Вчений наочно продемонстрував ефект від носіння маски та без неї

Попри те, що численні країни послаблюють карантинні обмеження, Covid-19 ще остаточно не подолано. Тобто, носіння маски сьогодні так само важливе, як було місяць чи два тому. Ми наочно покажемо, наскільки носіння маски є корисним для здоров’я.

Науковець Девід Річ, керівник бактеріолабораторії при клініці Провінції Найсвятішого Серця у Вашингтоні, вигадав, як легко показати користь від захисної респіраторної маски і наскільки носіння маски захищає від поширення бактерій та вірусів. Для свого досліду він скористався культурою агар-агару.

Читайте також: Як прати білизну, щоб рідше хворіти? Думка вчених

Сам дослідник поділився ходом експерименту: “З чого я розпочав? Пчихнув, кашлянув, заговорив до культур спочатку у масці, потім — без неї”

Носіння маски

Носіння маски

Зауваження: Кількість бактерій на зразку приблизна, вона не відповідає дійсності.

Носіння маски

Наступний крок — наочна цінність дистанції між людьми

“А що дистанція? Розповімо і про неї. Я розмістив три пробірки з культурами на відстані 2,4 та 6-ти метрів і сильно кашляв на них впродовж 15-ти секунд. Потім повторив без маски”.

Носіння маски

Як зазначають колеги науковця, вони також повторювали досліди колеги, і результати завжди були схожими.

То чим є маска — політизованим засобом збуту цих продуктів чи справді захистом від поширення вірусів? Однозначно останнє, і вірусологи з цим повністю згодні.

Коли користувачі мережі запитували Девіда, чи результати досліду будуть схожими і з масками, виготовленими самостійно, і з лікарськими, він однозначно стверджував, що так: будь-яка маска корисна і потрібна. Вона блокує будь-які часточки вірусів чи мікробів, які ми видихаємо зі слиною, і перешкоджає їх потраплянню до організму іншої людини, як і до вашого, якщо ближні закривають обличчя і ніс маскою.

Хоча і вірусолог зазначає, що дослід має більше зображувальний характер, він не заперечує наочної користі й важливості.

“Звісно, прості бактерії значно відрізняються від своїх вірусних співбратів, але результат від досліду буде схожим”, – розповів у своєму інтерв’ю науковець

Закликаю кожного подумати — носити маску чи ні? Звісно, вірусні бактерії — це не бактерії нашої ротової порожнини, та ефект від маски однаково працює для них.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Вчений наочно продемонстрував ефект від носіння маски та без неї