Правила здорових ніг: 10 способів запобігти утворенню тромбів, які можуть врятувати ваше життя

Через те, що в наші дні ми постійно сидимо перед комп’ютерами та телевізорами, будь-яка людина наражається на ризик утворення тромбів, що загрожують життю.

Якщо ці згустки утворюються в легенях або серці, вони можуть викликати серйозні ускладнення. Однак правильний вибір того, що ми їмо, чим займаємося та що носимо щодня, знижує ймовірність того, що тромби зруйнують наше здоров’я.

На щастя, ми в Тутка маємо 10 порад, які вбережуть від тромбів:

1. Носіть вільний одяг, не занадто тісний

тромбів

Щоб стимулювати здоровий кровообіг в тілі, краще уникати носіння одягу, що облягає. Оскільки на ногах також можуть з’являтися тромби, вузькі джинси особливо шкідливі для гарного кровообігу. Замість цього вибирайте вільні штани або спортивні штани, які в будь-якому випадку зручніше носити.

2. Приймайте ванну з морською сіллю

тромбів

Якщо вам колись був потрібен гарний привід прийняти ванну, то це один із них. Відомо, що англійська сіль сприяє здоровому кровообігу в організмі. Тому наступного разу, коли вам треба розслабитися, найкраще буде прийняти ванну з англійською сіллю.

3. Практикуйте тренування високої інтенсивності

тромбів

Щоб уникнути тромбів, важливо бути активним та уникати сидіння протягом тривалого проміжку часу. Будь-які види тренувань, як правило, корисні, але особливо корисним є тренування HIIT, яке являє собою тренування з високою інтенсивністю, виконуване почергово. Мало того, що ви будете залишатися у формі, але, крім цього, це тренування також сприяє здоровому кровотоку.

4. Зупиняйтесь кожні 2 години при русі на машині, щоб розім’ятися

тромбів

У наші дні ми використовуємо наші автівки, щоб дістатися туди, куди хочемо, що може записати нас у групу ризику утворення тромбів. Якщо ви збираєтеся у далеку та довгу подорож, переконайтеся, що ви регулярно відпочиваєте та виходите з машини, щоб розім’ятися і погуляти. А ще це прекрасний спосіб помилуватись пейзажем.

Читайте також: Підошовний фасцит: вправи від болю в п’ятці та стопі

5. Їжте натуральні розріджувачі крові

тромбів

Хоча лікарі можуть призначити вам розріджувачі крові, ми запропонуємо кілька природних варіантів. Додаючи у свій щоденний раціон сирий часник, куркуму та чай гінкго, ви зменшите ризик утворення тромбів. Вони також неймовірно корисні і для вашого загального здоров’я.

6. Зігніть та розігніть пальці ніг і щиколотки

тромбів

Більшу частину дня ми проводимо, сидячи на роботі, що послаблює кровотік у наших ногах. Якщо ви не можете довго ходити, то завжди можете виконати обертальні рухи щиколотками, зігнути ноги та поворушити пальцями, щоб поліпшити кровообіг у цій ділянці.

7. Носіть компресійні панчохи

Якщо ви знаєте, що у вас болять ноги чи погано циркулює кров, скористайтеся компресійними панчохами. Вони бувають різні за кольором і розміром, і справді допомагають покращити кровообіг в ногах впродовж цілого дня. Призначити такий вид лікування може навіть лікар.

8. Нанесіть олію цмину піщаного на шкіру

Цмин піщаний або солом’янка піскова – це жовта квітка, яка природно розріджує кров. Це також протизапальний компонент, який робить його ідеальною натуральною профілактикою тромбів. Нанесіть кілька крапель олії в ділянці, де ви відчуваєте, що ваш кровообіг є найгіршим.

9. Регулярно піднімайте ноги над серцем

тромбів

Лежачи на спині, підніміть ноги до стіни. Варто підняти лише на 15 сантиметрів над серцем і головою – і цього досить. Після довгого дня, коли ви сидите або стоїте рівно, ця вправа прекрасно підходить для того, щоб кров текла всередині тіла, а не застоювалася у ногах.

10. Уникайте схрещування ніг

тромбів

Ті, хто схильний до особливо високого ризику утворення тромбів, повинні намагатися уникати схрещування ніг, особливо протягом тривалого проміжку часу. Переконайтеся, що ви часто змінюєте положення та не створюєте занадто сильного тиску на ноги. Сидіть так, щоб ногам було комфортно.

Наші поради були корисними для вас? А що порадите ви для запобігання утворенню тромбів?

ТУТКА - Відпочивай корисно
Правила здорових ніг: 10 способів запобігти утворенню тромбів, які можуть врятувати ваше життя