Розлучитися з аб’юзером: 7 причин, які заважають жінкам це зробити

Розлучитися з аб’юзером, якщо ти навіть не думала, що він такий, припинити токсичні стосунки, почати жити новим, спокійним життям без стресів… Чи можливо так зробити?

Кожна жінка у день свого весілля думає, що вона зробила правильний вибір. Кожна планує зі своїм коханим прожити все життя. Кожна зі щирістю промовляє слова обітниці. Кожна очікує на прекрасні, щасливі стосунки. В голові вимальовується яскрава картинка. Попереду стільки всього доброго…

З такими переконаннями кожна жінка розпочинає доросле, сімейне життя. Але проходить час, і всі мрії та плани поступово стають ілюзіями. На горизонті з’являються одна за одною чорні хмари, які затьмарюють яскраву картинку. І ти не можеш зрозуміти, що відбувається, і як на все це реагувати.

А до кінця життя ще ой як далеко. І ти розумієш, що поруч з тобою зовсім не та людина, про яку ти мріяла. Тепер у тебе ціла купа питань, а ти не знаєш, кому їх дати.

Читайте також: Чому жінкам так важко щось просити у свого чоловіка і чому важливо вміти це робити

Цілими днями ти терпиш, посилаючись на свою долю. Іноді закрадаються думки про розлучення, але ти відразу їх відкидаєш. У тебе в голові крутиться “один на все життя”.

Так минають роки. Ти звикаєшся з тим, що в цьому твоя провина, і все так і має бути. Але з часом ти доходиш до межі. У твоїй голові крутяться думки про смерть.

І ти приймаєш рішення розлучитися з аб’юзером. Тебе не зупинити.

У своєму житті ми можемо знайти собі виправдання, а можемо — здоров’я, любов, розуміння, пригоду, багатство і щастя. Ми створюємо своє життя силою свого вибору.

Річард Бах

Розлучитися з аб’юзером стало єдиним засобом для порятунку нашої героїні. Вона розлучилася. І вже чотири роки вона запитує себе: “А чому я не зробила цього швидше? Заради чого це все терпіла?” Тутка хоче поділитися з вами її висновками.

Розлучитися з аб'юзером

1. Розлучення — це гріх

З життя ніколи не можна виключити три речі: ризик, гріх і можливість щастя.

Володимир Леві

Так я завжди чула і сама дотримувалася цієї думки. Те, що з’єднав Бог, розлучити неможливо. Церква проти розлучень. Значить, це таке випробування, і я його повинна пройти.

І тоді я замислилася. А як церква ставиться до насильства, страждань дітей? Як ставиться до принижень? Думаю, що вона не на боці насильства і негативу. Я вирішила взяти цей гріх на себе, тільки щоб не наражати на небезпеку дітей. Тому що суїцид — це ще більший гріх.

Тому, хто НЕ грішив, не буде і прощення.

Омар Хайям

2. “А що скажуть люди?”

Якби всі ми знали все те, що кажуть про всіх нас, ніхто ні з ким би не розмовляв.

Стефан Цвейг

Таке запитання взагалі не повинне нас турбувати, але до цього потрібно прийти. З самого дитинства ми все робимо для загального самоствердження. Завжди намагаємося догодити, щоб отримати якусь похвалу і визнання. Це все закладено в нашому менталітеті. Жінка від старших постійно таке чула і сама на таке підсіла.

А що людям? Їм аби лиш поговорити і язик без кісток. Тоді вона почала розставляти пріоритети. Спитала себе: що важливіше — її щастя і спокій або думка довколишніх. І вибрала себе. Це був правильний вибір.

А що сказали люди? Вони підтримали її. Як виявилося, це не було для них несподіванкою. Вони чекали, коли вона наважиться на такий крок.

Розлучитися з аб’юзером — це рішення, яке ви повинні прийняти особисто, ніхто не хоче втручатися в чужу сім’ю і брати провину на себе. І щойно ви його приймете, то отримаєте підтримку інших.

Розлучитися з аб'юзером

3. Збереження сім’ї заради дітей

Авторитет батька створюється не заборонами і покаранням, а прикладом і досягненнями.

