Від безсоння до бажання солодкого: 25 дивних речей, які ми успадковуємо від батьків

Діти успадковують від батьків не тільки зовнішність, а й характер і певні навички. 50% ДНК дитина зазвичай отримує від матері, решта 50% — від батька, тобто по 23 хромосоми від обох батьків. Вченими доведено, що творчі здібності дитини також передаються у спадок, але будуть розвиватися, якщо батьки зможуть забезпечити для цього всі необхідні умови.

Генетика — це складна, але дуже цікава наука. Спробуємо з’ясувати, які якості, крім зовнішності, можуть передатися дитині у спадок.

ДНК

Що ми успадковуємо від батьків

1. Безсоння. У 2017 році в Йоркському університеті було проведено цікаве дослідження, в ході якого з’ясували, що по материнській лінії дитині може передатися схильність до безсоння.

2. Схильність до обману. Якщо у людини підвищене вироблення гормону вазопресину, то вона може часто обманювати інших людей без докорів сумління. І вироблення такого гормону передається у спадок.

3. Проблеми з водінням. Гарним водієм вдається стати не кожному і фахівці з Каліфорнійського університету довели, що практично троє з десяти осіб мають ген, який відповідає за погані водійські навички.

Читайте також: 8 ознак того, що ваше обличчя старіє швидше, аніж повинне

4. Міміка. Психологи стверджують, що міміку ми в будь-якому випадку успадковуємо від батьків.

5. Занепокоєння при візиті до стоматолога. Вченими доведено, що якщо хоча б один з батьків дуже тривожиться щодо візиту до стоматолога, то і дитина може успадкувати цю якість.

6. Терпимість до болю. У кожної людини є власний больовий поріг, але за нього відповідають чотири гени, а ці гени передаються у спадок.

ДНК

7. Вироблення дофаміну (гормону задоволення). Відповідно до проведених досліджень, результати яких були опубліковані у 2015 році, деякі люди успадковують від батьків ген, що знижує вироблення дофаміну.

8. Потяг до кофеїну. У 50% випадків діти успадковують від батьків потяг до кофеїну.

9. Відносини з іншими людьми. Якщо у людини присутній ген 5HT2A, то вона буде користуватися популярністю серед однолітків, тобто люди будуть до неї тягнуться.

10. Прокрастинація. Звичка відкладати справи на потім також може бути успадкована від батьків.

11. Ризикованість. Доведено, що діти «безстрашних» батьків також часто готові йти на ризик, щоб отримати нові гострі відчуття.

12. Оптимізм. Рецептори окситоцину кодуються певним геном, який може мати різні варіації в оптимістів і людей з підвищеною самооцінкою.

13. Емпатія. Це позитивна риса (прийняття інший людей), яку діти також успадковують від своїх батьків.

14. Чхання при впливі сонячних променів. Якщо людина починає чхати, коли дивиться на сонце, це називається синдромом геліофтальмозного сплеску, що передається у спадок.

15. Довірливість. Американськими фахівцями визначено, що близнюки більше довіряють людям, ніж просто рідні сестри та брати.

ДНК

16. Режим неспання й сну. ДНК людини може визначати, ким вона буде – «жайворонком» або «совою».

17. Підвищена пітливість. Близько 5% населення страждають гіпергідрозом — надмірною пітливістю і ця недуга передається від батьків.

18. Музичні смаки. Підтверджено, що 50% музичного смаку визначає саме генетика.

19. Схильність до діабету (переважно у чоловіків). За наявності генетичної схильності до цукрового діабету та неправильному способу життя ризик розвитку цього захворювання підвищується у два рази.

20. Агресивна поведінка. Вченими підтверджено, що агресія також залежить від успадкованих від батьків генів.

21. Атлетизм. Цей критерій на 30-80% залежить від генетики.

22. Інтелектуальні здібності. Практично 50% відмінностей в інтелекті належить до генетики.

23. Старіння. У кожної хромосоми наявні «ніжки», вони можуть бути довгими або короткими. Люди, що мають хромосоми з короткими «ніжками» виглядають старшими за свій реальний вік.

24. Пристрасть до гіркої їжі. Ген TAS2R38 знижує чутливість смакових рецепторів до гірких продуктів.

25. Пристрасть до солодощів. Якщо в ДНК людини наявна варіація гену FGF21, вона буде ласуном.

За матеріалами

Оцініть статтю
Тутка
Від безсоння до бажання солодкого: 25 дивних речей, які ми успадковуємо від батьків
Як впливати на людей: 10 психологічних прийомів