Завдання на кмітливість, щоб згадати вчителя математики незлим, тихим словом

Людська кмітливість допоможе знайти вихід з будь-якої ситуації. Але часто ми впевнені, що людина може бути кмітливою лише від народження, а набути цю рису неможливо. Чи справді це так?

Ми в редакції Тутка впевнені, що стати більш кмітливим можна, якщо поступово розвивати свій мозок. А тому регулярно шукаємо цікаві завдання на кмітливість, які здатні будь-кого загнати в глухий кут. Хоча кмітливі люди напевно швидко знайдуть розгадку. Перевірите себе?

Завдання на кмітливість

1. Для розв’язання першого завдання пропонуємо розглянути найпростіші приклади на зображенні, щоб відразу збагнути, який шлях розв’язання прийнятний. Доведеться з’ясувати, які числа ховаються за кожним зображенням і яке значення має бути на місці знаку питання внизу.

кмітливість

2. Другим завданням буде задача із секретом. Нам відомо тільки те, що 5 машинок за 5 хвилин здатні виготовити 5 майок. З огляду на цю продуктивність ми повинні з’ясувати, скільки часу буде потрібно на виробництво 100 таких самих елементів одягу 100 машин.

кмітливість

Читайте також: Задача з математики, котра натренує ваш розум

3. Далі пропонуємо складніше завдання. Тут доведеться з’ясувати, які числа заховані за симпатичними чорними котиками, білими мишками та шматочками сиру. Доведеться проявити не тільки кмітливість, але й уважність.

4. І наостанок залишимо завдання, де потрібно лише заповнити одну клітинку. Однак очевидне розв’язання-шістка тут не підходить. Зможете здогадатися, про що тут мова?

кмітливість

Ключі до задач

1. За парою кросівок ховається 30/3 = 10. Звідси можна знайти число, яке ховається за зображенням людини (20 – 10) / 2 = 5. Тоді за парою пов’язок ховається (13 – 5) = 8. А за однією пов’язкою 4.

Тепер виконуємо останній приклад. Тут тільки один кросівок і одна пов’язка. Однак особливу увагу радимо звернути на чоловіка, який і взутий, і в кожній руці тримає по одній пов’язці. Отож чоловік тут замінює 5 + 10 + 8 = 23. А тому останній приклад виглядає так: 5 + (23 * 4) = 5 + 92 = 97.

2. Якщо 5 машинок за 5 хвилин виробляють 5 майок, то 1 машинка на виробництво однієї майки витрачає 5 хвилин. А якщо машин у нас 100, то на 100 майок спокійно вистачить 5 хвилин.

3. Щоб дізнатися, яке значення в цьому випадку приховане за чорною кішкою, треба знайти корінь квадратний від числа (38 – 2) = 36. Він буде дорівнювати 6. Значення, приховане за мишкою, вже буде дорівнювати квадратному кореню зі 150/6 = 25, тобто 5.

У нашому випадку за 4 шматочками сиру приховано 180/6/5 = 30/5 = 6. За 2 шматочками тоді ховається 3. А тому останній приклад стає таким: (6 * 2) – (5 * 3) = 12 – 15 = – 3.

4. Цей малюнок не є звичайною числовою задачею. Те, що ми бачимо на зображення – це схема коробки перемикання передач автомобіля. А тому в порожній клітці має красуватися буква R.

кмітливість

Чи цікаві були вам наші задачі? Ви легко впоралися з відповіддю?

Джерело

Оцініть статтю
Тутка
Завдання на кмітливість, щоб згадати вчителя математики незлим, тихим словом
Проста східна техніка відновлення пам’яті