Нова реальність: 12 способів почати здорове життя цього року

Нова реальність — це наше сьогоднішнє, буденне, щоденне життя. Від неї нікуди не подітися.

Уже стало зрозумілим, що коронавірус і нові інфекційні загрози тепер назавжди з нами. Ми не зможемо довго ховатися в квартирах і чекати розроблення вакцин. Але нам під силу зробити своє тіло і ментальне здоров’я настільки сильними, що вони зможуть протистояти всім викликам.

Нова реальність — це новий спосіб життя. Годі відкладати його на завтра. Час настав — починаймо нове життя, життя щасливої і здорової людини.

Читайте також: Психосоматика стресу – чим небезпечний стрес і чи є з нього вихід

Нова реальність: 12 обов’язкових пунктів

Викиньте календар

Забудьте про ті цілі та плани, які ви визначили на цей рік. Вони не повинні висіти над вами брилою нездійснених намірів.

Перейдіть до щомісячного планування. Великі цілі легше досягаються, коли вони розбиті на декілька більш дрібних і простих завдань. Прагніть щомісяця опановувати нову корисну звичку.

Наприклад, можна практикувати щоденні півгодинні прогулянки.

Освіжіть стосунки

Одна з психологічних теорій (Interpersonal Psychotherapy) стверджує, що настрій, стан здоров’я та енергія безпосередньо залежать від стану стосунків з родичами, колегами, друзями. Якщо ви зможете поліпшити ці базові відносини, воно буде мати миттєвий терапевтичний ефект для вас.

  • Для цього напишіть на аркуші паперу імена важливих для вас людей і випишіть під ними в дві колонки, які стосунки у вас з ними у цей час і які ви хочете побудувати.
  • Виберіть ті зв’язки, які ви можете покращити.

Так, людські стосунки залежать від обох боків, але зробити крок назустріч можете тільки ви.

Нова реальність

Не поспішайте напружуватися

Популярна серед спортсменів приказка говорить про те, що «без болю немає перемоги», а з плакатів на нас дивляться змучені спітнілі обличчя атлетів. Це призводить до того, що ми збираємося на тренування, як на війну, на якій треба «себе не шкодувати і кроку назад не зробити».

Розслабтеся і постарайтеся відчути задоволення. Якщо ваша мета — не перемога на олімпіаді, то ви цілком можете дозволити собі із задоволенням пострибати, постояти у планці чи навіть вийти на легку пробіжку. Головне, отримуйте задоволення від фізичної активності.

Їжте красиво

Нова реальність торкається і харчових звичок. Зазвичай в питаннях харчування ми зациклюємось на дієтах і підрахунку калорій. Спробуйте трохи змінити підхід та намагатися споживати різнокольорові продукти: моркву, помідори, салат, капусту, перець та інше багатство кольорів. Тим більше, фітонутрієнти, які містяться в цих яскравих фруктах і овочах, виключно корисні для організму.

Не вживайте їжу з коробок

Приготування їжі змінилося за останні 50 років. Це колись ми брали свіжі продукти з полів і ферм і готували з них обід. Сьогодні для цього достатньо поставити кілька упаковок незрозуміло чого до мікрохвильовки. Тому ми маємо проблеми з вагою, травним трактом і суцільний холестерин.

То чому б не почати оздоровчий курс з повної заборони всіх напівфабрикатів і спробувати їжу зі свіжих, цілісних інгредієнтів? Тим більше, під час карантину можна удосконалити свої навички кулінара.

Нова реальність

Генеральне прибирання на кухні

Викиньте усі консерви — їсти їх шкідливо з кількох причин. Для захисту банок від корозії застосовується спеціальне покриття з вмістом небезпечної для здоров’я речовини — бісфенолу. Наднормова кількість натрію викликає серцево-судинні проблеми. Сульфіти є харчовими консервантами, які можуть привести до захворювань органів дихання.

Тренування за 7 хвилин

Інтервальні тренування зробили справжню революцію в індустрії оздоровлення. Виконання вправ з дуже високою інтенсивністю та невеликими паузами для відпочинку може застосовуватися практично для будь-якого виду фізичної активності: біг, велосипед, силові вправи, фітнес.

Така організація тренування дозволяє досягти прекрасних результатів за дуже обмежений час. Сім хвилин на день — хіба ви не знайдете їх заради себе?

Нова реальність

Скоротіть споживання солодкого

Всесвітня організація охорони здоров’я визначила, що рекомендований рівень споживання цукру не повинен перевищувати п’яти відсотків від ваших щоденних калорій. Тобто, максимальний об’єм становить шість чайних ложок. А тепер спробуйте сісти і підрахувати, скільки цукру виходить у вас.

Ложка в каві, дві в чай, тістечко-морозиво, печиво-цукерки. А якщо ще додати підсолоджувачі з харчових продуктів, то картина стає дуже невтішною. Треба її виправляти.

Ведіть харчовий щоденник

Скільки ви з’їли сьогодні на сніданок? А чим ви вечеряли позавчора? Наскільки ваш раціон складається з овочів, а скільки в ньому хліба? Якщо вам важко відповісти на всі ці запитання, то саме час подумати про ведення харчового щоденника.

Коли ви щодня запихаєте в себе всі ці продукти, то це відбувається практично непомітно, автоматично. Але варто вам почати записувати що, коли і скільки ви з’їли, то відразу з’явиться предмет для роздумів. А потім і для прийняття правильних рішень.

Увімкніть різноманітність

Нова реальність не настане просто так, якщо ви будете сидіти, склавши руки. Це ж стосується усіх сфер життя. Якщо ваші звичайні тренування перестали вас тішити, то саме час спробувати щось новеньке. Ви ж займаєтеся заради здоров’я і гарного настрою, чи не так?

Силові тренування можна урізноманітнити танцями, а розтягнення чергувати з кардіо (біг і стрибки на місці!) Не бійтеся змінювати активності та експериментувати, в кінцевому підсумку, ви будете тільки у виграші.

Інвестуйте в своє довге життя: зміцнюйте імунітет загартовуванням

Загартовування — набування стійкості до суворого зовнішнього світу. Німецький синонім Abhärten дослівно перекладається як “посилювати”. Термін був відомий вже в XVIII столітті і спочатку мав на увазі фізкультуру для розвитку загальної фізичної витривалості і нечутливості, яку розглядали як антидот проти “розм’якшення/зніженості» народу. Зверніть увагу, про це говорили ще 300 років тому!

Ключ, який дав шанс вижити нашим далеким предкам в умовах різкої зміни клімату, це механізм фізіологічної адаптації до несприятливих умов навколишнього середовища.

Почніть бігати і кататися на велосипеді

І ви зрозумієте, що НЕ бігати вже просто неможливо!

Користь від цих занять — очевидна і надзвичайна! Варто спробувати!

Всі фото з відкритих джерел
За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Нова реальність: 12 способів почати здорове життя цього року