Самозцілення. Наше тіло — найкращий лікар

Всім відомо, що наш організм здатний до часткової регенерації. І хоча людське тіло не може повністю відновлювати втрачені кінцівки, як, наприклад, ящірки, все ж здатність нашого тіла до самолікування набагато більша, ніж ми думаємо.

Людський організм настільки унікальний, що прагне самовідновлюватися, навіть без зовнішнього втручання. Здоров’я це не тільки лікування та діагностика, а й спосіб життя. Що визначає якість життя? Насамперед міцне здоров’я. На нього впливає наявність повноцінного сну, відсутність фізичного болю та стресів, регулярні прогулянки на свіжому повітрі, правильне харчування й помірні фізичні навантаження. Здорова людина — це щаслива людина, яка випромінює енергію та оптимізм.

Самозцілення

Механізми самозцілення

Як змусити свій організм працювати на самолікування? Поверніться подумки у своє дитинство: ви невдало зістрибнули з дитячої гойдалки, обдерли коліна. Вам боляче і здається, що коліна вже ніколи не стануть такими, як колись. Але що ви спостерігаєте через кілька днів: рани затягнулися, а болю немає. Ще через певний час шкіра на місці рани стане такою, як і до падіння. Наш мозок дає сигнал клітинам шкіри, які починають процес розмноження і сприяють швидкій регенерації.

Читайте також: Еліксир молодості: 6 легких напоїв, що зберігають красу і здоров’я

Та дивує не стільки сам процес регенерації, а той момент, що він запускається без нашої участі. Нам не треба контролювати початок цього процесу та його завершення. Всі ці процеси найбільш прискорено працюють, коли ми спимо.

Самозцілення

Вірогідно виникає резонне питання: чому ж процес самолікування відбувається не завжди? Справа в бар’єрах, які створює людина. Найперше своїм неправильним способом життя. А симптоми, які починають у нас спостерігатися, ми трактуємо як хворобу, а не ознаку того, що організм увімкнув механізм самозцілення.

Одна з ознак зневоднення — це утруднене дихання. Більшу частину води людина втрачає при диханні, тому організм прагне знизити втрату вологи, як результат — збій у функціонуванні бронхів. Тож якщо вам стало важко дихати, але це не пов’язане з якимось серйозним захворюванням, що вимагає лікарського втручання, пийте більше води, можливо ви відчуєте полегшення.

Самозцілення

Причиною високого тиску, також може бути нестача води в організмі. Коли кров людини занадто густа, то їй важко проходити через вени і капіляри, таким чином серцево-судинній системі потрібно створювати додаткове навантаження, щоб забезпечити кровообіг. Якщо ви ведете здоровий спосіб життя, у вашому раціоні присутні продукти, збагачені омега-3 або іншими жирними кислотами, п’єте достатню кількість води, — ваша кров не зсідається, відповідно і ризик виникнення гіпертонії нижчий. Пити потрібно саме воду, не соки і чай, а звичайну чисту воду.

Як повернути здатність до самозцілення

Як бачимо, наш організм має величезний потенціал для самозцілення, тому намагайтеся прислухатися до сигналів свого тіла і спробуйте розуміти його. Старайтеся не зловживати прийомом лікарських препаратів, якщо це можливо, особливо не варто робити такі призначення самостійно. Хочете стати здоровими — змініть спосіб життя: більше гуляйте, уникайте стресів, виключіть з раціону шкідливі продукти, відмовтеся від шкідливих звичок і налагодьте повноцінний сон.

Іншими словами, ваше тіло саме прагне до здоров’я і докладає значних зусиль для того, щоб цього досягти. Тому дуже важливо пам’ятати, що симптоми — це сигнал про допомогу, який подає нам тіло, навчившись правильно трактувати їх ви зможете вчасно допомогти своєму організму. Важливо не приглушити симптоми, а усунути причину їх виникнення.

Самозцілення

Тіло людини — це найдосконаліша нанотехнологія, з вбудованим контролером — імунітетом. Нервова система влаштована так хитромудро, що з нею не зрівнятися жодному, найпотужнішому комп’ютеру.

Проведіть експеримент: на тиждень відмовтеся від шкідливих продуктів, побутової хімії, алкоголю і куріння, солі. Пийте достатню кількість води і проводьте більше часу на свіжому повітрі, а не сидячи в задушливих квартирах. Впевнені, ви відчуєте себе значно краще, будете сповнені енергії та оптимізму.

Всі фото з відкритих джерел
За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Самозцілення. Наше тіло — найкращий лікар