Очищуємо мигдалини — запобігаємо хворобі!

Мигдалини (або гланди) — це своєрідний щит на шляху до різної інфекції. Вони оберігають наш організм від вторгнення хвороботворних мікробів, бактерій. Функції мигдалин корисно підтримувати за допомогою очищення. Ось найефективніші способи очищення гланд.

Очищення організму в комплексі або локально має важливе значення для здоров’я. А очищення мигдалин особливо важливе в період тотальної захворюваності на застуду та грип.

Способи очищення мигдалин

Мигдалини передбачені природою як захист на шляху різних інфекцій, але виникають у них на шляху.

Для чого потрібні мигдалини

Існує великий перелік захворювань, безпосередньо або побічно пов’язаних з токсичним вогнищем в запалених мигдалинах: хвороби ЛОР органів, стоматологічні проблеми, недуги кардіології, нервової, ендокринної систем, хребта, шлунково-кишкового тракту та ін. Після операції з видалення мигдалин здоров’я може і не покращитися.

мигдалини

За своєю структурою мигдалини схожі до губки. Вбирає «губка» і розріджену їжу, і патогенних агентів у вигляді мікробів та бактерій. Опинившись в сприятливому середовищі, бактерії активно розмножуються. Організм у відповідь «пускає в хід» лейкоцитів, які прилітають в трубочки мигдалин і протидіють там хвороботворним організмам. При знищенні їх синтезуються ферменти, які формують гнійні мішечки.

Читайте також: 8 головних помилок, яких ми припускаємося при чищенні зубів

Людина, не замислюючись, весь час «вичавлює» забиті порожнини — в процесі ковтальних рухів, позіхання, напруження м’язів шиї, поворотів голови. Виходячи з цього, можна сказати, що ефективним методом прочищення мигдалин і терапії захворювань горла вважається вправа «поза лева».

Поцікавтесь і порівняйте колір язика до і після гімнастики. Наліт рекомендується зчистити срібною ложечкою.

Техніка виконання вправи «поза лева»

Робимо повний вдих і затримуємо дихання. Широко розкриваємо рот, висовуємо язик максимально вперед і до підборіддя. Одночасно притискаємо підборіддя до грудної клітки. Фіксуємо положення, поки вистачає затримки дихання. Виконуємо 3-5 разів на 1 підхід.

мигдалини

Вправа «кілечко»

Початкове положення: рот закритий.

Кінчик язика спрямовуємо до піднебіння, повертаючи назад максимально далеко і затримуємося в цій позиції. При цьому напружується мускулатура гортані та шиї; концентруємо увагу на м’язах шиї, гортані, язику.

Утримуємо мускулатуру в напрузі стільки, наскільки дозволить затримка дихання. Виконуємо 3-5 підходів. Після виконання полощіть горло розчином води з сіллю.

Позитивно впливають на мигдалини плавні повороти й нахили голови з фіксацією положення в кінцевій поворотній точці. Такі вправи допоможуть забути про головний біль, прибрати складку під підборіддям. Таким чином мигдалини очищають і з профілактичною метою.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Очищуємо мигдалини — запобігаємо хворобі!