Як швидко заспокоїтися? Прості техніки

Як нам деколи бракує холоднокровності й самовладання! Уміння тримати себе в рівновазі допомагає знайти оптимальний вихід з обставин, що склалися, уникати непотрібних конфліктів, розв’язувати проблеми. Але якщо щось вибило вас з колії, ось кілька прекрасних способів швидко заспокоїтися.

Надмірно чутливим людям жити важко. Будь-яка, навіть незначна подія хвилює їх, а заспокоїтися, буває, вдається насилу. Чи є спеціальні методики релаксації, щоб можна було швидко знайти душевну рівновагу? Тутка пропонує такі собі вправи, які можна виконувати вдома, на робочому місці та просто на прогулянці. Поїхали!

Ефективні способи швидко взяти себе в руки та заспокоїтися

1. Масажування рук

Люди в стані стресу можуть несвідомо потирати руки, стискати й розтискати кулаки та ін.

Рекомендуємо просто помасажувати долоні легкими рухами в зоні м’язів. Це допоможе зняти напруження і перемкнутися на тілесні відчуття.

2. Заплющити очі

Очі й без стресу відчувають неймовірне навантаження. Просто заплющуючи їх, ми вже даємо мозку відпочинок. Чутливі персони потребують цього більшою мірою, ніж інші. Зовсім не обов’язково спати. Досить полежати з заплющеними очима.

3. Вдих

Ось що теж допомагає опанувати себе. Глибокого вдихнути, порахувати до п’яти та видихнути на рахунок «п’ять». Видих повинен бути потужним і звучати, ніби зітхання, полегшення. І ось вам дійсно стало легше.

заспокоїтися

4. Обійняти себе

Такі обійми, які тривають 10 секунд, допоможуть знизити ймовірність серцевих недуг, побороти стрес, зняти втому, посилити імунний захист. Просто обхопіть себе руками та стисніть.

Ця вправа має велике смислове навантаження: вона нагадує тілу про його габарити, масу та знаходження в просторі. Таким чином ви подаєте своєму вестибулярному апарату інформацію: все добре, розслабляємося.

Читайте також: 5 правил, які допоможуть у важких життєвих ситуаціях

5. Спроба зрушити стіну

Потрібно впертися в стіну руками та натиснути всім тілом протягом 5-10 секунд. Ця процедура допоможе прибрати зайву напругу та відновлює фізичне відчуття тіла.

При перенесенні ваги свого тіла на монументальну поверхню, ви відчуваєте силу гравітації, а ваша нервова система знаходить втрачений контроль над тілом. Це несвідоме відчуття стабільності передається і психологічному стану.

6. «Поза Супермена»

Треба лягти на живіт, протягнути руки вперед, витягнути ноги та завмерти в цій позі приблизно на 10 секунд.

7. Стрепенутися

Стрес — безумовно, потрясіння для нашого організму. Але потрясіння і собі — чудовий спосіб боротися зі стресом. Його практикують і тварини теж. Антилопи, наприклад, «струшують» з себе страх після нападу хижака. Потрясіть і ви руками, ногами, тілом протягом 5-10 хвилин. Полегшення не змусить на себе довго чекати.

8. Подути уявну мильну бульбашку

Потрібно зробити 5-секундний вдих і 5-секундний видих. Уявіть, що тримаєте в руці паличку для видування бульбашок. Дуйте в уявне кільце. Робити це потрібно обережно — щоб «бульбашка» не луснула. Вправа нормалізує дихальний ритм і нервовий тонус.

9. Раз, два, три

Що потрібно людині в момент стресу? Перемкнути увагу. Почніть рахувати. Просто: один, два, три, чотири… І так поки не відчуєте, що заспокоїлися.

10. Можна жувати

Пожуйте щось. Жуйку, наприклад. Під час пережовування жувальні м’язи функціонують за аналогією з помпою, активуючи живлення клітин головного мозку — його робота стабілізується та ваше самопочуття теж.

заспокоїтися

11. Помити голову

Домашня сварка? Сімейний скандал? Замість того щоб бити тарілки на кухні, йдіть у ванну кімнату та помийте голову. Комплекс масажу, теплої води та часу дадуть вам прекрасну можливість взяти себе в руки.

12. Крик

Якщо дуже хочеться кричати — не стримуйтеся, кричіть. Щосили. Не забороняється використання ненормативної лексики. Вихлюпніть напругу, не накопичуйте її в собі. Зрештою, це шкідливо для здоров’я.

13. Проговорити проблему

Улюблений та всім доступний метод перемогти стрес — виговоритися. Але не з тим, хто є винуватцем ваших «бід». Виберіть нейтральну особу, яка в курсі подій, і скажіть їй все, що думаєте про цю ситуацію. Вам дійсно стане легше: проговорити проблему — це розв’язати таку наполовину.

Ось такі методи відновлення душевної рівноваги, випробувані неодноразово на власному досвіді. Погодьтеся, серед нас дуже мало холоднокровних і незворушних особистостей, які на всі життєві катастрофи дивляться зверхньо. Ми — лише люди. З нервами, хвилюваннями та проблемами. Але все-таки ми повинні пам’ятати, що самовладання — цінна та корисна риса. Тому потрібно вміти його зберігати або, хоча б, швидко відновлювати.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Як швидко заспокоїтися? Прості техніки