Що станеться з організмом, якщо першим вранці випивати горнятко кави

Група професорів університету Невади дослідила, що кавові зерна можуть стати альтернативним джерелом пального, тож не за горами той час, коли вихлопні гази будуть пахнути капучино. Жарти жартами, та кава не дуже корисна, щоб починати нею ранок. Лікарі певні, що такий збадьорливий напій найкраще вживати за пізнього ранку, в проміжок від 09:30 та 11:30.

Ми в Тутка також найперше біжимо на кухню по каву, та її вплив на організм зранку змушує переглянути цю звичку.

1. Повернеться відчуття сонливості

кава

Кава справді допомагає прокинутися вранці, але споживання її одразу, коли ви розплющили очі, має прямо протилежний ефект. Кофеїн подвоює кількість гормонів стресу, провокує проблеми зі сном, породжує втому. Розпочавши день із капучино з цукром, через деякий час вас знову здолає втома. Відбувається це тому, що організм продукує інсулін, щоб переробити цукор, рівень глюкози в крові підвищується, тож нам не вистачає енергії та виникає тривожність.

2. Організм швидше втрачає основні мінерали

кава

Регулярна доза кофеїну спозаранку вимиває мінерали та вітаміни з організму. Порушується засвоєння заліза, магнію та вітамінів групи B, котрі незамінні для нервової системи. З кісток виводиться кальцій, вони стають слабшими та крихкішими.

Читайте також: Що станеться з організмом, якщо щодня пропускати сніданок?

3. Страждає шлунок

кава

Хоча улюблений напій і допомагає прокинутися вранці, все ж він спровокує часті відвідування вбиральні. А декотрі вчені рекомендують вживати каву при підготовці до іспитів. Кава активує роботу нервової системи, а вона відбивається реакцією на кишківник, тому й виникає діарея. Вершки чи молоко у вранішній каві провокують розлади кишкової поведінки.

4. Призводить до надмірної ваги

кава

Попри те, що чорна кава і сприяє схудненню, вона ще і порушує режим сну. А без останнього частіше тягне щось перекусити, особливо шкідливу їжу. Багато популярних кавових напоїв переповнені цукрами та калоріями, тож не дивно, що на талії відкладеться кілька зайвих кілограмів.

5. Посилюється тривожність

Вранці рівень гормонів стресу перебуває у своїй критичній точці. Кофеїн як стимулятор стає тригером й породжує значний рівень тривожності.

6. Шкіра пересихає

Кава спричиняє пересушування організму. За недостатнього зволоження зі шкіри важче виводяться токсини. Тож шкіра пересихає частіше та стає більш вразливою до різноманітних захворювань, як от до передчасного утворення зморшок.

7. Підстрибує рівень цукру в крові

Ранкова кава не дасть вам змоги правильно регулювати рівень цукру в крові, що також призведе до різних хвороб: шкірних інфекцій та надмірної ваги.

П’єте каву вранці? Дуже рано? Помічали за собою якісь зміни?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
Що станеться з організмом, якщо першим вранці випивати горнятко кави