10 ознак того, що у вас все гаразд із самооцінкою, навіть якщо внутрішній голос каже щось інше

Мало знайдеться людей, які можуть сказати, що беззастережно впевнені в собі. Сумніви мучать практично всіх, і це нормально. Якщо ви колись хвилювалися через те, що недостатньо вірите в себе, то, можливо, оцінюєте це по неправильних критеріях. Іноді прості, неочевидні риси характеру і дії свідчать набагато більше про впевненість, ніж тверда хода і відкрита поза.

Ми в Тутка теж іноді сумніваємося в собі, тому зібрали критерії, які допоможуть навіть найбільш затиснутій людині повірити в себе і припинити комплексувати.

У вас переважно гарний настрій

Упевнені в собі люди розуміють, що невдачі — це неминуча частина будь-якого процесу. Вони ставляться з оптимізмом до того, що можуть змінити та контролювати в житті. Якщо змінити нічого не можна, то псувати настрій собі та іншим теж не варто.

Ви не намагаєтеся сподобатися всім

впевненість

Впевнені в собі люди не зацікавлені в тому, щоб дарувати задоволення кожному зустрічному. Життя так влаштоване, що не всі люди ладнають між собою, і розуміння цього дає змогу зосередитися на якості стосунків, а не на їх кількості.

Читайте також: Цитати, що змінили життя!

Більшість суперечок вас оминає

впевненість

Людині, яка відчуває в собі впевненість, неважливо «докопатися до істини», мати рацію або помилятися. Ви відчуваєте в собі силу, прямуєте за своїми переконаннями, тому вам не потрібно нікому нічого підтверджувати.

Ви не виходите за межі своїх кордонів

впевненість

Переступаючи через кордони норм Кримінального кодексу, можна отримати покарання, і це утримує людей від злочинів. Те ж саме і з особистими межами, тільки тут, переступаючи межу та вторгаючись на територію іншої людини, індивідуум втрачає свою енергію, можливості, його починає хитати в різні боки. Мимоволі в голові з’являються питання «А чи маю я на це право?», «Чи правильно я роблю?», а отже і впевненість в своїх діях падає. Впевнена людина завжди діє в рамках своїх кордонів і банальної ввічливості, тобто вона завжди впевнена у правильності своїх дій.

Ви не критикуєте інших

Критика — це найпростіша форма захисту нашого его. Морально сильній людині нема чого захищати свою особистість та самостверджуватися за рахунок інших. Вона спрямована на себе, а не порівнює інших людей і не шукає в них недоліки.

Ви не боїтеся просити про допомогу

Адекватна людина знає, що прохання про допомогу не робить її слабкою або немудрою. Знання своїх вад робить прохання про допомогу лише інструментом для заповнення прогалин там, де людина некомпетентна.

Тільки думка близьких людей має для вас значення

впевненість

Велике коло знайомих — це, звичайно, добре, але прислухатися до кожного з них може призвести до втрати адекватної самооцінки та повного хаосу в думках. Люди приходять і йдуть, і тільки близькі залишаються з нами в тісному контакті. Тому важливі тільки думки вузького кола людей, і людина з твердою переконливістю розуміє, що навіть вони — це лише привід замислитися, а не заклик до дії.

Ви не боїтеся давати запитання

Відсутність уточнювальних запитань може бути пов’язана або з невпевненістю, або, навпаки, з самовпевненістю. У першому випадку це — страх, що відмовлять у відповіді, вважатимуть немудрою людиною, у другому ж — додумування ситуації та впевненість, що всі думають так само. Людина з адекватною самооцінкою не побоїться давати запитання, тому що це — єдиний шлях до розуміння та подальшої впевненості в правильності своїх дій.

Ви не женетеся за великими перемогами, а радієте дрібницями

Шлях до досягнення великих цілей може виявитися занадто довгим і болісним. У цьому процесі можна і втратити мотивацію, і розчаруватися в багатьох речах. Тому регулярні маленькі виклики самому собі та перемоги в них додають впевненості у довготерміновій перспективі.

Ви говорите не більше, ніж слухаєте

впевненість

За словесним потоком часто може критися банальна невпевненість. Крім цього, людині, яка не потребує активного соціального схвалення, щиро цікаво слухати співрозмовника та давати йому питання. Вона розуміє, що діалог цікавіший та цінніший, ніж нескінченний монолог із прагненням завоювати прихильність.

А які неочевидні ознаки впевненої в собі людини ви можете назвати?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 ознак того, що у вас все гаразд із самооцінкою, навіть якщо внутрішній голос каже щось інше