Світ очима кішки, рибки, павука та папуги: в мережі показали, як різні тварини бачать навколишнє середовище

Не секрет, що зір тварин відрізняється від людського, тому вони бачать світ трохи інакше. Але як? Щоб продемонструвати це наочно, компанія HomeAdvisor створила цікавий проект: віртуальну кімнату, в якій присутні 7 тварин, і показала, як кожна з них бачить цю кімнату.

Як ваші тварини бачать ваш дім?

В цьому приміщенні можна знайти 7 тварин: собаку, кішку, акваріумну рибку, павука, змію, папугу та хамелеона. Далі ви побачите, як з точки зору кожного з них виглядає ця кімната, що також можна порівняти це з тим, як її бачить людина.

Кімната очима людини

бачать

Кімната очима собаки

бачать

Собака бачить кімнату в пастельних тонах, в його очах наявні колбочки, чутливі до синього та жовтого кольору, але відсутні ті, які повинні бути чутливі до червоного.

Читайте також: 15 знімків із супутників від НАСА, які показують, які зміни відбуваються на поверхні Землі

Погляд людини

бачать

Погляд кішки

Кішки добре бачать при слабкому освітленні. Поле їхнього зору ширше, ніж у людини (200 градусів проти 180), але не таке широке, як у собак. Здатність розрізняти кольори десь посередині між собачою та людською: вони розрізняють синій, жовтий і трохи зеленого.

Так бачить людина

А так – акваріумна рибка

Рибки бачать більше кольорів, аніж людина, і мають здатність вловлювати ультрафіолетове світло. Це допомагає їх зору в воді. Крім того, відомий ефект, як в об’єктиві “риб’яче око” (не дарма він так названий).

Очима людини

бачать

Очима змії

бачать

Змії досить погано бачать при денному світлі. У деяких видів є інфрачервоний зір, тобто вони бачать приблизно як тепловізор.

Зір людини

бачать

Зір павука

Навіть вісім очей не допомагають павукам, і бачать вони так, ніби у них дуже сильна короткозорість. Орієнтуватися їм допомагають їх волохаті лапки.

З точки зору людини

З точки зору папуги

Світ очима папуги так само яскравий, як і його оперення. Вони вловлюють ультрафіолетовий, синій, зелений і червоний колірні діапазони, кругозір становить 300 градусів. Також птах може одним оком фокусуватися на предметі, поки другий блукає. А ще папуга може звужувати зіниці за власним бажанням.

Людський погляд

бачать

Погляд хамелеона

бачать

Найбільше вибір кольорів у вашій вітальні буде хвилювати хамелеона. Адже він не тільки бачить кольори, але і змінює своє забарвлення. Хамелеони бачать багато відтінків, включаючи ультрафіолетовий спектр, але не так контрастно. Поле зору хамелеона становить 342 градуси.

Ми бачили кімнату очима тварин і людини з різних точок, а тепер подивимося на одну і ту ж картинку:

Людина

Собака

бачать

Кішка

бачать

Рибка

Змія

бачать

Павук

бачать

Папуга

бачать

Хамелеон

бачать

Вигляд кімнати зверху

бачать

ТУТКА - Відпочивай корисно
Світ очима кішки, рибки, павука та папуги: в мережі показали, як різні тварини бачать навколишнє середовище