Що станеться з організмом, якщо щодня пропускати сніданок?

Сніданок справедливо вважається “найважливішою їжею дня”. Та виникає питання — правда це чи міф? Близько 25% американців щодня його пропускають і в них це сьогодні стало дуже модним. Тутка вирішив розглянути плюси та мінуси сніданку для кожного з нас. І от що ми накопали.

1. Ви можете погладшати

сніданок

Думка про те, що щоденне опускання сніданку допоможе швидше схуднути, справджується не завжди. Деякими дослідженнями підтверджено, що вранішній голод призводить до надмірної ваги не лише серед молоді та дітей, а й серед представників старшого покоління.

Чому так стається? Тому, що люди переїдають протягом дня, особливо перед сном. Інше дослідження визначило, що ви погладшаєте навіть без переїдання: пропускаючи сніданок, збиваються внутрішні біологічні годинники.

2. Погіршується настрій

сніданок

За пропускання сніданку в дорослих відзначаються перепади настрою. Ті особи, які не снідають вранці, більш схильні до депресії. Пропускання 4-5 сніданків на тиждень на 55% збільшує ризик розвитку діабету II типу. І тягне за собою низький рівень цукру в крові.

А через раптове зниження рівня глюкози в організмі різко зникає настрій та гарне самопочуття, з’являється тривожність, дратівливість.

Читайте також: Безпечна швидкість схуднення: здоров’я в гарному стані й вага не повертається

3. Від 12 до 16 години по обіді накриває страшна втома

Вранці, після довгого інтервалу без їжі, падає рівень глюкози, тіло потребує енергії, щоб продуктивно працювати. Поснідавши, організм починає боротися з жирними кислотами й одержувати необхідну енергію для своєї роботи. Без сніданку вранці, за гарного самопочуття, через кілька годин з’явиться страшна втома, після котрої стане важко зосередитися на роботі.

4. Мозок стане гострішим

Натомість інші дослідження зазначили, що довгі утримання від їжі теж приносять користь. Йде мова про інтервальне голодування (8 годин їмо – 16 утримуємося). І навіть якщо ви пропустите сніданок у ці 16 годин, мозок за це вам лише подякує та покращиться пам’ять. Та інші науковці висловилися проти інтервального голодування, тож вибір за вами.

5. Сповільнюється процес старіння

Знаємо, у це важко повірити, та пропускання сніданку сповільнює процеси старіння в нашому організмі. Дефіцит калорій та інтервальне голодування знижують рівень інсуліну й сприяють росту гормонів. Все ж, інші люди полюбляють пропускати вечерю.

6. Зростає рівень кислотності шлунку

сніданок

Дієтологи наполягають на обов’язковому сніданку для тих людей, які страждають від кислотного рефлюксу. Без цього приймання їжі рівень кислоти в шлунку зростає і ви будете мучитися від печії й нетравлення.

7. Вас можуть турбувати запаморочення й головні болі

Невпорядкований режим харчування та пропускання їжі неминуче призведуть до головних болей та мігреней. На думку спеціалістів, це стається навіть тоді, якщо ви переносите чи відкладаєте сніданок. Причина знову ж таки в тому, що падає рівень глюкози.

Головні болі від недоїдання дуже болючі, супроводжуються легкою нудотою. До інших симптомів можна віднести позіхання, блідість та пітливість.

8. Зростає рівень кортизолу

Відмова від сніданку загрожує підвищенням рівня кортизолу, адже організм сприймає це як своєрідний стрес. І, як наслідок, ви можете відчути тривогу й роздратованість.

9. Зростає ризик розгортання хвороб серця

сніданок

У осіб, які нехтують сніданком, на 21% зростає ризик розвитку хвороб серця. Важливо звертати увагу й на те, що ви їсте вранці. Пончик — не найкращий варіант для насичення організму й для забезпечення його потреб в енергії.

10. Погіршується подих із рота

сніданок

Якщо ви не снідаєте, у вас вдвічі зростає ризик неприємного запаху з рота. І багато людей навіть не здогадується про такий зв’язок. Без вранішнього приймання їжі бактерії, що розмножуються в ротовій порожнині, спричинюють неприємний запах.

11. Порушується менструальний цикл

сніданок

Вченими також було доведено, що пропускання сніданку призводить до порушення менструального циклу, провокує передменструальний синдром та спазми. Якщо помітили в себе такі симптоми, можливо, краще почати снідати вранці?

Як часто ви опускаєте сніданок? О котрій годині любите снідати?

Увага! Будь-яка інформація щодо здоров’я та лікування, має лише ознайомлювальний характер! Перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звертатися за консультацією до лікаря або до лікувального закладу!

За матеріалами

Оцініть статтю
Тутка
Що станеться з організмом, якщо щодня пропускати сніданок?
16 доказів того, що немає оригінальнішої і кмітливішої людини, аніж жінка в шлюбі