Розтягнення проти оніміння рук

Розтягнення м’язів рук потрібне тоді, коли ви відчуваєте оніміння та поколювання рук. Це відбувається коли ми постійно згинаємо їх (що помітно, наприклад, при роботі за комп’ютером). І для компенсації напруження м’язам потрібне розтягнення в протилежний бік.

Тутка сьогодні запропонує вправи й маніпуляції, щоб позбутися поколювання й оніміння. Дані вправи на розтягнення м’язів рук запускають енергію, кровотік, розслаблюють затиснуті м’язи. Рекомендується виконувати цей комплекс вправ вранці та ввечері.

Розтягнення

Розтягнення: метод проти оніміння рук

Що робити тим людям, які через свою професійну специфіку змушені виконувати повторювані дії на згинання пальців і кистей? Які існують способи профілактики цієї проблеми, а якщо захворювання вже є — як зняти симптоми?

Методи оздоровлення: Розтягування м’язів і тепло

Під час буденних справ ми неправильно поводимося, що призводить до оніміння рук: ми постійно згинаємо їх, однак для компенсації напруження мускулатури потрібне повноцінне розтягнення у зворотний бік. Це важливо, тому що еластичні м’язи дарують рухливість та легкість життя, почуття молодості й здоров’я.

Читайте також: 10 вправ для скинення зайвої ваги з живота без бігу

У тілі без блоків і перетисненої мускулатури, процеси протікають повноцінно, і ви почуваєтесь здоровими. Тому вправи на розтягнення корисно виконувати кожного дня. А ранок варто починати не з бігу в парку або сидіння перед монітором, а саме з розтягнення, з загальної гімнастики.

Розтягнення

Гімнастика на розтягнення рук

«Прокручування» корпусу навколо осі руки

Вихідна позиція: стоячи боком до стіни, прямою рукою впираємося в стіну долонею, пальці спрямовуємо донизу. В такому положенні плавно «закручуємо» корпус вперед до внутрішньої поверхні ліктя, далі «розкручуємо» максимально можливо, в бік до зовнішньої частини ліктя, формуючи витягування в плечах і вздовж руки. Виконуємо повільно, без больових відчуттів.

Проробляємо на кожну руку 10-15 разів. Ця вправа забирає застійні явища, затиснення в руці, грудній мускулатурі, біцепсі, передпліччі (тому ми й відчуваємо оніміння руки). До того, поліпшуються функції органів, розташованих поруч, запускається кровотік і нормалізується стан легенів і серця.

«Накручування» на руку

Вихідна позиція: лежачи на спині на підлозі, руки розкинуті в боки (ваш силует нагадує хрест). Надзвичайно повільно, сантиметр за сантиметром, корпусом «накручують» на внутрішню поверхню руки. «Піковий» момент — коли відчуваєте розтягнення суглобів руки. Болі не має відчуватися. Далі, теж вкрай повільно, десь 2 хвилин, «розкручувати» у вихідну позицію. Проробляємо «накручування» на кожну з рук по 10 разів.

Кішечка

Розтягнення

Вихідна позиція: сидячи на підлозі, спираючись на коліна і долоні. Вкрай повільно, відчуваючи приємне розтягнення, вигинаємо корпус від грудного відділу до куприка. Останній витягуємо, сідаємо на стопи, опускаємо голову, руки та корпус на підлогу, витягуємося тілом і розслабляємося. Завмираємо в даному положенні на 2-3 хв.

«Пляшка» – техніка зі зняття затиснутих хребців і мускулатури хребетного стовпа.

Буває, що оніміння рук пов’язане з патологіями в шийно-грудному відділі. У такому випадку цей спосіб дасть можливість усунути проблему, повернувши гнучкість хребта, зніме спазми й напруження в м’язах навколо хребців. Крім того, нормалізується кровообіг в ділянці вздовж хребта.

Техніка виконання: наливаємо у скляну пляшку з-під вина воду, нагріту приблизно до 60 °C. Це прогрівання поліпшить кровообіг і допоможе м’язам повноцінно розслабитися. Лягаємо на спину, розміщуємо пляшку під таз, лежимо протягом 1 хвилини, дозволяючи витягнутися і розтягнутися м’язам і хребцям, тепер прокочуємо пляшку буквально на 1 см вище по хребту, і знову лежимо 1-2 хвилини, знову прокочуємо пляшку вище. Таким чином поступово доходимо до верхнього грудного відділу. У зонах, де відчуваєте біль, можна полежати на пляшці довше. У цьому ж темпі прокочуємо пляшку у зворотному напрямку до куприка. Постарайтеся відчути, як ваші м’язи розтягуються, гріються.

Маніпуляції для зняття напруження м’язів долоні

Від оніміння у руці допоможуть ще й інші вправи. Їх корисно виконувати щодня тим людям, хто працює в офісі й тривалий час сидять перед монітором з мишкою в руці, відчуваючи закостеніння, напруження і больові спалахи в долоні й пальцях з мігрувальним дискомфортом уздовж всієї руки.

  • Гаряча ванночка. Вплив тепла допомагає розслабити м’язи, які відповідають за згинання пальців і долоні. Наливаємо в широку місткість воду, нагріту приблизно до 50 °C. Корисно додати кілька крапель ароматичної олії м’яти й опустити долоні в цю воду на 10-15 хвилин перед відходом до сну.
  • Прокачування м’яча. Беремо м’яч діаметром до 10 см, кладемо на стіл і прокочуємо його внутрішньою, а потім і зовнішньою поверхнею долоні від себе і до себе. Кожна рука виконує вправу по 5-7 хвилин. Це тренування активує кровотік, масажує мускулатуру долоні та пальців.

А вас турбують болі в руці? Як боретеся з ними?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
Розтягнення проти оніміння рук