Що можна їсти перед сном і не гладшати?

Їсти перед сном чи не їсти — перефразуємо гамлетівське питання, яке як ніяк сьогодні актуальне. В погоні за формами і здоров’ям ми нехтуємо порадами лікарів і наукою, а так неправильно. То їсти на ніч чи ні? Тутка далі.

На сьогодні є багато теорій щодо вечірнього прийому їжі. Деякі фахівці рекомендують не їсти за 4, а то і за 6 годин до сну. Як правильно вечеряти, щоб не набирати вагу і які продукти кращі для вечірньої трапези? Виявляється, в процесах накопичення жиру і жироспалювання ключову роль відіграють гормони.

Що можна їсти перед сном і не поправлятися?

Їсти перед сном

Серед питань, що стосуються дієтичного харчування, схуднення і здорового способу життя взагалі ми найчастіше запитуємо: «За скільки годин не їсти перед сном?». Різнопрофільні дієтологи та лікарі тут розходяться в думках. Багато сучасних лікарів, наприклад, рекомендують не їсти за чотири години до сну. Інші стверджують, що якщо ви з’їсте на ніч добрячий м’ясний стейк, — це навіть добре. Де ж правда і що взагалі можна їсти перед сном? Ось, що каже лікар Ковальков.

Правильний вечірній прийом їжі

Трохи біохімії

У нас в організмі виробляється соматотропний гормон. Працює він лише 50 хвилин. Синтезується він від 23 до 00 годин, у деяких людей — від 00 годин до години ночі. Соматотропний гормон настільки активний жироспалювальний гормон, що здатний за ці 50 хвилин спалити 150-200 грам жирової тканини.

Читайте також: 10 вправ для скинення зайвої ваги з живота без бігу

Далі він перетворюється в соматомедин-С в печінці. І тому якщо ви вранці здаєте аналіз на соматотропний гормон, його у вас в крові практично не виявиться. Але якщо ви здаєте аналіз на соматомедин-С, то ви побачите, що цей показник у вас великий або маленький. І за рівнем соматомединів ми побічно можемо визначити, скільки у нас в організмі виробилося соматотропного гормону.

Накопичування жиру і його спалювання залежать від інсуліну. Обидва процеси в організмі відбувається внаслідок балансу певних гормонів — тих, які жир притримують і які його розщеплюють.

Ключовим і потужним жироспалювальним гормоном виступає вже згаданий соматотропний гормон. Але якщо ми виділяємо інсулін приблизно о 21 або о 22 годинах, то цей гормон не виділяється. Інсулін блокує виділення соматотропного гормону.

На які продукти виділяється інсулін

Інсуліновий індекс — індекс виділення інсуліну на який-небудь продукт. Наприклад, сир має дуже низький глікемічний індекс і дуже високий інсуліновий індекс. Це означає, що інсуліну на нього виділяється багато, хоча рівень цукру в крові сир не підвищує.

Уявіть, що ви з’їли сир на ніч. Що відбувається? Виділяється інсулін і блокує дію соматотропного гормону. А ось якщо ви з’їсте, наприклад, шматок м’яса, він буде перетравлюватися в шлунку 7 годин і стане підживлювати вас необхідними амінокислотами (аргініном тощо). Амінокислоти каталізують дію соматотропного гормону. Тому на вечерю стейк з овочами — дуже гарне дієтичне рішення.

А що не можна їсти перед сном?

Їсти перед сном

Це каші. Вони провокують викид інсуліну. Особливо каші розварені. Оболонка в зерні порушена, і каша миттю всмоктується в кров, дає підвищений рівень цукру в крові, підвищену кількість інсуліну, яка блокує соматотропний гормон.

Що ще можна з’їсти після 17 години? Будь-які продукти, які провокують викид інсуліну. Наприклад, фрукти.

Що можна їсти ввечері?

Це м’ясо, риба, морепродукти (всі білки), будь-які овочі.

Висновок такий. Не варто піддавати організм непотрібним випробуванням і відмовлятися від їжі вже о 6 або о 7 годинах вечора. Якщо правильно підібрати продукти на вечерю, то ви не тільки не погладшаєте, а й зможете схуднути за ніч на 150-200 грам.

Чи здивували вас такі думки лікарів? Поділіться своїми думками.

Всі фото з відкритих джерел
За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Що можна їсти перед сном і не гладшати?