Вправи, які рятують печінку

Важко переоцінити роль печінки в роботі організму. Це — фільтр, що очищує кров і виводить токсичні речовини. Неправильний спосіб життя (порушений режим харчування, вживання алкоголю, відсутність рухової активності) згубно відбивається на функціях печінки. Ось вправи, які відновлюють важливий орган.

Сьогодні багато людей веде малорухливий спосіб життя. Якщо довго сидіти (в автомобілі, в офісі), розпочинаються застійні явища в суглобах, венах, печінки. Крім загустіння рідин, кожен застій сприяє «буянню» патогенної мікрофлори та паразитів, які можуть отруювати печінку. Уберегти її від негативних явищ допоможе гімнастика для печінки (виконувати в ранковий час).

Гімнастика та поради для здоров’я печінки

Фізичні навантаження здатні робити чудеса. Вони допомагають позбутися від цілого ряду захворювань, служать зміцненню імунітету та підтримують в тонусі. Фізична активність має значення і для правильної роботи такого важливого органу, як печінка. Спеціальні вправи допоможуть оптимізувати функції печінки, стануть профілактичним заходом проти загострень.

Ось приклад. Досить поширеною недугою печінки називають так звану неалкогольну жирову хворобу печінки (НАЖХП). Ожиріння — ключовий фактор, котрий сприяє розвитку цього захворювання. У людей з ожирінням зниження ваги тільки на 7-10% вважається умовою для ослаблення здорової динаміки в печінці. Якщо є проблеми з жовчним міхуром і жовчовивідними шляхами, фізичні навантаження дають можливість оптимізувати циркуляцію жовчі та не дозволяти їй застоюватися. Але при загостренні захворювання навантаження необхідно припинити тренування та проконсультуватися з вашим лікарем щодо фізичної активності.

Читайте також: «Дуже часто кажуть: «Відірвався тромб – і не стало людини…» Як попередити утворення тромбів?

печінки

Ось комплекс простих щоденних вправ для правильної роботи печінки

№1

Вправа «велосипед» — у вихідній позиції лежачи на спині підняти зігнуті в колінах ноги та робити рухи, ніби «крутите педалі». Виконувати 30-60 секунд, далі зробити перерву. Повторити.

№2

Вправа “ножиці” — у вихідній позиції лежачи на спині покласти долоні під сідниці. Підняти випрямлені нижні кінцівки на 10 см від підлоги. Розвести та звести їх, схрещуючи. Виконувати 30-60 секунд. Зробити перерву. Повторити.

печінки

№3

У положенні лежачи на лівому боці підняти водночас праву ногу й руку. Зафіксувати положення. Вправа виконується виключно для правої руки та ноги (виходячи з анатомічного розташування печінки).

№4

Вправа «брас». Вихідна позиція — лежачи на підлозі на животі. Підняти верхню частину тулуба та здійснювати дії руками, схожі на плавання брасом. Через пів хвилини зробити перерву. Виконати вправу знову.

№5

Вихідна позиція — сидячи на стільці. Одну ногу залишити на підлозі (стопа повністю стоїть на поверхні). Другу випрямлену ногу підняти паралельно до підлоги. Нахиляти тулуб до прямої ноги треба 10 разів. Виконати те ж для іншої ноги.

№6

Вправа «Дятел» — виконувати сидячи на стільці. Одну ногу залишити на підлозі (стопа повністю стоїть на поверхні). Другу зігнути в коліні та руками підтягти максимально близько до грудей. Чолом впріться в коліно. Виконати дію 10 разів для кожної ноги.

№7

Вихідна позиція стоячи, нижні кінцівки разом. Не згинаючи ніг нахилятися вперед. Руки на поясі. Далі виконати 10-15 присідань.

Масажна гімнастика для печінки

Практично всі ці вправи виконуються лежачи на правому боці або вклякнувши на колінах, тому що зазначені позиції вважаються максимально корисними для печінки. Вони допомагають відтоку жовчі при малому навантаженні на вказаний орган.

