Розшифрування символів на бирках одягу

Всі ми звикли бачити на одязі дивні маленькі символи. Багатьом, ці умовні значки та піктограми на етикетках і бирках, незрозумілі. Однак ці символи є вашим помічником, вони швидко і доступно розкажуть, як правильно чистити одяг, прати, сушити і прасувати. Ця інформація допоможе зберегти зовнішній вигляд одягу і колір текстильних виробів.

Обов’язково збережіть собі ці символи як шпаргалку!

символи

1. Ручне прання.

2. Прання заборонене.

3. Тільки ручне прання при максимальній температурі 30 градусів, не терти, не відтискати.

4. Ручне або машинне прання при температурі, не вище зазначеної.

5. Ручне або машинне прання. Уважно дотримуйтесь зазначеної температури, не піддавайте сильній механічній обробці, ополіскування, переходячи до холодної води поступово, при викручування в пральній машині обирати повільний режим центрифуги.

6. Дуже делікатне прання у великій кількості води, мінімальна механічна обробка, швидке ополіскування на низьких обертах.

Читайте також: XL vs XS: стилістка показала, як однаковий одяг виглядає на різних фігурах, адже стиль існує для всіх

7. Дозволене прання з відбілювачами, що містять хлор. Використовувати тільки холодну воду, стежити за повним розчиненням порошку.

8. При пранні не використовувати засоби, що містять відбілювачі (хлор).

9. Дозволено прасувати.

10. Дозволяється прасувати при максимальній температурі 110 градусів. Ті ж правила зберігаються для синтетичних волокон: нейлон, поліестер, ацетат та інші. Використовувати тканинну прокладку, не користуватися парою.

11. Дозволяється прасувати при максимальній температурі 150 градусів. Допустимо для вовни і змішаних волокон з поліестером і віскозою. Використовувати вологу тканину.

12. Дозволяється прасувати при максимальній температурі 200 градусів. Допустимо для льону та бавовни. Можна злегка зволожити виріб.

13. Тільки сухе чищення.

14. Сухе чищення з будь-яким розчинником.

15. Чищення тільки з вуглеводнем, хлорним етиленом.

16. Чищення з використанням тільки вуглеводню і трифтортрихлорметана.

17. Чищення тільки з вуглеводнем, хлорним етиленом при обмеженому додаванні води, контролі за механічним впливом і температурою сушки.

18. Чищення тільки з вуглеводнем і трифтортрихлорметаном при обмеженому додаванні води, контролі за механічним впливом і температурою сушки.

19. Дозволено відтискати і висушувати в пральній машині.

20. Не дозволено відтискати і висушувати в пральній машині.

21. Висушувати при теплій температурі.

22. Висушувати при гарячій температурі.

23. Після відтискання дозволена вертикальна сушка.

24. Сушити без відтискання.

25. Сушити на горизонтальній поверхні.

Загальні поради:

  • При ручному пранні шовкову тканину не варто терти руками або щіткою, а так само викручувати.
  • Полоскати шовкові вироби необхідно в теплій воді, при температурі 20-25°С. При цьому у воду можна додати трохи оцту – це освіжить колір виробу.
  • Сушити шовкові вироби треба в тіні або в приміщенні. Шовк не можна сушити на сонці, батареях або поблизу опалювальних приладів.
  • Прасувати шовковий виріб треба, поки він ще вологий, з вивороту, помірно гарячою праскою, не змочуючи тканину в процесі прасування.
  • У пральній машині прати вироби з натурального шовку радими в делікатному режимі, з використанням спеціальних мийних засобів для шовку, при температурі до 30°С, без попереднього замочування і використання відбілювачів. Можливе використання ополіскувачів або пом’якшувачів тканини.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Розшифрування символів на бирках одягу