Як зробити свій будинок безпечнішим під час війни

Окупанти продовжують бомбардувати українські міста, знищуючи все довкола. Ми розповімо, як правильно облаштувати будинок, щоб вберегтися.

Як правильно заклеювати вікна

Вікна можуть стати як першою лінією захисту під час обстрілу будинку, так і додатковим джерелом небезпеки. Все залежатиме від їхньої підготовки. Щоб вікно стало хоч якимось захисником, його потрібно повністю закрити, а потім заклеїти вікна скотчем. Це буде перша перешкода для вибухової хвилі. Однак клеїти потрібно щільно – одна смужка скотчу повинна прилягати до іншої. Варіант хрест-навхрест не підходить. Важливо пам’ятати, що у добре заклеєних скотчем вікнах можуть застрягти не тільки уламки від мін та фугасів, а ще й кулі, випущені з автомата Калашникова та іншої стрілецької зброї.

Під час загострення ситуації навколо вашої оселі слід вимкнути все світло, щоб не привертати зайвої уваги. Також не можна перебувати біля вікон і намагатися щось сфотографувати під час воєнних дій.

Що потрібно прибрати з дому під час воєнних дій

Під час вибуху крихкі предмети інтер’єру та невеликі побутові предмети, які знаходяться на відкритій поверхні, поб’ються. Вибухова хвиля знесе їх зі своїх міст та рознесе вщент. Тому треба винести з кімнати все зайве. Скляні предмети – меблі, люстри, настільні чи підлогові лампи, посуд та інше – радимо зняти та покласти на підлогу, накрити одягом або зразу винести в комору.

Правило двох стін

Якщо у вашому місті почалися бойові дії або увімкнулась повітряна тривога, а поряд нема бомбосховища – вам потрібно сховатися в місці, яке відповідає правилу двох стін. Це означає, що між вами та вулицею має бути дві стіни – перша бере на себе удар, а друга захищає від уламків.

Більше корисної інформації про те, як поводитися під час військових дій можна знайти на сторінці @bezdomnie.ua

ТУТКА - Відпочивай корисно
Як зробити свій будинок безпечнішим під час війни