Навіщо розв’язувати математичні приклади під час приготування їжі

Розв’язання числового прикладу — просте завдання для кожного старанного школяра. Але дорослі люди встигають забути, чого їх навчали десятки років тому на нудних уроках.

Сьогодні редакція Тутка пропонує своїм читачам перевірити знання та впоратися з декількома цікавими прикладами. Чи зможете ви уникнути помилок і легко розібратися з кожним завданням? Спробуйте перевірити себе.

Розв’язання прикладів з числами

1. Перший приклад досить простий на вигляд. Здається, що розібратися з ним вдасться у кожного учня молодших класів, що вже й казати про дорослих та серйозних людей з величезним життєвим досвідом. Але далеко не кожна людина може дати тут правильну відповідь.

Читайте також: У дорослих тремор рук – вони не можуть розв’язати це завдання, а третьокласникам воно дається легко та просто

2. Як друге завдання пропонуємо складніший приклад. Тут уже треба згадати більше правил, щоб знати напевно, які арифметичні операції виконувати насамперед. Сподіваємося, що ви зумієте не заплутатися та скажете, яке число варто вписати замість знаку питання.

завдання

3. І насамкінець пропонуємо досить довгий і, на перший погляд, складний приклад, де доведеться виконати і додавання, і множення, і віднімання. Однак все не так заплутано насправді, а тому при належній уважності знайти відповідь не важко.

завдання

Підказки та розв’язання

1. Ті, хто був максимально уважним на уроках математики, точно запам’ятали на все життя, якщо немає дужок, то спочатку потрібно ділити й множити, а тільки потім виконувати додавання і віднімання. А тому наш приклад перетворюється на 8+2+4=14.

2. У другому прикладі дужки ми вже маємо, тому спочатку приділяємо увагу їм. 7 * (7 – 2 * 3) = 7 * (7 – 6) = 7 * 1 = 7. Тут усе виявилося дуже легко. Але достатньо почати виконувати арифметичні операції у неправильній послідовності, щоб отримати зовсім інший результат.

3. Присутність у прикладі нуля значно полегшує розрахунки. Адже в такому разі 2 * 0 * 11 = 0. А тому наш математичний приклад стане таким: 0 + 20 * 11 – 201 * 1 = 220 – 201 = 19.

завдання

Ось такою сьогодні вийшла наша вже традиційна математична розминка для розуму, яку можна поєднувати з будь-якими домашніми справами. Навіть із приготуванням їжі на кухні. Не забудь розповісти у коментарях, чи вдалося Вам знайти всі правильні відповіді.

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
Навіщо розв’язувати математичні приклади під час приготування їжі