Як очистити пральну машину-автомат — і продовжити термін її служби у 2-3 рази

Пральна машина-автомат — найнеобхідніша річ в господарстві, і вона вимагає регулярного чищення. Правильний догляд продовжує термін її служби, і зберігає ефективність прання. Ось 6 обов’язкових кроків, щоб очистити пральну машину.

пральну машину

Що забруднює пральну машину?

Через конструкцію та активну експлуатацію пральної машинки в ній може з’явитися:

  1. Грибок і пліснява в ущільнювальній гумці та, відповідно, неприємні запахи.
  2. Накип на трубчастому електронагрівнику.
  3. Осад від залишків порошку, ополіскувача та інших додатків всередині машини.
  4. Бруд та дрібні речі в фільтрі зливної помпи.
  5. Іржа і пісок у фільтрі заливного шланга.

Тому з часом ви помічаєте, що ваш одяг (особливо білий) після прання перестав сяяти чистотою, як це було колись. Та й зовнішні забруднення покривають дверцята, верх і частини машини, які виступають.

1. Очищення барабану і трубчастого електронагрівника пральної машини від накипу.

Насамперед треба очистити машину зсередини, а саме — вимити відкладення мінералів на електронагрівачі й барабані. Накип складається з солей магнію та кальцію, отож впливати на нього потрібно органічними або неорганічними кислотами. Які кислоти є в кожному домі та коштують копійки? Правильно, звичайний оцет або лимонна кислота.

Спосіб 1. Як очистити пральну машину оцтом і содою.

Вам знадобляться 2 чашки спиртового білого оцту (бажано) або звичайного столового оцту 9%; 1/4 чашки харчової соди; 1/4 склянки води; губка з твердою поверхнею.

Змішайте соду і воду, додайте содову суміш у відділення для мийних засобів вашої машини, а оцет залийте в барабан. Запустіть машину при максимальній температурі, обравши найтриваліший режим.

Читайте також: 4 методи очищення пральної машинки

Спосіб 2. Як почистити пральну машину лимонною кислотою.

Очищення пральної машини лимонною кислотою здійснюється ще легше. Вам знадобляться від 1 до 6 пакетиків лимонної кислоти. Додайте порошок лимонної кислоти у відділення для прального порошку. Запустіть машину в режимі максимальної температури на довгій програмі. Скільки сипати лимонної кислоти — 1, 2 чи відразу 6 пакетиків, залежить від об’єму пральної машини та ступеня її забруднення.

пральну машину

Крок 2. Чищення ущільнювальної гумки люку.

Тепер можна братися до очищення ущільнювальної гумки. В цьому темному й вологому місці любить накопичуватися бруд і цвіль, тому її треба вичистити особливо ретельно. Зробити це можна за допомогою будь-якого мийного засобу, наприклад, Пемолюксу або соди.

Якщо ж ви бачите занадто багато цвілі, яка неприємно пахне, то візьміть сильніший засіб, наприклад, Доместос, Туалетне каченя або білизну. Але майте на увазі, що використовувати хлоровмісні засоби занадто часто небажано, бо це загрожує деформацією гуми.

Нанесіть на вологу ганчірку або губку трохи обраного засобу, обережно потягніть гуму на себе і протріть металеву частину корпусу. Також не забудьте почистити ущільнювач. Основна частина забруднень накопичується в нижній частині люка, але прочистити варто всю його окружність.

пральну машину

Будьте обережні — не тягніть гуму занадто сильно, щоб не пошкодити. Нарешті, протріть всю манжету начисто вологою ганчіркою.

Крок 3. Очищуємо відсік (контейнер/ванночку/дозатор).

Знайдіть інструкцію з використання своєї машини вдома або в Інтернеті, де вказано як вийняти відділення для прального порошку. Зазвичай достатньо просто його потягнути на себе. Якщо ви побачите, що в його середньому відсіку вбудована синя/блакитна деталь, то треба на неї натиснути та з силою потягнути на себе, одночасно підтримуючи сам контейнер.

