намагаючись «знайти себе».

Самовільне прийняття рішень одним партнером, звинувачення іншого у всіх бідах та ігнорування його думки — ознаки токсичних стосунків. А сліпа ідеалізація та страждання заради абстрактного блага ще нікому не принесли щастя.

  • Роками чоловік товкмачив мені, що хоче стати режисером, потім сценаристом, а тепер актором. Перші 2 мрії я підтримала: купила камеру, яку він ні разу не взяв в руки, і оплатила дорогі заняття, які він закинув. Тепер він думає піти на курси акторської майстерності, а я не хочу за усе це платити.
    При цьому чоловік змушує мене почуватися поганою, тому що я його не підтримую. Вчора він впав у депресію від того, що я засумнівалася, коли він запитав, чи вірю я в нього. А як не засумніватися, якщо все це тягнеться вже 7 років.

Читайте також: 5 ознак того, що вас виховала «токсична» мама

2. «Ніколи не лягайте спати, не помирившись»

люди

Що найчастіше стається, якщо через силу продовжувати з’ясування стосунків? Ви втомлюєтеся і ще більше накручуєте себе, думки плутаються, і може з’явитися бажання якомога болючіше вжалити партнера.

Негативні емоції та брак сну — небезпечний коктейль, який може завдати навіть більше біди, аніж попередня сварка. Часто краще згадати приказку «Ранок від вечора мудріший».

  • Після сварки мені потрібен час, щоб охолонути. Але моя дружина постійно намагається «все обговорити». Я кажу їй: «Дай мені час, якщо хочеш, щоб розмова була продуктивною». Але вона ніколи не слухає і, звичайно ж, сварка спалахує з новою силою.

3. «Вибери собі роботу до душі, і тобі не доведеться працювати жодного дня у своєму житті»

люди

Фахівці у сфері бізнесу категорично не згодні з цією порадою. Робота — це не спосіб розважитися, а інструмент заробітку. Крім того, очевидна величезна різниця між тим, щоб займатися улюбленою справою для себе і для інших за гроші. Необхідність підлаштовуватися під працедавця позначається на творчості та робить її не такою радісною, як до цього.

  • Я став режисером, тому що люблю фільми. Але сама по собі любов до чогось не робить тебе професіоналом. Тепер я просто людина, що застрягла у висококонкурентній індустрії. Мені подобається режисура, коли я нею займаюся. Але торік у мене було лише 19 таких днів.
  • Своїм дітям я кажу: «Робіть те, що у вас добре виходить, і тоді на зароблені гроші зможете займатися тим, що вам подобається».

4. «Завжди слухай свого серця/Іди за мрією»

Дуже популярна, а часто ще й неймовірно шкідлива порада. Психологи нагадують, що багато людей не здатні об’єктивно оцінити свій минулий досвід. А ось процеси раціонального прийняття рішення у більшості з нас працюють добре. Часом краще заглушити емоції та увімкнути холодний розум.

  • Знаю жінку, яка в 40 років кинула чоловіка і малолітню дитину. Вона написала книгу про те, як жити своєю мрією, яку так ніхто і не прочитав, вешталася десь рік, а тепер живе сама в крихітній квартирі та душиться жалем.
  • Мій колишній чоловік був таким. У 25 років він захотів стати музикантом, хоча ніколи в житті ні на чому не грав. Почав брати уроки та вліз у величезні борги, щоб купити дороге обладнання та вивчитися в музичній школі. Коли ми розлучилися, у нього було боргів на $ 60 тисяч, та іноді він давав концерти, на яких міг заробити $ 20.

5. «Ти головне одружуйся, а любов додасться»

люди

Можна довго сперечатися, що важливіше для стосунків — кохання, комфорт чи щось іще. Але страх розчарувати батьків або бажання заглушити «годинник, який невпинно іде» – явно погані мотиви для вступу в шлюб. Обидва партнери страждають, якщо між ними немає кохання, і часто не зважуються перервати муки. Тому що бояться торкнутися теми розлучення або відійти від загальноприйнятої моделі шлюбу.

  • «Виходь заміж за найкращого друга, а не за того, до кого серце тягне. Адже пристрасть згасне, а комфорт — це те, що дійсно важливо». І ніби все добре, але через 5 років ти розумієш, що ваше спільне життя — страждання. Тепер у тебе немає ні 5 років життя, ні найкращого друга, ні партнера.
  • Я був одружений на найкращій подрузі, у нас навіть народилася дитина. Ми прекрасно ладнали та ніколи не сперечалися. Може, один раз підвищили голос. Потім їй стало нудно і вона почала зраджувати. Зараз ми вже не разом і я нарешті щасливий.

6. «Сумно? А ти не думай про погане»

люди

Людина, якій раз у раз кажуть «Просто заспокойся» або «У тебе немає причин сумувати», вчиться придушувати емоції. Вона вважає страх, розчарування та печаль «поганими» почуттями та витісняє їх якнайдалі. Це може не тільки погіршити якість життя, але і викликати проблеми зі здоров’ям.

