Як найкраще споживати їжу: 10+ ваших улюблених продуктів

Між кольором овочу та користю, яку він чинить для організму, є прямий зв’язок. Червоні продукти славляться своїми антиоксидантними властивостями, зелені — підтримують загальний стан здоров’я тіла, тоді ж як жовті вважають цінним джерелом білку. Та як споживати всі ці дари природи, щоб взяти з них максимальну користь?

Тутка запрошує вас сьогодні прочитати, які продукти мають в собі багатство вітамінів та мінералів, тож ви самі зможете зробити висновок: що їсти, а що — викидати?

1. Банани

Банани — поживна бомба, воно має у своєму складі не лише вітаміни В і С, а ще магній та калій. І за всі ці поживні мікроелементи треба подякувати смужечкам, які знаходяться між власне фруктом та його шкіркою. Їх називають “смужки флоеми”, вони забезпечують фрукт водою та поживною цінністю. А ще у них криється значна кількість клітковини, так потрібної для нашого раціону. Тож викидати їх не варто!

2. Помідори

продукти

Кип’ятити помідори? Що за звірство, скажете ви, та все ж зверніть увагу на те, що саме у звареному вигляді ці овочі виділяють більше лікопену — потужного антиоксиданту, який бореться проти утворення ракових пухлин. Стається це тому, що висока температура руйнує міцні клітинні сполуки рослини, і наш організм легше їх засвоює. Повільне тушкування томатів — прекрасна можливість взяти з них найбільше користі.

3. Мангольд, буряк та ріпа

Чудово, якщо ви вживаєте коріння цих рослин, та можна поласувати ще і їх листям! У звареному вигляді, воно забезпечує нас потрібно кількістю глутаміну — особливою кислотою, яка лікує організм зсередини. А який у нього смак, якщо його потушкувати з оливковою олією! Тож беріть з овочів усю користь, споживаючи їх повністю. Так ви забезпечите себе необхідними організму вітамінами.

Читайте також: 15+ шкідливих звичок кулінарів, від яких у Гордона Рамзі почало б сіпатися око

4. Картопля

продукти

Вживаючи плід “в мундирах”, ви одержите більше клітковини, вітамінів та мінералів, ніж без шкірки. Серед них: вітамін С, деякі вітаміни групи B, залізо, кальцій та калій. Вони є джерелом енергії, укріплюють кістки, сприяють здоровому травленню. Щоб могти спожити картоплю зі шкіркою, її треба зварити.

5. Яблука та апельсини

продукти

Ці продукти варто споживати зі шкіркою! У шкірці яблука міститься антиоксидант кверцетин, що прекрасно впливає на серце та мозок. А у цедрі апельсина знаходяться флавоноїди, які зменшують рівень холестерину та захищають серце.

6. Яйця

Попри те, що варені яйця перетравлюються найкраще, висока температура руйнує декотрі з їх корисних сполук. До прикладу, яйця, приготовлені у мікрохвильовці, смажені чи дуже круто зварені втрачають антиоксиданти та виділяють холестерин. Найкраще споживати їх легко звареними — так ви одержите найбільшу кількість білка та всі поживні речовини. Та і зайві калорії вам не загрожують.

7. Цибуля та часник

продукти

Нарізання та подрібнення цибулі чи часнику вивільняє сполуку алліїн-ліаза. Це — ензим, який бере участь у формуванні іншої корисної сполуки — аліцину. Споживаючи аліцин, укріплюється імунітет проти хвороб. А ще в цибулі та часнику міститься сульфур, котрий прекрасно засвоюється з продуктами, у складі яких є цинк та залізо: індичатиною, яловичиною та печінкою.

8. Зерна та бобові

продукти

Компоненти, якими наповнюються бобові та зернові, зазвичай важко перетравлюються нашим організмом. Замочуючи ці продукти водою, кількість важких компонентів зменшується, тому наш організм легше засвоює їх корисні речовини. А ще ви легше засвоюєте залізо, кальцій та цинк, які виділяються у теплій воді. Якщо ви часто купуєте червону квасолю — замочіть та зваріть її. В іншому випадку до діареї та блювоти недалеко.

9. Зелені овочі та фрукти

продукти

Усе, що зелене, має споживатися сирим. Брюссельська капуста, броколі, авокадо, шпинат та всі інші продукти зеленого кольору наповнені компонентами, які дуже чутливі до високих температур та прекрасно поєднуються з водою. Остання руйнує вітамін С, фолієву кислоту, вітаміни В1 та В5, тож найбільше користі ви одержите, якщо будете вживати їх сирими. До прикладу, в сирому шпинаті втричі більше вітаміну С, аніж у звареному.

  • Якщо ви не любите сирий шпинат, готуйте його на низьких температурах у невеликій кількості води.

А як ви готуєте та споживаєте ці продукти?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Як найкраще споживати їжу: 10+ ваших улюблених продуктів