пральну машину

Щойно ви витягнете контейнер, то побачите, що в його відсіку накопичилися залишки порошку. Вимийте ці накопичення за допомогою будь-якого мийного засобу і протріть відсік начисто. Щоб позбутися від бруду у важкодоступних місцях, треба щедро скропити всі стінки відсіку мийним засобом з пульверизатора, залишити наліт постояти кілька годин і тільки потім приступати до чищення вручну.

Далі приступаємо до чищення самого відсіку, який зазвичай покривається іржавим нальотом, залишками порошку й інших засобів для чищення. Для цього ви можете використовувати:

  • Суміш оцту і соди;
  • Сіф або іншу побутову хімію;
  • Суміш гарячої води, оцту і соди.

Залийте контейнер одним з обраних засобів і залиште на 30 хвилин, а краще на кілька годин. Далі почніть прочищати його за допомогою губки та зубної щітки (вона особливо потрібна для миття важкодоступних місць). Нарешті, зніміть залишки засобу, протріть контейнер насухо і закладіть на місце.

Крок 4. Чищення фільтра пральної машини (зливної помпи).

Зараз прийшов час очистити фільтр зливної помпи. Якщо не звертати уваги на фільтр, машина рано чи пізно відмовиться зливати воду, і затопить дім. Вам знадобляться: відповідна за висотою посудина, наприклад, підійде деко духовки; рушник або ганчірка; плоска викрутка або будь-який твердий плоский інструмент.

Відкрийте доступ до фільтра, який, як правило, знаходиться в нижній частині корпусу. У деяких моделях пральних машин фільтр просто закритий невеликою панеллю. Перш ніж відкручувати кришку, постеліть на підлогу рушник і поставте під злив місткість для збору води, якої може вилитися до 500 мл.

Відкрутіть кришку проти годинникової стрілки та дістаньте з отвору все накопичене сміття і бруд: це можуть бути копійки, ґудзики та інші дрібниці. Протріть отвір, зачиніть його і встановіть декоративну панель на місце.

пральну машину

Крок 5. Чищення фільтра заливання води.

Крім фільтра зливної помпи, у кожної пральної машинки є ще один фільтр — це фільтр заливного шланга. З часом цей фільтр засмічується іржею і піском. Цей етап чищення фільтру заливного шланга можна проводити рідше, наприклад 1 раз на пів року.

Вам знадобиться стара зубна щітка, плоскогубці або пасатижі. Перекрийте кран доступу холодної води до пральної машини (обов’язково!), розверніть машину, щоб відкрити доступ до її заднього боку. Справа у верхній частині корпусу ви побачите заливний шланг. Відкрутіть гайку шлангу проти годинникової стрілки.

пральну машину

В отворі знаходиться маленький фільтр з сіточкою. Вийміть її плоскогубцями. Прочистьте фільтр у воді за допомогою зубної щітки. Вставте фільтр на місце і щільно зафіксуйте заливний шланг за годинниковою стрілкою. Відкрийте доступ холодної води до машинки, повернувши відповідний кран.

Крок 6. Очищуємо корпус і дверцята.

Залишилися тільки останні штрихи: протерти панель управління (особливо кнопки, що виступають), помити дверцята зсередини та зовні, протерти верхню і бічні панелі.

Що стосується профілактики.

Використовуйте рівно стільки порошку, відбілювачу і кондиціонеру, скільки дійсно потрібно. Надлишки мийних засобів не посилюють результат, а просто осідають і накопичуються всередині пральної машини. Завжди витягуйте дрібні речі з кишень, щоб вони не забивали фільтр зливу. Намагайтеся не затягувати з запуском машини, якщо ви вже закинули брудні речі в барабан.

Чисті речі виймайте одразу після прання і розвішуйте сушитися. Намагайтеся завжди тримати машину відкритою, щоб через підвищену вологість в ній не завелася пліснява.

А ви як часто очищуєте пральну машинку?

Фото: freepik.com

ТУТКА - Відпочивай корисно
Як очистити пральну машину-автомат — і продовжити термін її служби у 2-3 рази