Пам’ятати все: 3 продукти для твердої пам’яті. Після 45 років особливо важливо звернути увагу

Ми витрачаємо багато часу на підтримання краси й здоров’я нашого тіла, але забуваємо про найголовніший орган – наш мозок.

Здоровий мозок дозволяє нам вчитися та запам’ятовувати, спілкуватися, розв’язувати проблеми та приймати рішення. Як центр контролю нашого тіла, він відповідає за те, щоб серце билося і та легені дихали, ми могли рухатися, відчувати та мислити.

мозок

Однак мозок може демонструвати ознаки зниження когнітивних здібностей та втрати пам’яті вже з 20 років. Тому дотримання здорового способу життя (збалансоване харчування, регулярні фізичні навантаження і сон, відмова від алкоголю й куріння) є ключем до підтримання належного функціонування мозку та гарного самопочуття. На щастя, відомі певні продукти, які допомагають поліпшити пам’ять, концентрацію, координацію та швидкість розумових процесів.

Читайте також: Ці 12 продуктів впливають на твою психіку. Дізнайся, як уникнути наслідків!

Як зберегти пам’ять:

Виявилося, можна омолодити мозок приблизно на 10 років, просто вживаючи щодня 3 звичних продукти.

Гарбузове насіння

Один із найсмачніших видів насіння здатний не тільки налагодити функцію щитоподібної залози, зупинити руйнування суглобів, нормалізувати згортання крові, але й зберегти розум. Завдяки високому вмісту білка, вітамінів і цинку, насінини гарбуза не дають мозковим клітинам руйнуватися та запобігають віковим порушенням пам’яті. Для ясності розуму до похилого віку візьміть собі за правило з’їдати за добу 140 гр сирого гарбузового насіння. Насінини можна їсти просто так або додавати до випічки, салатів й каш.

Петрушка

мозок

Вчені давно зійшлися на думці, що щоденне вживання зелені петрушки дозволяє не тільки відтягнути старіння організму, але і зберегти пам’ять. Як відомо, формування нових нейронних зв’язків у мозку покращує наш інтелект, настрій і формує звички. Це вони допомагають нам вивчати нові мови, швидко міркувати та орієнтуватися в невідомих умовах.

Петрушка у великій кількості містить речовину апігенін, що допомагає клітинам встановити нові нейронні зв’язки, підвищити кількість відростків нервових клітин, що відповідають за роботу мозку та пам’ять. З’їдайте щодня мінімум 50 грамів свіжої петрушки разом з салатами, бутербродами або смузі.

Бобові

мозок

Якщо боби не входять у ваше щоденне меню, то їх давно час туди внести. Це — ідеальне джерело легкозасвоюваного білка та клітковини, при цьому боби майже не містять калорій і жирів, що допоможе вам зберегти гостроту розуму та запобігти розвитку деменції.

Бобові культури, такі як квасоля, горох, соя, сочевиця, містять у великій кількості залізо – незамінний елемент живлення нашого мозку. У какао-бобах багато антиоксидантів, які нейтралізують вільні радикали. Тому літнім людям необхідно випивати чашку какао в день, щоб не допустити розвиток склерозу.

мозок

Крім перерахованих вище, покладайтеся і на інші продукти, які покращують пам’ять: зелені листові овочі, горіхи, ягоди, цілозернові продукти, рибу, оливкову олію та зелений чай. Раз на тиждень робіть розвантажувальні дні, намагайтеся, щоб ваша вечеря складалася тільки з легких страв.

Думайте про мозок як про м’яз, який потрібно розвивати. Постійно тренуйте пам’ять: розгадуйте кросворди, вчіть напам’ять вірші та цитати. Сподіваємося, ви прислухаєтеся до наших порад і будете практикувати способи, як поліпшити пам’ять та запобігти ослабленню мислення в похилому віці.

Бережіть здоров’я – його не купиш за гроші!

Фото: freepik.com

ТУТКА - Відпочивай корисно
Пам’ятати все: 3 продукти для твердої пам’яті. Після 45 років особливо важливо звернути увагу