Коли на душі погано — треба плакати. Сльози зменшують стрес, полегшують біль і допомагають заспокоїтися. Ще одна поширена порада «Шукай у всьому позитив» теж краще забути. Адже часто позитивне мислення — це не що інше, як уникнення реальності та самообман.

  • Я працюю диспетчером служби порятунку. І прохання заспокоїтися — одна з фраз, які нам не можна використовувати. Бо ще ніхто й ніколи не заспокоївся від того, що йому так сказали.
  • Я можу прикинутися та вичавити з себе посмішку, але це не забере в мене депресію.
  • «Просто будь на позитиві» – це як «Просто купи дім, якщо ти безхатько».

7. «Будь розумнішим — промовч!»

Часто дитині важко зізнатися, що вона стала жертвою булінгу. Якщо все ж вона наважилася розповісти про все батькам, отже їй дуже потрібна їхня підтримка. І провальною тактикою буде відмахнутися від її слів. Мама і тато повинні навчити дитину захищати себе, а в разі серйозного цькування батькам слід втрутитися в ситуацію.

Порада промовчати виробить у дитини толерантне ставлення до жорстокості. В майбутньому це може привести до розвитку завченої безпорадності. Через пережиті стресові ситуації людина починає вірити, що не може нічого контролювати, і навіть не намагається щось змінити.

  • Ми ще й хвалимо дітей, якщо вони прощають кривдників. При цьому часто хуліганів навіть не карають. А якщо ви зробили щось погане та вам нічого за це не було, очевидно, що ви будете робити це далі.
  • Коли наді мною знущалися, мені казали, що це не має мене зачіпати. Зараз мені дуже важко довіряти людям та будувати стосунки.

8. «Частіше нагадуй про себе, щоб отримати бажане»

Деякі люди впевнені, що якщо отримали відмову, потрібно просто попросити ще раз. Але таке нав’язування швидше виведе співрозмовника з рівноваги, ніж призведе до бажаного результату. З рекрутерами так поводитися точно не варто.

  • «Хочете цю роботу? Просто продовжуйте телефонувати, щоб дізнатися про посади. Так менеджер буде більше про вас думати, і ваше резюме опиниться нагорі». Розповідаю, як це працює насправді. Менеджер переглядає всі резюме, знаходить ваше та викидає.
  • Батько завжди говорив мені: «Зателефонуй рекрутеру та розсердь його». Це покаже твої амбіції. Це ніколи не працювало. Ніколи.
  • У старших класах мама змушувала мене шукати роботу за тим самим принципом. В одній компанії мені на третій день сказали, щоб я припинив їм телефонувати та що місце я точно не отримаю. Але мама наполягала, що це була перевірка та потрібно зателефонувати ще раз. Я удав, що набрав номер, аби вона відчепилася.

9. «Завжди тримайся за свою сім’ю»

Як то кажуть, справжня сім’я не залежить від крові — це люди, які залишаться з тобою, коли поруч більше нікого не буде. Серед родичів можуть бути токсичні люди, які постійно вас критикують, засуджують та намагаються контролювати. У такій ситуації адекватною тактикою буде не триматися за сім’ю, а обмежити спілкування з тими її членами, які випромінюють лише негатив.

  • Я не можу провести ні дня, не думаючи про те, що скажуть батьки та чи будуть вони мною пишатися. Навіть від свого хобі повної радості не отримую, тому що рідним воно не подобається. Кар’єру мою вони теж не схвалюють. І це — жахливе відчуття.
  • Нам з дитинства кажуть, наскільки важлива сім’я. Але погані родичі можуть завдати величезної шкоди. Мені стало легше, коли я припинив спілкуватися з більшістю з них.

10. «Живи так, ніби кожен день останній»

люди

Цей принцип часто обігрують в кінематографі, але в реальному житті він може привести до катастрофи. І це не кажучи вже про моральну відповідальність, яка не завжди з ним поєднується.

  • Люди, яким недовго залишилося, можуть собі таке дозволити. Просто тому, що їм не потрібно буде розгрібати наслідки своїх вчинків. А вам прийдеться.
  • Знала хлопця, який відразу після коледжу набрав купу кредитів і поїхав у Гватемалу. Він планував залишитися там назавжди та не повертати борг. Але через 3 роки втратив найкращого друга, був у розпачі та повернувся додому. Минуло вже 10 років, а він досі виплачує ті кредити.
  • Я б із задоволенням переглянув фільм про кінець світу, в якому люди дізнаються, що до Землі летить астероїд або щось таке. Всі роблять, що захочуть, а в день ікс апокаліпсиса немає. Останні 15 хвилин фільму люди намагаються розв’язати проблеми, які самі створили, думаючи, що завтрашній день не настане.

Які найпоширеніші поради та життєві «премудрості» ви вважаєте не просто дурними, а й шкідливими? Чому б точно не стали вчити своїх дітей?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 порад, які дають люди, які не бачать далі від свого носу