Як вивести платтяну міль з квартири

Сьогодні все більше людей обирає якісний одяг з натуральних тканин. На жаль, платтяна міль має схожий смак. Замість синтетичних матеріалів вона полюбляє натуральні: наприклад, светр з кашеміру, шубу з натурального хутра, шовкову сукню та вовняний килим. Але про життєдіяльність цієї комахи ми майже завжди дізнаємося занадто пізно, коли частина речей вже зіпсована.

Тутка пропонує кілька способів, які допоможуть позбутися від платтяної молі, а також пояснює, як запобігти виникненню цих комах в будинку.

Платтяна міль — комаха-шкідник. Доросла особина золотисто-бежевого кольору з червонувато-золотистими волосинками на голові, її тіло може досягати в довжину 7 мм. Але небезпечні найперше їх гусениці, які проїдають натуральні тканини, харчуючись ними. Дізнатися про їхнє існування можна за маленькими дірочками, які з’являються на одязі.

Як позбутися від платтяної молі

міль

 • Лаванда відлякує міль. Можна заховати в гардеробі саше з лавандою або додати кілька крапель ефірної олії лаванди на ватну кульку або лляну тканину, а потім підвісити їх поруч з одягом (але не допускаючи прямого контакту, бо олія може залишити плями на одязі).
 • Міль не любить гвоздику (прянощі). Наповніть бутонами невеликий мішечок з органзи або просто складіть спеції в паперову серветку, а потім помістіть їх до одягу.

 • Кедрова стружка прекрасно відлякує міль. Можна скласти її в маленькі пластикові контейнери, а потім розкласти в шафі. Якщо стружка втратить характерний запах, замініть її свіжою.

Читайте також: Простий спосіб почистити будь подушки в домашніх умовах

 • Альтернативою можуть стати також дерев’яні вішалки з кедра або кедрові диски від молі, які надягають зверху на звичайні вішалки.

міль

 • Пройдіться порохотягом по килимах по всьому будинку, приділяючи особливу увагу ділянкам, що знаходяться під меблями, а потім за допомогою засобу від молі, щоб обробити всі місця, де ви помітили дорослих особин молі.
 • Впорядкуйте всі речі. Дістаньте всі речі з шаф. Пройдіться порохотягом всередині, приділяючи увагу кутам, потім протріть всі поверхні тканиною, змоченою в мийному засобі, щоб позбутися від личинок молі. Потім виперіть або віддайте в хімчистку одяг і штори. Ретельно очистьте оббивку меблів. Низькі температури вбивають личинок, тому ви можете скласти речі в пластиковий пакет і залишити в морозилці на 48 годин.

Як запобігти виникненню молі вдома

 • Не тримайте в шафі разом з чистими речами одяг, на якій є плями поту. Особливо якщо це трикотаж.
 • У літню пору ховайте зимові речі, зокрема вироби з вовни, в пластикові пакети із застібкою разом з паперовими стрічками від молі або виробами з кедра.
 • Перед тим як вішати у гардероб вінтажну річ, віддайте її в хімчистку, щоб напевно позбутися від шкідників, які можуть в ній жити.

міль

 • Добре прибирайте за своїми вихованцями: щотижня ретельно мийте з милом місця, де ваш улюбленець часто проводить час.
 • Регулярно очищуйте будинок і одяг від шерсті домашніх тварин, яка також приваблює міль, адже вона — вид натурального хутра.

За матеріалами

Оцініть статтю
Тутка
Як вивести платтяну міль з квартири
Які недоліки знаків Зодіаку здатні зруйнувати любов