Приклад для тих, хто хоче згадати, як добре було у початкових класах

Сьогодні ми пропонуємо згадати математичні правила з початкових класів, щоб перевірити себе та розв’язати запропонований приклад. Хтось скаже, що він надто простий. Але хочемо вас запевнити, що разюча різноманітність варіантів відповідей у коментарях наочно свідчить про інше.

правила

Математичні правила

Порядок виконання арифметичних дій — один із яскравих прикладів того, як просте несподівано виявляється найскладнішим.

Здавалося б, що тут сперечатися? Це ж математика! Але дорослі люди з вищою освітою знову та знову ламають списи навколо досить невигадливих математичних виразів.

Тож повернімося до нашого прикладу. У ньому є всі варіанти математичних знаків. І щоб отримати відповідь, варто лише правильно побудувати порядок обчислень.

Кожному школяру відомо, що арифметичні дії виконують по черзі зліва направо. При цьому найперше виконують дії в дужках, потім ділення та множення, а потім додавання й віднімання. На словах просто, але на практиці виникають проблеми. Інакше звідки з’явилися б відповіді «0» і «3»?

Читайте також: Скільки номерів ви зможете помітити на зображенні

Згідно з правилами спочатку ми виконуємо дії у дужках: 5 – 4 + 1 = 2

Тоді 18/3* (5 – 4+1) = 18/3*2

І тут криється ще один підступний камінь. В теорії ділення може позначатися двокрапкою (:), обелюсом (÷), косою рискою (/) або знаком дробу ( — ). При комп’ютерному введенні знак дробу для простоти часто замінюють косою рискою. Тому багато людей помилково сприймає вираз «18/3*2» як дріб, де в чисельнику 18, а в знаменнику 3*2.

Однак тут дуже важливо пам’ятати, що якщо у знаменнику в нас знаходиться не число, а якийсь арифметичний вираз, то при записі дробу в рядок його за правилами беруть у дужки.

Якби наш приклад був 18 / (3 * (5 – 4 + 1)), то знак «/» був би рівноцінний рисці дробу. Але дужок за знаком ділення немає, тому сприймати його як риску дробу не можна. Звідси 18/3*2 дорівнює 12, а не 3, як стверджують деякі користувачі. Отже, правильна відповідь – 12.

А який результат вийшов у вас? Можливо, ми десь помилилися в обчисленнях і припустилися помилки? Висловіть своє міркування.

ТУТКА - Відпочивай корисно
Приклад для тих, хто хоче згадати, як добре було у початкових класах