Як правильно фотографувати на телефон

На смартфони фотографують сьогодні всі. Однак ми часто переконані, що камера стільникового телефона – це камера однієї кнопки, і переважна кількість фотографій робиться на повному автоматі. Через це часто важко отримати круті знімки.

Тутка розповідає, як за допомогою свого телефону зробити якісну фотографію.

1. Протирайте камеру смартфона

На камеру може потрапити пилюка або бруд у вашій сумці чи кишені, ви можете випадково доторкнутися об’єктива пальцем – і цього вже досить, щоб фотографії вийшли «мутними». Тому перед кожним фотографуванням протирайте камеру. Для цього можна використовувати, наприклад, ганчірочку з мікрофібри.

2. Увімкніть функцію «Сітка» в налаштуваннях своєї фотокамери

камера

Завдяки цьому на екран при фотографуванні будуть накладені лінії, які розділять майбутній знімок на 9 частин – двома лініями по горизонталі та двома по вертикалі.

Скомпонуйте кадр таким чином, щоб найважливіші елементи сюжету вашого знімка розташовувалися на перетині цих ліній. Це дасть змогу створити гармонійну композицію. Лінія горизонту також повинна проходити не по центру кадру, а вздовж однієї з цих ліній.

Для увімкнення цієї функції виконайте такі дії:

  • На iPhone: зайдіть в налаштування, перейдіть в розділ «Камера» і увімкніть параметр «Сітка».
  • На Android: запустіть додаток «Камера», відкрийте її налаштування та увімкніть цю функцію.

3. Встановіть мінімально можливе у ваших умовах знімання ISO

ISO – це світлочутливість камери, або, іншими словами, здатність матриці фотокамери сприймати світло. У смартфонах цей параметр встановлюється за замовчуванням автоматично. Однак автоматика не завжди працює коректно, і ви можете встановити цей параметр вручну в налаштуваннях. Виберіть відповідне ISO в тих випадках, коли:

  • під час фотографування занадто темно;
  • занадто світло.

Чим вище ISO, тим світлішим буде ваш знімок. Але при цьому зображення вийде більш зернистим, з’явиться «цифровий шум» (як на фото праворуч). Чим нижчий показник ISO, тим знімок буде темнішим, але якіснішим. Тому бажано фотографувати при мінімальному значенні ISO — чим менше ISO, тим вища якість зображення.

Збільште вручну ISO (від 400 до 1 600 і вище) в тому випадку, якщо ви фотографуєте в умовах слабкого освітлення, в темному приміщенні, і тоді у вас вийде світліша картинка. А якщо ви плануєте знімати світлий пейзаж, то, навпаки, зменште ISO до 100-200 – і ви зробите максимально деталізований знімок без коливань світла.

Читайте також: 20+ осіб, які просто хотіли новий знімок в Інстаграм, а придумали геніальний фотолайфхак

4. Зосередьтеся на потрібному об’єкті

камера

Це робиться простим дотиком пальця до екрана в потрібному місці – чи то квітка троянди, обличчя людини, дерево або стежка, яка йде вдалину.

5. Допоможіть смартфону вибрати оптимальну експозицію

Врахуйте, що камера виставить експозицію по тій ділянці, де ви клацнули пальцем на екрані, щоб навести різкість. Так, якщо ви вказали на темне місце екрану, то камера зробить замір експозиції в зазначеному місці й тим самим освітлить зображення, що може призвести до переосвітлення світлих ділянок (як на фото зліва). Торкайтеся пальцем до різних місць екрану, щоб вибрати найкращу експозицію та отримати зображення без висвітлень і надмірно затемнених ділянок.

6. Використовуйте корекцію експозиції

Щоб зробити зображення темнішим або яскравішим, скористайтеся корекцією експозиції. Це можна зробити за допомогою стрілок керування експокорекцією. Вони розташовані зліва (або справа) від кружечка ділянки фокусування. Одна стрілка спрямована вгору, а інша вниз. Проведіть пальцем по екрану в зазначеному місці вгору, і картинка висвітлиться, а при русі пальцем вниз потемніє.

7. При контрастному освітленні використовуйте HDR

камера

HDR (High Dynamic Range) розшифровується як «розширений динамічний діапазон». Ця технологія допомагає суттєво підвищити деталізацію темних і світлих ділянок зображення при контрастному освітленні. Коли увімкнена функція HDR, смартфон робить кілька знімків: переосвітлений, нормально освітлений і недоосвітлений, після чого вони автоматично об’єднуються в одне зображення.

