У дорослих тремор рук – вони не можуть розв’язати це завдання, а третьокласникам воно дається легко та просто

Школярі під час уроків математики регулярно розв’язують приклади з цифрами. А тому зі схожими завданнями вони дають собі ради напрочуд легко, навіть якщо в прикладі є дужки та інші елементи, що «ускладнюють» роботу. А ось дорослій людині часом розв’язати звичайний математичний приклад виявляється не під силу. Адже вона вже забула, що тут треба виконувати насамперед.

І сьогодні редакція Тутка пропонує чергову розминку для мозку. Спробуйте розібратися з нашими прикладами, згадавши шкільні правила, які стільки навчала сувора вчителька математики. І не користуйтеся калькулятором, бо знайти розв’язання тут він не допоможе.

математики

1. Перший приклад дещо незвично виглядає. Тут і ділення, і множення, і дужки… Проте практика підтверджує, що діти тут частіше знаходять правильну відповідь, ніж дорослі. Чому так виходить? Доросла людина вже закінчила школу й отримала диплом, а школяр лише готується пройти через це. Чи зможете ви не заплутатися та показати себе не гірше, ніж умовний третьокласник.

2. Наступний приклад здається простішим, але і він має підводні камені. Постарайтеся згадати всі необхідні для розв’язання. правила, щоб виконати всі арифметичні операції у правильній послідовності. Тоді знайти правильну відповідь не буде важко.

Читайте також: Миттєвий тест на перевірку математичних знань

3. Творці цього прикладу самовпевнено заявляють, що лише одна людина зі 100 здатна відповісти правильно. Напевно, це просто перебільшення. До того ж ми впевнені, що серед наших читачів є достатньо тих, хто відповість правильно, і їх буде навіть більше, ніж тих, хто припуститься помилки.

4. І останній приклад складається лише зі шісток. Однак велика кількість арифметичних операцій здатна заплутати будь-яку неуважну людину. Постарайтеся не поспішати та бути дуже уважним, щоб успішно впоратися з останнім прикладом.

математики

Підказки до прикладів

1. Спочатку розбираємося з чисельником (все, що вище за горизонтальну лінію) і виконуємо дію в дужках 8 – 6 = 2. Тоді 36 / 3 * 2 = 24. І наостанок згадуємо про знаменник: 24 / 6 = 4.

2. Правильна відповідь тут знайти легко: 6 * 2 – 3 * (20/5) = 12 – 3 * 4 = 12 – 12 = 0.

3. Тут дають різні відповіді: і 0, і 1, і навіть 5. Але правильна відповідь лише одна: 6 – 1 * 0 + 6 / 6 = 6 – 0 + 1 = 7.

4. Якщо спростити, то першу шістку треба чотири рази помножити на «6» і три рази поділити на «6». А тому для знаходження правильної відповіді досить цю першу шістку лише один раз помножити на «6». Вийде в результаті 36.

математики

Сподіваємося, що у вас вийшло без проблем впоратися з кожним із вищевказаних математичних прикладів. Якщо так, то час на шкільних уроках математики вами точно витрачалося не даремно. Все ж таки не забудьте написати, скільки з цих прикладів вам вдалося правильно розв’язати самостійно.

Джерело

Оцініть статтю
Тутка
У дорослих тремор рук – вони не можуть розв’язати це завдання, а третьокласникам воно дається легко та просто
20+ жорстоких прикладів того, як реальність може не збігатися з нашими очікуваннями