Повний гід по фасонах джинсів, який допоможе вибрати модель для будь-якого образу

Джинсів сьогодні — хоч греблю гати та треба не заблукати у засиллі моделей, різновидів, фасонів і кольорів. Якщо обираєте їх в магазині у примірювальній, вибір зробити значно легше, коли ж вибір падає на інтернет-простір, треба обов’язково роздивитися верхню лінію та ширину покрою.

Тутка сьогодні поділиться корисною і цікавою інформацією, яка знадобиться кожній модниці при виборі джинсів.

Посадка (Rise)

джинсів

  • Завищена посадка (high-wasted). Джинси, у яких лінія поясу знаходиться на рівні пупка чи трохи вище. Ці штани не обов’язково мусять бути такими, що облягають — зараз в моді так звані «мамині джинси». Вони були популярними в 80-90-і роки, а у 2010-х їх знову полюбили модниці усього світу. Зазвичай носять їх з заправленою сорочкою або кроп-топами. Ці моделі добре витягують фігуру, а джинси вільного фасону допомагають приховати невеликий животик
  • По лінії талії (original). Така посадка мало чим відрізняється від завищеної — верхня лінія поясу тут проходить на рівні пупка. Носити їх можна і треба з тими ж речами, що і джинси high-wasted: восени й напровесні їх ідеально доповнять заправлені фланелеві сорочки, пуловери та светри, влітку — кроп-топи, легкі блузи й класичні білі сорочки.
  • Звичайна посадка (regular або medium). Класична посадка джинсів, у яких верхня лінія проходить трохи нижче пупка. Правильно підібрані, вони ідеально підійдуть для будь-якого типу фігури, а носити їх можна з чим завгодно — класичний жакет, бомбер або топ.
  • Низька (low). Штани з низькою посадкою будуть красиво виглядати тільки на дівчатах, які не мають проблем в ділянці живота. На початку 2000-х їх носили з укороченими топами, які відкривали більшу частину живота, проте сьогодні таке поєднання вважається чи не ознакою поганого смаку: сучасна мода дозволяє показати буквально кілька сантиметрів тіла, причому прес в цьому випадку мусить бути ідеальним. Крім того, вкінці 2010-х такі джинси часто носять з заправленими в них сорочками й джемперами oversize.
  • Дуже низька (ultra-low). Джинси з ультранизькою посадкою, популярність яких сьогодні помітно менша, ніж на початку десятиліття, рекомендується носити тільки струнким дівчатам з плоским животом, адже верхня лінія поясу в таких штанів проходить трохи вище лобкової кістки. Носити їх можна з тим самим верхом, що підходить для джинсів з низькою посадкою.

Фасон (Fit)

Фасон визначає посадку джинсів від лінії стегон до коліна. Умовно їх можна розділити на дві категорії: ті, які обтягують та вільні.

Читайте також: 10+ нюансів, які допоможуть вибрати ідеальні джинси

  • Слім (slim). На відміну від скінні, сліми хоч і сидять по фігурі, але в районі гомілки не так сильно обтягують ноги. Їх можна одягнути та на прогулянку, і на роботу, вони прекрасно підійдуть в тому випадку, якщо після робочого дня у вас запланована вечірка або якийсь інший захід: підкочений низ і яскраві аксесуари перетворять суворий образ у відповідний для вечора. Сліми приховують деякі недоліки фігури, особливо якщо вибрати модель зі звичайною або трохи завищеною посадкою з поясом на ґудзиках.
  • Скінні (skinny). Популярність скінні не падає вже багато років поспіль, тому ці джинси, які сидять, як друга шкіра, цілком можна назвати новою класикою. Їх можна носити з будь-яким одягом, щоправда, для створення офісного вигляду потрібно обов’язково вибирати скінні як мінімум зі звичайною посадкою і в жодному випадку не з низькою. Обмеження накладає і фігура — добре сидять вони тільки на струнких і підтягнутих дівчатах.
  • Джегінси (jeggings). Як зрозуміло з назви, джегінси — це гібрид джинсів і легінсів, вони обтягують тіло ще більше, ніж скінні. З моменту своєї появи на подіумах у 2010 році джегінси не виходять з моди, принаймні любов дівчат до них як і раніше велика. При правильно підібраному кольорі на їх базі можна створювати як ділові, так і вуличні образи. Вибираючи джегінси, варто дотримуватися 2 правил: вони повинні бути більше схожі на джинси, ніж на легінси, і не мають бути прозорими.