Увімкніть HDR, коли ви знімаєте при контрастному освітленні. Наприклад, знімаючи архітектуру на тлі західного неба або людину, коли на її обличчя падають яскраві сонячні відблиски, а окремі ділянки шкіри залишаються в тіні.

Майте на увазі, що HDR має такі обмеження:

  • об’єкти, які рухаються, виходять розмитими;
  • знімання сповільнюється через створення серії знімків.

8. Вимкніть спалах

Вимкніть автоспалах: він робить знімок неприродним, спотворює текстуру шкіри, роблячи портрети ляльковими, а інші об’єкти плоскими. Для того, щоб вимкнути спалах, натисніть на значок у формі блискавки в додатку Camera.

9. Не використовуйте цифровий зум

камера

Камера смартфону здатна збільшувати об’єкти, і найчастіше ми використовуємо для цього цифровий зум. Ця функція здається привабливою завдяки своїй простоті, але через неї значно знижується якість одержуваної фотографії. При можливості постарайтеся наблизитися до об’єкта, який ви фотографуєте.

10. Не забувайте редагувати знімки

Тонка обробка знімка здатна зробити його яскравішим та цікавішим. Відомо багато додатків для корекції фотографій: VSCO, Facetune, Enlight Quickshot та ін. Один з найпростіших способів обробки кадрів – використання вбудованого в Instagram редактора.

  • Увімкніть підсвічування телефону на повну потужність – так фотографію буде краще видно.
  • Натисніть зверху знімка на знак чарівної палички, тобто інструмент Lux, і фото відразу стане яскравішим і кращим. Акуратно посуньте повзунок вправо і стежте за деталями — знімок не має стати ненатуральним, «перефотошопленим».
  • Якщо фотографія недостатньо світла, то збільште яскравість.
  • Також можна порухати повзунки інструментів «Тіні» (якщо погано зчитуються деталі в тінях) і «Освітлення».
  • Якщо хочете зробити більше акценту на деталях, скористайтеся інструментом «Деталі». Яскравіші кольори – посувайте вправо бігунок інструменту «Насиченість».

Кілька ідей, які підкажуть, як просто створювати оригінальні фотографії

камера

Ідея №1. Візьміть великий тазик та наповніть його теплою водою. Покладіть у нього штучний плющ, рівномірно розподіліть. Поруч із тазом покладіть матрац або подушку і ляжте на спину. Голову опустіть у центр тазу, як показано на фото вище: волосся має знаходитися у воді, а обличчя — над її поверхнею. Попросіть подругу або когось із родичів розкласти навколо вашої голови ще один плющ так, щоб його листочки розташовувалися близько до вашого обличчя. Руки піднесіть ближче до голови. Тепер попросіть подругу або когось із рідних сфотографувати вас, при цьому камера має бути розташована безпосередньо над вашим обличчям.

камера

Ідея №2. Встановіть на моніторі фон у вигляді неба з хмарами або використовуйте надруковану картинку. Візьміть в одну руку вафельний ріжок і піднесіть його до монітора так, щоб хмаринка на картинці немовби з’являлася з ріжка. Сфотографуйте так, щоб зберегти цей ракурс.

Ідея №3. Для знімання на пагорбі або іншому узвишші візьміть невелику табуретку або драбину. Тримаючи в руках повітряні кульки, станьте на табуретку або підійміться на верх сходів, а потім станьте на пальчики однієї ноги, одночасно піднявши від землі другу. І трохи витягніться догори всім тілом. Попросіть людину, яка знімає вас, тримати фотоапарат ближче до землі, щоб ваші ступні у кадрі розташовувалися на тлі неба чи верхівок дерев. Після цього на готовому знімку у фоторедакторі зафарбуйте табурет або сходи, використовуючи шаблон фону.

камера

Ідея №4. Якщо необхідно, щоб у кадрі опинилися руки, наприклад, ви хочете показати свій свіжий манікюр, не варто мучитися, намагаючись утримати телефон зубами або вигадуючи інші складні хитрощі для знімання. Надягніть худі навпаки – так, щоб капюшон знаходився спереду. Покладіть у нього телефон, наведіть камеру на місце, де будуть розташовуватися руки, запустіть таймер зворотного відліку (на 5 або 10 секунд) і розташуйте красиво руки перед телефоном.

А якими хитрощами ви користуєтеся, щоб створити ті самі найкращі Інстаграм світлини? Будете користуватися нашими порадами?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
Як правильно фотографувати на телефон