 • Вправи на розминання, що запускають систему кровотоку. У положенні стоячи необхідно виштовхувати своє тіло вгору, при цьому піднімаючись на пальці то однієї, то іншої ноги. Не забороняється посилити вправу таким чином: піднімаючись на пальці правої нижньої кінцівки, нахиляти голову до лівого плеча, а стаючи на пальці лівої нижньої кінцівки, — до правого плеча. Виконувати 1-2 хв.
 • Лягти на спину. Підняти праву руку та водночас зігнути ліву ногу, «проїжджаючи» стопою по підлозі, вдихнути через ніс. Повернутися у вихідну позицію — зробити видих через рот. Виконати вправу 5-7 разів.
 • Лягти на лівий бік, відвести праву руку вгору та назад — зробити вдих, повернутися у початкове положення — зробити видих. Виконати вправу 5-7 разів.
 • Лягти на лівий бік, ліву руку підняти прямою вгору, ліву нижню кінцівку зігнути. Підняти праву руку — вдихнути, зігнути праву нижню кінцівку та притиснути правою рукою коліно до грудей — видихнути. Виконати вправу 5-7 разів.
 • Лягти на лівий бік, ліву руку витягнути вперед. Правою нижньою кінцівкою (зігнути коліно), постаратися дістати руку, яка знаходиться на підлозі. Далі, випрямляючи нижню кінцівку, відвести її назад і торкнутися пальцями ноги підлоги позаду себе. Виконати вправу 3-5 разів.
 • Лягти на лівий бік, пряму праву нижню кінцівку відвести в бік вгору. Прийняти вихідну позицію. Виконати вправу 7-10 разів.
 • У положенні вклякнувши на коліна підняти голову та вдихнути повітря. Ковзаючи, постаратися пересунути праву нижню кінцівку вперед між руками — зробити видих через рот. Прийняти вихідну позицію та виконати те ж саме з лівою нижньою кінцівкою.

Зазначені навантаження допоможуть забрати/зменшити застій в печінці та жовчному, активувати утворення жовчі та поліпшити її виведення.

Що необхідно знати! При такому захворюванні, як гострий гепатит і хронічний гепатит в стадії загострення, фізична активність вкрай не рекомендується.

печінки

Діафрагмальне дихання

Ефективно масажує та добре впливає на печінку та інші органи, розташовані в черевній порожнині, діафрагмальне дихання. Як його виконувати? Необхідно сісти на стілець, спина пряма. Права рука спочиває на грудях, ліва — на животі. Необхідно зробити повільний вдих животом (він повинен висуватися вперед). Далі продовжити робити вдих грудьми. Ваші руки контролюють вдих. Тепер робити вдих «діафрагмально», зі втягуванням живота. Діафрагма підніметься. Завершити вдих грудьми. Затримати дихання та голосно, інтенсивно видихнути ротом. Затримувати дихання згодом можна на більш тривалий час.

Це необхідно знати! При діафрагмальному диханні вдих здійснюється виключно через ніс і паралельно через голосову щілину, щоб в цей час почути слабкий шиплячий звук. Видих здійснюється через рот (губи трубочкою/складені «щілиною» так, щоб повітря виходило з легким опором.

Рекомендації для здоров’я печінки

 • Корисно їсти малими порціями 4-5 разів на день. Це не дозволить перевантажувати печінку, стимулює відтік жовчі.
 • Радимо вживати як мінімум 1,5 л чистої води протягом дня.
 • Фізична активність сприятливо впливає на печінку. Рекомендовані ранкова зарядка, плавання, ходьба, біг підтюпцем.
 • Бажано не вживати їжу після 18.00. Допускається перекус у вигляді салату з овочів і фруктів.
 • Контроль ваги — дуже важливий момент: якщо ймовірне ожиріння, ваша печінка «намагається» забрати надлишки жиру в організмі та працює «на посилених оборотах», що призводить до швидкого погіршення її стану.
 • Важливо не дозволяти стресам впливати на ваш стан — вони негативно діють на функції печінки.

Як мінімізувати шкоду алкоголю?

Спиртні напої завдають непоправної шкоди печінки. Важливо постаратися приймати невеликі дози алкоголю та дотримуватися наступних правил:

 • Спиртне не можна вживати на голодний шлунок.
 • Якщо сталося так, що ви п’єте не один напій, важливо дотримуватися послідовність приймання: від слабких до більш «градусних».
 • Добре закушувати хлібом і картоплею — природними абсорбентами спиртного, що не дають йому всмоктуватися в кров.
 • Позитивний ефект чинить активоване вугілля в таблетках.
 • У ході свята за столом намагатися якнайменше вживати страв з майонезом. Зазначений продукт надзвичайно навантажує печінку і без алкоголю.
 • Те ж стосується жирного, смаженого, копченого, маринадів.

Увага! Будь-яка інформація щодо здоров’я та лікування, має лише ознайомлювальний характер! Перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звертатися за консультацією до лікаря або до лікувального закладу!

За матеріалами

Оцініть статтю
Тутка