Розлучитися з аб’юзером, якщо ти навіть не думала, що він такий, припинити токсичні стосунки, почати жити новим, спокійним життям без стресів… Чи можливо так зробити?
Кожна жінка у день свого весілля думає, що вона зробила правильний вибір. Кожна планує зі своїм коханим прожити все життя. Кожна зі щирістю промовляє слова обітниці. Кожна очікує на прекрасні, щасливі стосунки. В голові вимальовується яскрава картинка. Попереду стільки всього доброго…
З такими переконаннями кожна жінка розпочинає доросле, сімейне життя. Але проходить час, і всі мрії та плани поступово стають ілюзіями. На горизонті з’являються одна за одною чорні хмари, які затьмарюють яскраву картинку. І ти не можеш зрозуміти, що відбувається, і як на все це реагувати.
А до кінця життя ще ой як далеко. І ти розумієш, що поруч з тобою зовсім не та людина, про яку ти мріяла. Тепер у тебе ціла купа питань, а ти не знаєш, кому їх дати.
Читайте також: Чому жінкам так важко щось просити у свого чоловіка і чому важливо вміти це робити
Цілими днями ти терпиш, посилаючись на свою долю. Іноді закрадаються думки про розлучення, але ти відразу їх відкидаєш. У тебе в голові крутиться “один на все життя”.
Так минають роки. Ти звикаєшся з тим, що в цьому твоя провина, і все так і має бути. Але з часом ти доходиш до межі. У твоїй голові крутяться думки про смерть.
І ти приймаєш рішення розлучитися з аб’юзером. Тебе не зупинити.
У своєму житті ми можемо знайти собі виправдання, а можемо — здоров’я, любов, розуміння, пригоду, багатство і щастя. Ми створюємо своє життя силою свого вибору.
Річард Бах
Розлучитися з аб’юзером стало єдиним засобом для порятунку нашої героїні. Вона розлучилася. І вже чотири роки вона запитує себе: “А чому я не зробила цього швидше? Заради чого це все терпіла?” Тутка хоче поділитися з вами її висновками.
1. Розлучення — це гріх
З життя ніколи не можна виключити три речі: ризик, гріх і можливість щастя.
Володимир Леві
Так я завжди чула і сама дотримувалася цієї думки. Те, що з’єднав Бог, розлучити неможливо. Церква проти розлучень. Значить, це таке випробування, і я його повинна пройти.
І тоді я замислилася. А як церква ставиться до насильства, страждань дітей? Як ставиться до принижень? Думаю, що вона не на боці насильства і негативу. Я вирішила взяти цей гріх на себе, тільки щоб не наражати на небезпеку дітей. Тому що суїцид — це ще більший гріх.
Тому, хто НЕ грішив, не буде і прощення.
Омар Хайям
2. “А що скажуть люди?”
Якби всі ми знали все те, що кажуть про всіх нас, ніхто ні з ким би не розмовляв.
Стефан Цвейг
Таке запитання взагалі не повинне нас турбувати, але до цього потрібно прийти. З самого дитинства ми все робимо для загального самоствердження. Завжди намагаємося догодити, щоб отримати якусь похвалу і визнання. Це все закладено в нашому менталітеті. Жінка від старших постійно таке чула і сама на таке підсіла.
А що людям? Їм аби лиш поговорити і язик без кісток. Тоді вона почала розставляти пріоритети. Спитала себе: що важливіше — її щастя і спокій або думка довколишніх. І вибрала себе. Це був правильний вибір.
А що сказали люди? Вони підтримали її. Як виявилося, це не було для них несподіванкою. Вони чекали, коли вона наважиться на такий крок.
Розлучитися з аб’юзером — це рішення, яке ви повинні прийняти особисто, ніхто не хоче втручатися в чужу сім’ю і брати провину на себе. І щойно ви його приймете, то отримаєте підтримку інших.
3. Збереження сім’ї заради дітей
Авторитет батька створюється не заборонами і покаранням, а прикладом і досягненнями.
