Як за 7 днів навчитися економити гроші

Навчитися економити гроші — тривалий процес, який вимагає від нас самодисципліни та організованості. Марно кілька днів поекспериментувати, а потім облишити цю справу. Економія повинна стати частиною повсякденного життя, такий, як чищення зубів або прийняття душу.

Тутка пропонує сьогодні покрокову інструкцію, як навчитися економити гроші. Певні: за тиждень ця корисна навичка стане невіддільною частиною вашого життя.

гроші

День 1. Контролюємо витрати

Економія фінансів в чомусь нагадує набір зайвої ваги за допомогою підрахунку калорій, якщо уявити, що вага — це гроші. Тобто для того, щоб збільшити вагу, потрібно витрачати калорій менше, ніж споживаєш. А це означає, що для економії грошей вам потрібно знати скільки фінансів ви витрачаєте.

  • Ваші дії

Hе викидайте чеки після покупок, а складайте їх в кишеню. Заведіть зошит, в який вкінці дня будете записувати все, навіть незначні витрати. Або встановіть на свій смартфон один з додатків для контролю фінансів, щоб протягом дня вносити в нього витрати.

Читайте також: 12 звичок, які виказують людину, що виросла в бідній сім’ї

День 2. Підраховуємо доходи

Ви зможете відповісти на питання: скільки у вас зараз грошей? Маються на увазі всі: готівкові заощадження, кошти на картах, відкладені на “чорний день”, дрібниця або великі купюри в кишенях курток і штанів.

Якщо ви знаєте точну суму, то ця стаття вам потрібна тільки для самоствердження, тому що ви — майстер в питаннях економії. Якщо ж ви не можете дати однозначної відповіді на це питання, то почніть фіксувати свої доходи. Пам’ятайте, що до них відносяться не тільки зарплата, але і гроші в конверті, подаровані на свято, виграш в лотерею або податкові відрахування, гроші в кишенях штанів та десь забуті.

День 3. Шукаємо мотивацію

Без грамотної мотивації неможливий успішний результат справи. Якщо ви поставите перед собою мету — економію коштів, то напевно швидко кинете сам процес.

Інша справа, коли економія стає засобом, а не метою. Тобто, підраховувати бюджет і обмежувати себе — це маленькі кроки на шляху до придбання квартири/машини/власного бізнесу/свій варіант. В цьому випадку економія — це помічник на шляху до своєї мрії.

  • Ваші дії

Визначтеся зі своєю метою: чого ви хочете досягти за допомогою економії. Намагайтеся мислити логічно: не тіште себе ілюзіями, що з зарплатою у 15 тисяч гривень зможете назбирати на елітну квартиру в центрі. Але і заганяти себе жорсткими рамками не варто: якщо накопичити на квартиру не вийде, то вийде — на власний бізнес. Не бійтеся визначати довготермінові цілі: якщо не вийде зреалізувати одну — гроші залишаться на іншу, більш актуальну на той момент.

День 4. Шукаємо способи економії

гроші

Для економії недостатньо одноразової відмови від покупки. Щоб систематизувати процес, потрібно проаналізувати свої витрати.

  1. Визначте ваші щоденні регулярні витрати: обіди в кафе, послуги таксі тощо. Підрахуйте, скільки ви заощадите, якщо від них відмовитеся.
  2. Інші витрати — на електроенергію/послуги сантехніків тощо. Подумайте, як ви самі можете собі в цьому зарадити (полагодити кран, зекономити на опаленні) і приберегти зайву копієчку в кишені.

День 5. Складаємо списки

Списки в будь-якому плануванні — невіддільний атрибут. Все і завжди пам’ятати неможливо. Тому складання списку покупок допомагає нам утриматися від необдуманих витрат і придбання непотрібних речей.

День 6. Плануємо бюджет

Планування бюджету з урахуванням всіх можливих витрат і доходів на рік допоможе уникнути багатьох фінансових труднощів.

  • Ваші дії

Оскільки ви тільки знайомитеся з фінансовим плануванням, то відразу врахувати всі в бюджеті буде складно. Почніть з малого: розплануйте місяць, а потім вже рік. Постарайтеся згадати всі ваші прибутки та витрати за цей період і проаналізувати, які з них вас чекають.

З запланованим бюджетом легше стежити за надходженнями і витратою грошей. В процесі можуть з’являтися зміни, їх також слід вносити в графіки. Адже головна мета — це звичка обліку і планування.

День 7. Підбиваємо підсумки

Щоб всі попередні кроки були не марні, привчіть себе раз на тиждень приділяти увагу вашим фінансам:

  1. Проаналізуйте чеки і перевірте достовірність усіх витрат.
  2. Проаналізуйте покупки.
  3. Якщо були прибутки, запишіть їх.
  4. Складіть новий список покупок на наступний тиждень.
  5. Порахуйте економію за минулі 7 днів і відкладіть ці гроші або переведіть їх на накопичувальний рахунок в банку.
  6. Якщо треба, внесіть коригування в бюджет.

Лайфхак

Коли економія міцно увійде у ваше життя, ви почнете помічати витрати, на які не звернули увагу відразу, або винаходити нові способи збереження бюджету. Але це буде не відразу. Тому подаємо до вашої уваги 7 вже перевірених лайфхаків, які допомагають зберегти бюджет:

  1. Просіть знижку — всюди і завжди.
  2. Налаштуйте на смартфоні чи в банку кешбек.
  3. Киньте шкідливі звички.
  4. Купуйте товари й продукти за акційними цінами.
  5. Шукайте речі де дешевше, та не скуповуйте їх бездумно.
  6. Не купуйте пакети та інші солодощі на касах.
  7. Вимикайте електроприлади — економте електрику.

Економія важка лише спочатку. А далі стає приємним та легким процесом.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Як за 7 днів навчитися економити гроші