Тато випробував на своїх дітях французьку систему виховання — і поведінці малих не можна не подивуватися

Батьківство — одна із найважчих професій у світі. Дякуємо Богу, що на допомогу батькам приходять численні виховні та педагогічні методики, і, зізнаємося, без них було б скрутно. У книзі Памели Дракерман Bringing Up Bébé (“Виховуємо дитину” – прим.перекл. Тутка) викладені методи виховання дітей на французький лад, адже усім відомо, що французькі діти — найбільш виховані у світі. Тож не дивно, що саме цими знаннями наповнюються батьки та беруть їх собі на замітку.

Тутка напише саме про ці новітні методики “а-ля франсез” через призму та досвід одного тата, який на їх базі виховував своїх дітей.

Тато вирішив запозичити у французів їх методику виховання молодшого покоління

виховання

Патрік Колеман — смілий батько, що зважився виховувати дітей за методом французьких педагогів і був настільки враженим, що вирішив поділитися результатами експерименту з усім світом. Він скористався порадами із вищезгаданої книги, адже французьку виховну методику вважав найбільш поблажливою до дітей та їх потреб. Він захотів застосувати її в житті своїх дітей та й у своєму власному.

Чоловік хотів змінити дитячий стиль життя, щоб його 6-ти та 4-річний сини припинили постійно скиглити, відмовлятися лягати спати та погано поводитися. Отож, тато зважився на “повний французький експеримент” на деякий час, щоб побачити, чи дає останній плоди! І, Боже, бачили б ви які!

Як ішов експеримент

З усієї французької педагогічної методології чоловік виніс два основні правила, якими керувався у вихованні дітей: “Не робити дітей центром уваги та розмовляти з ними, як із дорослими”. Як зізнався сам тато, він знав про ці засади й до цього, та не завжди реалізовував їх. А тепер настав час спробувати.

виховання

Найперше, що вирішив Патрік, — припинити негайно виконувати дитячі забаганки та “служити” їм. Він просив дітей зачекати та бути слухняними. “Я не відступав. Вони починали ще сильніше скиглити. І я здавався. Так тривало до чотирьох днів, а далі справи пішли на лад”, – розповідає Патрік.

Хлопчики врешті зрозуміли, що тато більше не ітиме у них на повідці та на цьому він не зупиниться. Може не до кінця усе розуміючи, хлопці прийняли батькові нововведення. Патрік пояснював синам, що вони мусять зачекати, поки він завершить свої справи, і вже потім звертатися до нього зі своїм проханням. І діти почали діяти за татовим розкладом.

Читайте також: 6 методик японської системи виховання, які налаштовують дитину на успіх в житті

Життя за новою системою

виховання

“Результати мене просто ошелешили. І, звісно ж, я почав зловживати своєю новою владою. Я навіть просив дітей не переривати нас з дружиною, поки ми переглядаємо фільм по Netflix. Ще іноді син чекав, поки я прогортаю стрічку Twitter. Іноді на мене нападало страшне відчуття провини, коли діти просили: “Ти можеш з нами погратися?” та чекали, поки я звільнюся.

Патрік визнає, що тодішнє його ставлення до дітей було зверхнім, та так приємно було почуватися господарем ситуації. Чоловік усвідомив, що ніколи не розмовляв з хлопцями, як із дорослими, та метод цей — легкий та дієвий. Він сумнівається, що міг би бути “французьким татом” завжди, та йому сподобалося “спілкування по-дорослому” з синами, тож він пообіцяв самому собі практикувати це і надалі.

8 порад з книги, які допоможуть виховати слухняну дитину

виховання

  • Ваша ввічливість щодо дитини сформує у неї ввічливе ставлення і до вас.
  • Спостерігайте за дитиною, стежте, чого вона навчається.
  • Під час денного сну не закривайте штор — хай діти навчаться розрізняти денний та нічний час.
  • Якщо дитина прокидається вночі й плаче, впродовж 5 хвилин зачекайте та не підходьте до неї. Нехай вона вчиться сама заспокоюватися та засинати.
  • Дозволяйте малим лише один післяобідній перекус. Так вони вчаться самоорганізації та самоконтролю, і до вечері добре зголодніють.
  • Годуйте дитину тоді, коли їсть уся сім’я, а не тоді, коли хоче вона.
  • Не кидайте усі справи та не летіть до дитини, бо вона вас потребує. Спокійно поясніть, що спершу ви маєте завершити свої справи.
  • Не дозволяйте дитині перебивати вас, а також не перебивайте її.

Ви б хотіли випробувати “французький метод виховання?” Чи вже спробували його? Якщо так — поділіться з нами вашими результатами та досвідом.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Тато випробував на своїх дітях французьку систему виховання — і поведінці малих не можна не подивуватися