Вільгельм Буш
Ні для кого не секрет, що дітям потрібен батько. Але який батько? Може люблячий, турботливий, чуйний, сильний, добрий? Думаю, такий тато і повинен бути. А коли діти цього не мають, живуть в хаосі, це твердження йде як виправдання, як прикриття маминої бездіяльності.
Тато повинен бути прикладом мужності, вірності, повинен забезпечувати комфорт і мирне дитинство. Стати опорою і підтримкою в сім’ї. Нерозумно звинувачувати тільки нетямущого тата, потрібно визнати, що це ми вибираємо батьків своїм дітям. Живемо ілюзіями та надіями, віримо, що з народженням дітей чоловіки змінюються, боїмося вибудувати межі дозволеного.
Тому жінка попросила вибачення у синів за свій вибір, що вони мають приклад, як не треба робити. ЇЇ сини зрозуміли і прийняли її рішення.
4. Я сама не впораюся
Вже зараз в вас є все, що вам необхідно, щоб впоратися з усім, чи світ може у вас кинути.
Брайан Трейсі
Я впораюся матеріально, емоційно і фізично. Так думають багато жінок, і вона теж так думала.
Коли жінка живе під постійним тиском, то відчуває себе нікому не потрібною. Вона молиться, постійно чекає допомоги, але нічого не відбувається. Вона день у день продовжує розчаровуватися у житті.
Але тут треба зрозуміти одне: щоб отримати допомогу, її потрібно попросити. Наше оточення не складається з екстрасенсів, які можуть передбачити наші потреби, але у кожного є люди, які допоможуть. І ви в цьому переконаєтеся.
5. Надія, що все зміниться
Ми ніколи НЕ живемо, а лише сподіваємося, що будемо жити.
Вольтер
А ось надія, що все зміниться, не покидала її. Вона думала, що здатна змінити людину, що ця людина побачить, яка вона добра, і зміниться на краще. Але її доброта не допомогла, і вона почала сподіватися на народження дитини. Але тут знову невдача.
Ой, після народження другої дитини точно все зміниться, і ми заживемо як в казці — довго і щасливо. І ось, у неї двоє прекрасних синів, і вона правильно сказала: “у мене”, не у нас. Тому що він продовжував шукати своє місце під сонцем, змінювати місця роботи. Йому завжди траплялися люди, які не розуміли і не оцінювали його.
Тоді з’явилася ще одна надія — він пішов на війну. Там, за її задумом, він повинен був усвідомити цінність життя, і тоді, нарешті, прийдуть довгоочікувані зміни. Але все відбувалося в протилежному напрямку. Стало набагато гірше і страшніше. Їх з дітьми життя перетворилося на жах, війна переїхала в їх дім. Нарешті, зрозумівши, що вже нічого не зміниться, розчарувавшись повністю в житті, вона почала діяти.
6. Страх стати нікому не потрібною
Самооцінка — це власна репутація в своїх очах.
Натаніель Бранден, психолог.
Відповідно, низька самооцінка — погана репутація, яку треба виправляти. А ще нам постійно соромно. Соромно попросити про допомогу. Соромно за свій вибір. Соромно, що не змогла подолати всі труднощі. Соромно повернутися до батьків. Соромно починати все спочатку.
7. Страх смерті та переслідувань
Страх смерті обернено пропорційний гарному життю.
Лев Толстой
Зовсім не дивно, що жінку переповнюють такі страхи. Вона постійно чує погрози у свій бік. В такому випадку страшно подумати про розлучення, і від переслідувань нікуди не дітися. Тирани так просто не відпускають свою здобич.
Але це не привід залишити все як є. З ними треба боротися їхніми ж методами. Все, чим вони нас лякають, того і бояться. За допомогою поліції, різних служб і родичів від них реально позбутися. Буде важко і страшно, але тільки так можна це змінити.
Заява на розлучення стала викликом для її страхів. І тому зараз вона пишається прийнятим рішенням. Всі випробування, які вона пройшла, варті теперішнього результату.
Ми щиро бажаємо вам почути справжню себе, повірити в свої сили і зважитися на позитивні зміни у вашому житті. Будьте щасливі!