Які бувають типи стоп?

Стопи кожної людини – індивідуальні, при тому, що ліва відрізняється від правої. Якщо розмір ноги нічого не розповість про ваших предків чи родичів, то повідає, який тип взуття варто обрати, щоб відчувати зручність щодня. Тутка вам зараз все пояснить.

Стаття створена лише з пізнавальною метою. Перед тим, як прийняти будь-які серйозні рішення, радимо проконсультуватися з фахівцем.

І. Типи стоп

1. Грецька стопа

Називаємо такою ту, в котрої другий палець дещо більш видовжений за всі інші. Відома ще під назвою “неврома Мортона”, явище досить поширене. Дехто припускає, що до неї більш схильні спортсмени. Все ж, неврома Мортона часто виникає тоді, коли виникає нерівномірний розподіл ваги.

👣 При придбанні взуття звертайте увагу на його розмір. Якщо найдовший палець впирається в передник взуття, вам буде досить незручно ходити, та ще й нога болітиме. А ще обирайте таке взуття, яке щільно прилягає до ніжки та під час ходьби ви не сутулитеся.

2. Римська чи прямокутна стопа

Якщо перші три пальці ноги приблизно однакової довжини та довші за ще два пальці, — у вас римська стопа. Пальці, як і сама стопа, широкі. Її ще називають “ніжка Жизель” або “селянська нога”.

👣 Взуття краще обрати широке, щоб ніжці було зручно. Таким чином пальці не налізатимуть один на одного, запобігаючи утворенню натоптишів чи інших деформацій.

Читайте також: Кісточка на нозі: Чому відбувається вальгусна деформація стопи

3. Кельтська нога

стопи

Характеризується пальчиками різної довжини, які розташовуються в різній послідовності. За формою вони нагадують прямокутник, перший палець – маленький та товстий, другий – найдовший, а мізинець – трішечки довший за всі попередні.

👣 Зупиніться на взутті з овальним передом, щоб забезпечити зручність для найдовшого пальця. Уникайте туфель чи черевиків з гострим передом.

4. Германська стопа

Якщо великий палець – великий, а інші пальчики – приблизно однакового розміру, ваші стопи можна вважати германського типу.

👣 Взуття оберіть широке, щоб ніжкам було зручно. Таким чином ви вбережете себе від натоптишів та мозолів.

5. Єгипетська стопа

стопи

Висота пальців спадає від найбільшого до найменшого діагональною лінією. Єгипетська стопа – найбільш поширений тип стопи, і більшість моделей взуття розроблені саме під неї.

👣Можна купувати взуття з вузьким передом.

II. Типи зводу стопи

Звід ноги – ще один важливий фактор при ходінні, він підтримує тіло під час руху. Та впливає на спосіб ходьби. Якщо звід ноги надто високий чи низький, на суглоби та м’язи чиниться великий тиск, що пізніше призводить до болів і дискомфорту.

стопи

Можна самотужки вдома визначити свій тип зводу стопи: опустіть ногу у воду та станьте нею потім на картон.

  • Мокрий відбиток відтворює усю поверхню стопи – ваш звід ноги низький.
    Відповідне взуття: Взуття на “міцній” підошві, з супінаторами та м’яким передом для комфорту пальчиків.
  • Мокрий відбиток показує половину стопи – у вас середній звід стопи.
    Ідеальне взуття: Майже будь-який тип взуття. Обирайте на твердій підошві з супінатором посередині, як і без нього, але з м’якою устілкою.
  • Мокрий відбиток покаже обриси пальців ніг, п’ятки та плесно стопи – у вас високий звід стопи.
    Найкраще взуття: купіть взуття на нейтральній підошві.

Якщо на стопах часто з’являються натоптиші, мозолі, дискомфорт – зверніться до лікаря-подолога за порадою та допомогою у виборі взуття.

Джерело

Оцініть статтю
Тутка
Які бувають типи стоп?
Не золото і не платина: 20 найдорожчих речовин у світі