Вільгельм Буш

Ні для кого не секрет, що дітям потрібен батько. Але який батько? Може люблячий, турботливий, чуйний, сильний, добрий? Думаю, такий тато і повинен бути. А коли діти цього не мають, живуть в хаосі, це твердження йде як виправдання, як прикриття маминої бездіяльності.

Тато повинен бути прикладом мужності, вірності, повинен забезпечувати комфорт і мирне дитинство. Стати опорою і підтримкою в сім’ї. Нерозумно звинувачувати тільки нетямущого тата, потрібно визнати, що це ми вибираємо батьків своїм дітям. Живемо ілюзіями та надіями, віримо, що з народженням дітей чоловіки змінюються, боїмося вибудувати межі дозволеного.

Тому жінка попросила вибачення у синів за свій вибір, що вони мають приклад, як не треба робити. ЇЇ сини зрозуміли і прийняли її рішення.

4. Я сама не впораюся

Вже зараз в вас є все, що вам необхідно, щоб впоратися з усім, чи світ може у вас кинути.

Брайан Трейсі

Я впораюся матеріально, емоційно і фізично. Так думають багато жінок, і вона теж так думала.

Коли жінка живе під постійним тиском, то відчуває себе нікому не потрібною. Вона молиться, постійно чекає допомоги, але нічого не відбувається. Вона день у день продовжує розчаровуватися у житті.

Але тут треба зрозуміти одне: щоб отримати допомогу, її потрібно попросити. Наше оточення не складається з екстрасенсів, які можуть передбачити наші потреби, але у кожного є люди, які допоможуть. І ви в цьому переконаєтеся.

Розлучитися з аб'юзером

5. Надія, що все зміниться

Ми ніколи НЕ живемо, а лише сподіваємося, що будемо жити.

Вольтер

А ось надія, що все зміниться, не покидала її. Вона думала, що здатна змінити людину, що ця людина побачить, яка вона добра, і зміниться на краще. Але її доброта не допомогла, і вона почала сподіватися на народження дитини. Але тут знову невдача.

Ой, після народження другої дитини точно все зміниться, і ми заживемо як в казці — довго і щасливо. І ось, у неї двоє прекрасних синів, і вона правильно сказала: “у мене”, не у нас. Тому що він продовжував шукати своє місце під сонцем, змінювати місця роботи. Йому завжди траплялися люди, які не розуміли і не оцінювали його.

Тоді з’явилася ще одна надія — він пішов на війну. Там, за її задумом, він повинен був усвідомити цінність життя, і тоді, нарешті, прийдуть довгоочікувані зміни. Але все відбувалося в протилежному напрямку. Стало набагато гірше і страшніше. Їх з дітьми життя перетворилося на жах, війна переїхала в їх дім. Нарешті, зрозумівши, що вже нічого не зміниться, розчарувавшись повністю в житті, вона почала діяти.

6. Страх стати нікому не потрібною

Самооцінка — це власна репутація в своїх очах.

Натаніель Бранден, психолог.

Відповідно, низька самооцінка — погана репутація, яку треба виправляти. А ще нам постійно соромно. Соромно попросити про допомогу. Соромно за свій вибір. Соромно, що не змогла подолати всі труднощі. Соромно повернутися до батьків. Соромно починати все спочатку.

Розлучитися з аб'юзером

7. Страх смерті та переслідувань

Страх смерті обернено пропорційний гарному життю.

Лев Толстой

Зовсім не дивно, що жінку переповнюють такі страхи. Вона постійно чує погрози у свій бік. В такому випадку страшно подумати про розлучення, і від переслідувань нікуди не дітися. Тирани так просто не відпускають свою здобич.

Але це не привід залишити все як є. З ними треба боротися їхніми ж методами. Все, чим вони нас лякають, того і бояться. За допомогою поліції, різних служб і родичів від них реально позбутися. Буде важко і страшно, але тільки так можна це змінити.

Заява на розлучення стала викликом для її страхів. І тому зараз вона пишається прийнятим рішенням. Всі випробування, які вона пройшла, варті теперішнього результату.

Ми щиро бажаємо вам почути справжню себе, повірити в свої сили і зважитися на позитивні зміни у вашому житті. Будьте щасливі!

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Розлучитися з аб’юзером: 7 причин, які заважають жінкам це зробити