Психологічний захист: 7 законів

Психологічний захист має свої закони, які дають змогу уникнути неприємних ситуацій, зроблять вашу захист більш міцним і стабільним. Якими рисами і якостями має бути наділена психологічно захищена особистість? Тутка поділиться такими важливими моментами зі своїми читачами.

У повсякденному житті нам приходиться спілкуватися з різними людьми, і з тими, хто недоброзичливо до нас налаштований. Тому важливо вміти не піддаватися психологічним атакам і маніпуляціям щодо себе. Якщо ви часто піддаєтеся тиску, то напишіть невелику шпаргалку, де перераховані основні правила і час від часу її перечитуйте.

Психологічний захист

Психологічний захист: 7 законів

1. Захист і захищеність

Захист від грубості або психологічного удару повинна бути достатньою для протистояння, тому що найчастіше стається разовий напад. Не варто напружувати всі свої сили, щоб відповідати «гарматним ударом на укус комара» — його можна просто з гідністю проігнорувати.

Але, окрім захисту, людина повинна мати внутрішню силу — загальну захищеність, упевненість в собі, і ось її має бути в надмірі. Внутрішня сила відіграє не тільки відображальну роль, але і є профілактикою проти нападів. Якщо людина наповнена внутрішньою силою і енергією, то на неї дуже рідко ведеться атака, а якщо це сталося, то вона швидко припиняється.

Читайте також: «Справжні пріоритети». Текст, який раз і назавжди пояснить, що важливіше — речі чи люди

2. «Хочеш миру — готуйся до війни»

Маніпулятора або агресивну людину переробити неможливо, всі компроміси завдадуть лише травм і засмучень. Тому таким людям потрібно чітко дати зрозуміти, що «ми мирні люди, але наш бронепоїзд стоїть на запасній колії…» З людьми треба спілкуватися так, щоб вони зрозуміли, що мають справу з сильною і впевненою в собі особистістю, яка не дозволить себе ображати.

Людина, яка себе поважає, має високу самооцінку, вона мудра і чарівна, має таку внутрішню силу, яка відводить від неї конфлікти й психологічний напад вже на перших етапах.

3. Лікуйте рани відразу

Гостре захворювання відразу вилікувати набагато легше, ніж коли воно перейде в хронічну форму. Один сильний психологічний удар з часом затягнеться, але періодичні напади, навіть слабкі, можуть призвести до стійкої душевної травми, яка буде постійно боліти.

Багато «хижаків» відчувають такі травми і дозволяють собі глузування, агресію та грубі випади, які зачіпають це хворе місце. Так, душевна травма не гоїться як через внутрішні переживання, так і через постійні подразнення ззовні. Потрібно серйозно працювати над собою, щоб лікувати рани відразу по отриманню, а не прагнути загнати їх всередину.

4. Не погоджуйтеся на те, щоб вас зламали

Будь-які важкі нещастя або випробування можуть зігнути навіть найсильнішу людину, але щоб повністю зламати, потрібен її внутрішній на те дозвіл. Якщо людина буде відстоювати свою гідність, то навіть в найкритичніших і екстремальних ситуаціях вона не повинна погоджуватися на поразку навіть несвідомо. У будь-якому випадку, ви не повинні погоджуватися на те, як з вами поводяться, навіть якщо щосили переконують, що ви самі винні.

5. Шукайте опору в собі

Навіть найкраща підтримка друзів і близьких рано чи пізно закінчиться, і ви повинні будете спиратися на власні ресурси. Внутрішня духовна сила і переконання часто непомітні на перший погляд, але вони можуть надати куди більш дієву підтримку, ніж всі найкращі зовнішні зв’язки, особливо вона важлива для такого поняття як психологічний захист.

6. Працюйте над собою

Найсильніша людина може в одну мить стати слабкою і безвольною, якщо розслабиться і перестане розвиватися. При всій тендітності та незахищеності, будь-хто може виробити власний ресурс незламної сили і могутності, головне — це постійно працювати над собою.

7. Розумний баланс

Психологічний захист
Фото: richpointofview.com

Людина повинна бути постійно психологічно захищеною. Це означає, що потрібно зберігати цілісність своєї особистості, поважати і захищати себе, як сильна держава охороняє свої кордони. Але, з «доброзичливими країнами» (або друзями) треба поводитися відповідно — відкрити кордони, не користуватися серйозними методами захисту, спілкуватися і взаємодіяти.

Інше ставлення має бути до недругів: краще повністю обмежити свою територію і не допускати близько до себе недобросовісних людей. Так ви легко уникнете зла, маніпуляцій і агресії, і психологічний захист посилиться.

Чи ви звертали увагу на таку річ, як психологічний захист?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Психологічний захист: 7 законів