Здорова лімфосистема — сильний імунітет

Зберегти здоров’я можливо, якщо ви зміцнюєте свій імунітет. А які підтримувальні заходи необхідні для цього? Насамперед варто подбати про нормальну роботу лімфоїдної тканини. Чому? Лімфосистема виконує в організмі важливу функцію: вона виводить шлаки і токсини.

Здорова лімфосистема — сильний імунітет

Не всі чітко розуміють значення лімфатичної системи. Що ж відбувається в ній в сенсі фізіології? Лімфатична система — це наша річка життя. Лімфатичні капіляри, судини, вузли, стовбури і протоки є периферичними органами імунної системи. Їх в організмі — обмін в міжтканинної рідини і видалення бактеріальних, грибкових, паразитарних шлаків і токсинів.

Лімфосистема
Фото: vectorstock.com

Як підтримувати чистоту лімфатичної системи

До кожної клітини організму підходять капіляри, що несуть артеріальну кров, кисень, хімічні сполуки. А через вени з клітини видаляються відпрацьовані речовини й токсини. Виходить так, що поживні речовини з капілярів потрапляють в міжтканинну рідину, і через неї клітина споживає потрібні речовини. А відпрацьоване — те, що не потрібно, клітина видаляє в той же міжтканинний простір. Потім все зайве збирають лімфокапіляри, щоб вивести з організму.

Читайте також: Вчений наочно продемонстрував ефект від носіння маски та без неї

83% всіх токсинів зосереджено в цьому самому міжклітинному просторі. Якщо людина не п’є води, то в міжклітинному просторі формується щось на зразок густого болота. Лімфатичним капілярам важко виводити токсини. Виходить, що від того, скільки ми п’ємо чистої води, залежить здоров’я лімфосистеми.

Лімфатична система знищує шкідливих агентів

Даючи клітині все необхідне й очищуючи її від токсинів, лімфокапіляри передають міжтканинну рідину в судини, що мають клапани. Останні потрібні, щоб лімфатична рідина не опускалася донизу. Лімфорідина піднімається до лімфовузлу. У лімфатичному вузлі фільтрується бруд з міжклітинного простору — відбувається ліквідація всіх патогенних агентів (вірусів, паразитів, бактерій).

Лімфосистема
Фото: econet.ru

Чи можна гріти лімфовузли в період хвороби?

Категорично ні. Якщо їх гріти, активується клітинне харчування, і є ризик, що інфекція пошириться. І до того ж, в лімфовузлах проходить утилізація онкоклітин, їх знищення: в лімфатичних вузлах знаходяться Т- і В-лімфоцити, там відбувається їх формування, дозрівання клітин імунітету. І функція лімфовузлів — знешкодити і знищити те, що не потрібно організму, забезпечити гомеостаз — стійкість внутрішнього середовища. Це 1-й рівень захисту. Потім по більших лімфосудинах частково очищена міжтканинна рідина транспортується до інших лімфовузлів, і далі збирається в протоки, і потрапляє до венозної системи.

Лімфа переміщується від низу до верху. У серцево-судинній системі працює серце, воно «переганяє» кров, і кров у артеріях проштовхується вгору. Лімфосистема не має таких насосів. Опуститися лімфі донизу не дають клапани. І ми допомагаємо їм своєю фізичною активністю. Завдяки скороченню м’язів йде скорочення лімфосудин, лімфі легше піднятися вгору і видалити з організму токсичні речовини.

Очищення лімфатичної системи

Очищення лімфатичної системи важливо здійснювати після відновлення роботи травного тракту і нирок протягом 14 днів.

Щоб лімфосистема функціонувала правильно, важливо дотримуватися правил:

  • Фізична активність. Навіть в положенні сидячи корисно забезпечити скорочення мускулатури сідниць, будь-які рухи кінцівками вгору-вниз, щоб уникнути застою у лімфоїдній тканині.
  • Важлива наявність свіжого повітря.
  • Лімфа переміщується вкрай повільно, і контрастний душ, лазня розріджують міжклітинний простір. Таким чином бруд, токсини вільно виходять з організму.
  • Вживання чистої води. Чиста вода необхідна організму, її якість впливає на функції імунної системи та всього організму.
Лімфосистема
Фото: econet.ru

Лімфостимулятори і лімфоблокатори

  • Лімфостимулятори — рослини, що стимулюють відтік лімфи. Серед них: корінь солодки, червона конюшина, шипшина, деревій, лист чорної смородини та малини.
  • Лімфоблокатори — препарати (но-шпа, гепарин, ібупрофен, диклофенак), які блокують відтік лімфи. Це означає, що очищення лімфи необхідне після прийому антибіотиків, після перенесеної інфекції.

Ендоекологія: очищуємо організм

  • 1-й етап очищення. Коли ми приймаємо лімфостимулятори, в протоки виходить бруд, він потрапляє до кишківника. Тепер необхідні сорбенти, щоб зібрати все непотрібне з лімфатичної системи. До них відносяться активоване вугілля, ентеросгель, лактофільтрум, лімфоміозит. Важливий оптимальний питний режим. Корисно пити більше рідини (до 40 мл води на 1 кг ваги).
    Протягом двох тижнів очищення корисна лазня (2 рази на тиждень). 3-4 рази на тиждень необхідна повноцінна фізична активність.
  • 2-й етап очищення. Підключення антиоксидантів, вітамінів, мінералів. Якщо проблеми кардіологічні, то, необхідні калій, магній; складності з печінкою — будуть потрібні продукти, з екстрактом розторопші, сілімарин.
Фото: econet.ru

А як ви очищуєте свою лімфатичну систему?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Здорова лімфосистема — сильний імунітет