Спеціаліст навчить, як у різному віці навчити дитину правильного поводження з грошима

Як розповіла психолог, коли вона ще навчалася в 3-му класі, до них завітав працівник банку. Чоловік дозволив кожній дитині відкрити рахунок в банку та робити на нього щомісячні вклади. Для неї цей досвід став надзвичайно корисним. Все ж, не всі батьки знають, як навчити дитину самого поняття “гроші” та фінансової грамотності.

Тутка поділитися, як змалку привчати дитину до правильного поводження з грошима.

Дитина 2-3 років

гроші

Лікар Дороті Сінґер вважає, що 2-3 річна дитина ще не розуміє, скільки вартують гроші, однак починає це робити, вивчаючи назви копійок. Запропонуйте дитині гру “ідентифікація”: розглянути різні монетки, їх колір та розмір, погрупувати за зображеними на ньому малюнками й обговорити їх.

Не залишайте дитину під час гри, щоб вона не проковтнула маленькі копійки.

гроші

А ще діти молодшого віку дуже люблять гратися у “несправжній магазин”, де можна їх навчити правильного поводження в крамниці, принципів купівлі-продажу. Обмінюйте гроші на їжу, робіть їм купони, розповідайте про знижки тощо.

Фахівці радять зробити несправжні гроші, продавати у вашому магазині овочі, фрукти, каші. Зробіть гру цікавою, і дитина захоче гратися в неї ще раз.

Читайте також: Я живу у Франції і розповім, чому батьки тут живуть собі на втіху, а не ходять за дітьми назирці

Дитина 4-5 років

гроші

До відвідин супермаркету приготуйте купони — нехай дитина вистриже їх сама безпечними ножицями. В магазині роздайте купони на знижку і попросіть купити огірків чи інших овочів або фруктів. Дайте дитині відчути, що вона робить важливу річ.

Ще один варіант розповісти дошкільнику про гроші — влаштувати домашній ресторан. Так мале приготується до майбутніх обідів у великому світі та через гру навчиться поводитися за столом. Після вечері нагадайте дитині, що вона повинна заплатити за їжу — підійдуть несправжні гроші.

Дитину ще важливо навчити чекати — важлива навичка для заощадження грошей. Не треба багато розповідати: в ході гри, у вашій поведінці дитина зрозуміє все, що має зрозуміти.

Навчіть дитину заощаджувати гроші, щотижня видаючи їй по 10 гривень. Так через певний час вона назбирає потрібну суму, на яку зможе купити бажану іграшку.

Дитина 6-8 років

гроші

Гроші, потрапивши до дитячих рук, повинні мати своє місце. Виділіть їм для цього копілку чи глечики, де малі зможуть зберігати гроші на свої різноманітні потреби. А можна взяти їх до справжнього банку — це стане неймовірним досвідом для неї.

Створіть дитині ощадний рахунок і покажіть, що економити гроші — корисно, наочно продемонструйте, як банк допомагає людям зберігати гроші. Можна піти до музею й поглянути на виставку еволюції грошей.

Діти 9-12 років

З 9-річного віку можна разом з дитиною називати й порівнювати ціни в магазині. При виборі предмету звертайте дитячу увагу і на якість. До прикладу, один тиждень користуйтесь туалетним папером однієї марки, наступного — іншим. Потім порівняйте результати експерименту, нехай дитина вирішить, на чому краще зупинити свій вибір.

Організовуєте гаражний розпродаж — залучіть до нього і сина чи доньку. Так вони навчаться відповідальності, звісно, якщо навантажувати їх в розумних межах.

Діти 13-15 років

гроші

На думку експертів, це — найкраща пора розповісти дитині про біржу та фондовий ринок. Можна вдати, що ви інвестуєте у такі відомі компанії, як Кока-Кола, Найк чи інші. Створіть разом фінансові новини та доцільно поясніть складні терміни. Викличте дитину на дискусію, та не забувайте розповісти про ризики.

Дитину-підлітка заохочуємо залучити до обговорення сімейного бюджету та власних витрат.

А як ви, батьки, навчаєте своїх дітей про гроші? Поділіться досвідом з нами.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Спеціаліст навчить, як у різному віці навчити дитину правильного поводження з грошима