Як прати білизну, щоб рідше хворіти? Думка вчених

Як прати білизну, та чи часто її треба міняти? Багато людей пере свій одяг і білизну набагато рідше, ніж це необхідно для підтримки здоров’я. На тканинах, за час використання, часто утворюються цілі скупчення мікробів, які стають причиною виникнення захворювань. 

Щоб рідше хворіти, необхідно прати білизну якомога частіше, особливо речі, які постійно контактують з тілом і потовими залозами. Крім цього, необхідно витримувати правильний температурний режим і використовувати спеціальні мийні засоби, що знищують шкідливі мікроорганізми.

Читайте також: Дві причини, від яких повніють з віком

Перемо за наукою

1. Спідня білизна

В опитуванні британського сайту Kelkoo понад чверть опитаних чоловіків і близько 10% жінок зізналися, що зазвичай носять спідню білизну близько двох діб, після чого змінюють. Але фахівці вважають, що такий термін є надмірним, адже за цей проміжок часу на ній утворюються збудники захворювань, що призводять до інфекцій, порушень дихальних шляхів і зараження крові.

Професори Салфордського університету вважають, що натільну білизну треба змінювати щодня. Прати її треба при температурному режимі 30 – 40 °C, використовуючи якісні мийні засоби. А консультанти з гігієни і профілактики захворювань додають, що якщо в родині є хвора людина, то температуру води належить збільшити до 60 °C.

Прати

2. Нічні піжами

В середньому, багато молоді носять піжами 2-3 тижні, і потім перуть. Приблизно половина жінок сплять одночасно і в білизні, і в піжамі, так само чинить і понад 20% людей старшого віку.

Фахівці вважають, що одночасне носіння білизни і піжам небезпечне для здоров’я, оскільки бактерії розмножуються набагато активніше. Медики радять вдягати піжами тільки на голе тіло і використовувати їх не більше двох-трьох разів, в крайньому разі, тиждень. Прати їх слід треба само, як і натільну білизну.

3. Кухонні тканинні рушники та серветки

Дослідження у Великобританії довели, що на 9 з 10 кухонних рушників виявлені сліди шкідливих мікробів, а 5 з них мали на поверхні бактерії кишкової палички. На використаній кухонній білизні дослідники виявили понад 4 млрд різних мікроорганізмів, ця кількість в 6 разів перевищує кількість мікробів в туалеті.

Фахівці радять прати рушники відразу після використання, а міняти їх не рідше, ніж раз на місяць. Ідеально прати їх щоденно при температурі 60 °C пральним засобом з потужним антибактеріальним ефектом.

Прати

4. Махрові рушники

На рушниках, якими ми витираємо обличчя і тіло, залишаються частки ороговілої шкіри і шкірні бактерії, а тепле приміщення і підвищена вологість сприяє їх посиленому розмноженню. Тому рушники повинні бути індивідуальними у кожного члена сім’ї. Змінювати їх слід після трьох застосувань, а прати при температурі 60 °C, бажано антибактеріальним мийним засобом.

5. Постільні елементи

Більшість людей перуть постільну білизну раз на два тижні. Цього недостатньо, адже на білизні утворюється безліч мікробів і пилових кліщів. Тому прати її треба не рідше разу на тиждень при 60 °C, і щодня провітрювати приміщення, щоб не допустити підвищеної вологості.

Ковдри і подушки з синтетичним наповнювачем радимо прати при 60 °C раз в декілька місяців, пухові вироби віддавайте в хімчистку. Краще раз в п’ять років купувати нову ковдру, а подушку — раз на два-три роки.

Небезпечні матраци

Прати

Багато людей використовують матраци десятиліттями, не підозрюючи, що в старих матрацах активно розмножуються небезпечні для здоров’я цвіль, бактерії і грибки, які можуть викликати шкірні захворювання, алергічні реакції, астму, бронхіти, провокувати загострення кашлю і екземи.

У матрацах часто виявляють штами різних бактерій, в тому числі золотистого стафілокока, стійких до впливу більшості антибіотиків. А фахівці з гігієни стверджують, що в матраці, який не змінюється 8-10 років, може знаходитися до 5 кг частинок омертвілої людської шкіри — ідеальної поживи для пилових кліщів, які викликають алергії та астматичні напади.

Як часто перете білизну ви?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Як прати білизну, щоб рідше хворіти? Думка вчених