Вчені розповіли про 10 дивних рис, які є тільки у дуже розумних людей

Люди, які люблять іноді вставити міцне слівце у свою промову, розумніші за інших — науково доведений факт. Те ж стосується любителів кішок: власники пухнастих звірят продемонстрували значний рівень розумового розвитку. Але є й безліч інших несподіваних і навіть дивних ознак — ці риси розумних людей свідчать про їх високий рівень інтелекту.

Тутка вивчив результати останніх досліджень і з’ясував, чим ще відрізняються обдаровані люди. Порівняйте свої звички з ознаками в нашому переліку — можливо, ви набагато розумніші, ніж вважаєте.

Ви дуже швидко ходите

Між рівнем інтелекту та швидкістю ходьби є прямий зв’язок: швидкі кроки позитивно впливають на когнітивні здібності людини. Виявилося, що у людей, які ходять швидко, рівень IQ в середньому на 16 балів вищий, аніж у тих, хто любить рухатися без поспіху.

Читайте також: “Пісок у трусах” — синдром, який приходить з роками

Для поціновувачів прогулянок на високій швидкості є ще одна приємна новина: ті, хто з самого дитинства ходить швидко, старіють повільніше. Це стосується як зовнішніх ознак старіння, так і внутрішніх. Чим стрімкіша ваша хода, тим довше будуть зберігатися основні функції мозку зокрема й організму в цілому.

Не любите виключно гарячий душ

Ніхто не скасовував гарячі розслаблювальні ванни, але ось любов до холодної води, яка бадьорить, виявилася більш корисною для розуму. Регулярний контрастний душ покращує пам’ять, продуктивність та роботу мозку в загальному, підіймає настрій, дає додаткову енергію протягом дня, якщо ви використовуєте дійсно холодну воду при митті. Те ж стосується “моржів”: любителі зануритися в крижану ополонку можуть похвалитися здоровим і гострим розумом.

У вас є біполярні розлади

люди

Цим захворюванням страждає лише 2,5% населення Землі, і, як не дивно, воно входить до категорії “риси розумних людей”.

Попри те, що біполярні розлади негативно впливають на роботу мозку, люди, які страждають від цієї хвороби, демонструють високий рівень IQ. Наприклад, біполярні розлади було зафіксовано у Вінсента Ван Гога й Ернеста Гемінґвея, але хвороба ніяк не завадила їм стати великими людьми у мистецтві та літературі. Особливо сильний вплив біполярні розлади чинять на дітей, які займаються музикою, малюванням або іноземними мовами: малі з таким захворюванням демонструють кращі результати в цих сферах.

Ви чуйно реагуєте на чужі емоції

Розум визначається не тільки високим IQ: величезне значення має емоційний інтелект (EQ). Саме розвинений EQ дає людині змогу легше переживати стреси, краще сприймати інших людей і відчувати настрій людини навіть без слів. Правда, у високого EQ є і зворотний бік: ви майже фізично відчуваєте емоції інших і можете навіть болісно відреагувати на чужій гнів.

Своєю чергою ті, хто готовий спілкуватися з новими людьми та переймати їх досвід, дізнаються набагато більше корисного протягом життя.

Іноді ви займаєтеся дурницями замість важливих справ

Розумні люди не просто відкладають щоденні справи заради важливіших — найчастіше вони не хочуть братися і за найважливіші справи, які необхідно зробити в конкретний момент. Річ у тім, що правильна прокрастинація — один з найпотужніших інструментів для людей з високим інтелектом. Під час відволікання від основних занять мозок, по-перше, продовжує в фоновому режимі вирішувати основні завдання, а по-друге — шукає нові ідеї для реалізації.

Тому байдужість до буденних занять спрямована не на відпочинок, а на пізнання нових речей, які сприяють творчості. По-справжньому розумні люди готові перерватися посеред роботи над проєктом, щоб поглянути на результат своєї праці новим поглядом і знайти несподівані шляхи вирішення: саме такі дії допомогли творцям Apple досягнути неймовірного успіху.

Чуже плямкання дратує до скреготу зубів

люди

Риси розумних людей проявляються і в такому дивному зауваженні. Одне з останніх досліджень визначило, що деякі люди можуть фільтрувати зайві неприємні звуки, і реагують на них дуже болісно. До переліку дратівливих звуків в тому числі відносяться занадто гучне дихання, клацання пальцями або авторучкою. Таке дивне ставлення до деяких звуків називається мізофонією, і це — справжній психічний розлад, який негативно впливає на сприйняття інших людей, але одночасно свідчить про високий емоційний інтелект людини та про її розвинені творчі здібності.

Ви не любите писати повідомлення

З’ясувалося, що використання текстових повідомлень та електронної пошти може знизити IQ як мінімум на 10 балів: так, негативний вплив есемесок навіть сильніший, ніж вплив деяких наркотиків. Тим, хто не може жити без листування, важко сконцентруватися на конкретному завданні, оскільки їх мозок знаходиться в постійній готовності до відповіді на повідомлення замість будь-якої іншої роботи.

Крім того, у зловживанні текстовими повідомленнями є ще один неприємний наслідок: грамотність погіршується, а словниковий запас зменшується, адже в будь-якому ґаджеті є функція автозаміни, яка виправляє помилки за користувача.

Не можете жити без шоколаду

люди

Шоколад зі справжніх какао-бобів не лиш підіймає настрій і корисний для роботи серцево-судинної системи. З’ясувалося, що натуральний шоколад позитивно діє на швидкість обробки інформації, покращує пам’ять і допомагає підвищити пильність.

Часте споживання якісних шоколадок ще й уповільнює розумове старіння, знижуючи ризик деменції в літньому віці. Ми не закликаємо зловживати солодким, адже зайва вага якраз негативно впливає на розумові здібності. А ось помірне і регулярне вживання натурального шоколаду допоможе стати розумнішими й працювати більш ефективно.

Вам здається, що ви нікому не подобаєтеся

Думка довколишніх людей про вас безпосередньо пов’язана з їх рівнем інтелекту: людям набагато легше спілкуватися з рівними собі. Іншими словами, ми намагаємося вибирати собі за компанію людей з таким самим рівнем розумового розвитку, як у нас, при цьому для комфортного спілкування різниця в IQ повинна складати не більше 15 балів.

Середній рівень інтелекту складає приблизно 100 балів — такий рівень розвитку демонструє 68% населення Землі. Спробуйте пройти тест IQ: якщо ваш результат вищий 115 балів, то нерозуміння і ворожість з боку більшості оточення будуть цілком зрозумілими.

Роздуми про складні речі не дають вам спокою

  • Мій 9-річний брат сказав, що сенс життя криється в тому, щоб просто жити. Яка мудра дитина! Я у 9 років думала про те, щоб якнайбільше пограти на комп’ютері.

Риси розумних людей означуються роздумами про глибокі речі глобального значення, наприклад про розмір Всесвіту, вони є показником високого інтелекту. Розумні люди просто не можуть зупинитися у своїх роздумах і потребують відповідей на дійсно важливі питання.

На відміну від людей із середнім показником IQ, розумники набагато сильніше хвилюються і переживають, в тому числі про свою долю або долю рідної планети, поки інших цікавлять більш приземлені запитання й побутові проблеми.

Ви знайшли збіги з вашими звичками й особливостями? Розкажіть, чи проходили ви колись тест на IQ і які результати у вас вийшли?

ТУТКА - Відпочивай корисно
Вчені розповіли про 10 дивних рис, які є тільки у дуже розумних людей