  • Звичайний (regular). Джинси прямого крою, які можна зустріти в колекції практично будь-якого бренду. Класичний приклад — знамениті Levi’s 501. Це справжні універсали серед джинсів — вони підходять дівчатам з будь-яким типом фігури, а носити їх можна з чим завгодно: від класичних жакетів і туфель на підборах до спортивних майок в поєднанні з кедами. Вони ніколи не виходять з моди, тому купувати джинси такої моделі можна без прив’язки до актуальних тенденцій.
  • Вільний (relaxed) — варіація джинсів звичайного покрою з однією різницею, що посадка у них на стегнах, а ширина штанки трохи ширша, ніж у класичних «побратимів». Звичайно, для офісних образів такі джинси вибирати не варто, а ось для повсякденних вони якнайкраще підходять. Поєднувати їх можна з чим завгодно — від майок до класичних білих сорочок, а восени та взимку — з пальто і пуховиками.
  • Дуже вільний (loose). Джинси дуже вільного крою, які ми звикли бачити на реп-виконавцях. Штани з таким кроєм є в колекціях багатьох марок, що випускають одяг у вуличному стилі, а найкраще вони виглядають з речами в стилі oversize, й ідеальне взуття до них — кросівки всіх видів, включаючи високі. Найчастіше виробники не виділяють loose fit як окремий покрій і такі джинси можна знайти в категорії relaxed.
  • Бойфренди (boyfriend). Якщо джинси дуже вільного крою найчастіше можна знайти в чоловічих колекціях, то бойфренди — виключно жіночий варіант. Класичної довжини й 7/8, зі звичайною, заниженою або навіть «маминою» посадкою, з потертостями та рвані — варіацій таких джинсів безліч, їх можна підібрати практично для будь-якої фігури. Носити бойфренди можна майже з будь-яким одягом і взуттям, хіба що для ділового стилю варто вибрати щось інше.

Крій від коліна до нижньої лінії (Cut)

джинсів

  • Звужений (tapered, tailored). У таких моделях джинси звужуються від коліна до низу, найкраще вони підходять дівчатам з ідеальними ногами. Це один з найпоширеніших варіантів останніх років, і велика частина джинсів сьогодні виглядає саме так. Взуття до завужених джинсів підходить будь-яке — від класичних туфель до баскетбольних кросівок.
  • Прямий (straight). У джинсів прямого покрою ширина біля коліна і біля нижньої лінії однакова. Це класичні джинси, які допоможуть приховати недосконалість ніг в ділянці гомілки й прекрасно виглядають з будь-яким верхом і взуттям.
  • Кльош (boot). Джинси кльош, відомі ще з часів хіпі, легко відрізнити від будь-яких інших — ширина нижньої частини штанки у них значно більша, ніж у коліні. Однак сьогодні кльош не такий екстремальний, як в 60-ті (хоча джинси такого крою класно підходять для образів в стилі бохо), і ширина низу у джинсів, позначених як boot cut, дорівнює ширині штанка в ділянці стегна. Такі джинси підійдуть панянкам з широкими стегнами, оскільки вони візуально врівноважують верх і низ.

А як ви вибираєте джинси? Чи вдається обрати свою модель через Інтернет? Діліться думками в коментарях.

ТУТКА - Відпочивай корисно
Повний гід по фасонах джинсів, який допоможе вибрати модель для будь-якого образу