Відвертий текст про те, що в 40 років ми ніякі вам не бабусі та можемо робити все, чого душа забажає

Тутка дуже любить правдиві, відверті тексти. Сьогодні вже відома нам блогерка Морена Морана так влучно відгукнулася про покоління 40-річних жінок, що ми не могли не поділитися її думками з вами.

Помітила, що уявлення 40-річних жінок про самих себе дуже змінилося з часів мого дитинства. У минуле пішли деякі старі переконання, які раніше здавалися єдино правильними. Наприклад…

Якщо жінка самотня — отже їй терміново потрібен непоказний, потертий життям громадянин в брудних черевиках, що вривається в життя стрімким домкратом. У багатьох старих фільмах такий герой розглядається як подарунок долі, попри всі його недоліки. Він може мати відверто поганий вигляд, зловживати, командувати в чужому домі та взагалі робити все, що завгодно. Але ми вже знаємо: тепер у жінки все буде добре, вона встигла застрибнути в останній вагон.

40-річних

Можливо, до якогось моменту ця ідея дійсно була популярною в народі. Але зараз я зустрічаю все більше жінок, у яких схожий герой викличе лише здивування. Що це за безглуздий громадянин і навіщо ви мені його пропонуєте? Доріжки піском посипати? У мене і так все добре! Та ще й Tinder встановлений.

40 років — вік бабусі. Якось, побувавши у мами в гостях, була дуже здивованою. Ті жінки, які поводилися як бабусі, коли мені було 5 років, досі живі, а багато ще й здорові. Але ж вони майже не змінилися: носять такі ж халати, закручують такі ж пучки, так само проводять час, саджаючи квіти у дворі. Це скільки ж, виходить, їм було років, коли вони вперше одягли «бабусину» уніформу? 50? А то й взагалі 45?

Ще школяркою, я якось увімкнула телевізор і натрапила на передачу «Моя сім’я». Там жінка розповідала, як зважилася народити в 39 років і як її, “старородку”, картала за це вся сім’я. Мовляв, куди вже тобі — запізно. Зараз ці терміни істотно змістилися, і 39-річна мама ні в кого не викликає подиву. А ось 40-річна особа, яка раптом вирішила поводитися, як бабуся, викликає, і ще й як.

Читайте також: “Не придумуйте почуттів, яких немає” – твереза стаття для кожної жінки

Найстрашніше, що може трапитися в зрілому віці, — коли чоловік пішов до молодшої жінки. Чомусь більшість статей колишніх років, телевізійних передач і просто порожніх розмов обробляли саме цей нехитрий сюжет. А ось статистика показує цікаву закономірність: кількість розлучень з ініціативи зрілих жінок, що довгий час прожили в шлюбі, поступово зростає. Мені здається, це відбувається тому, що розлучення перестало бути своєрідним клеймом в очах інших людей (хоча деякі дуже хочуть, щоб було). А якщо немає клейма, то і сама ідея жіночого довготерпіння руйнується, як картковий будиночок. А мета змістилася зі «зберегти шлюб будь-яку ціну» на «бути щасливою».

40-річних

Вік за 40 — привід щодуху тріпотіти крилами, прагнучи утримати красу, яка потихеньку в’яне. А ознаки старіння на обличчі — це вирок. На цьому, власне, будувалися цілі імперії, на цьому заробляли сотні тисяч маркетологів по всьому світу. З кожним роком жінок лякали старінням все більше й більше, і нарешті… спіймали облизня. Через занадто великий тиск, який влаштували менеджери з продажу, через занадто сильну напругу, яка супроводжувала в суспільстві тему старіння, останнім часом вона перестала бути такою актуальною, як колись. Безліч жінок просто вдихнули глибше, потім видихнули та почали займатися своїми справами. Адже 40 років — це вік, коли жінка може розставити пріоритети самостійно. А ще це вік, коли зміст важливіший за форму. Ось лише недавно спостерігала за панянкою 40 років, яка зібрала грошей та збирається гайнути з друзями в туристичну подорож. І я чомусь впевнена, що поїздка ця її втішить більше, ніж гіалуронова кислота або ботокс.

40-річних

Тепер прийшов час пожити для інших. Я помічала і ще одну дивну установку. Жінці пропонувалося років після 45-50, а то і після 40, «почати жити для інших». Я прямо чула, як таке казали моїм знайомим і близьким. Про це висловлювалося дуже завуальовано, це не прописувалося ні в яких офіційних документах, але меседж був зрозумілий: тепер твоє щастя в обслуговуванні чоловіка, дітей та онуків; тепер тобі багато не треба, тепер для тебе — все, що залишиться після них. Проти такого ставлення протестують сьогодні жінки, які не бажають відправляти себе в добровільне вигнання на найближчі 40-50 років. І правильно роблять.

Чи помічаєте ви різницю між 40-річними жінками 20-30 років тому і сьогоднішніми? Що змінилося?

За матеріалами

Оцініть статтю
Тутка
Відвертий текст про те, що в 40 років ми ніякі вам не бабусі та можемо робити все, чого душа забажає
Чому чоловіки і жінки думають по-різному